نمایش آخرین زمان ورود کاربران در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می دانید یکی از ویژگی های وردپرس عضوپذیر بودن آن است اما در حالت پیش فرض امکانات به خصوصی برای آن تعبیه نشده است. به عنوان مثال فرض کنیم می خواهید زمان ورود کاربران را بدانید، که در حالت پیشفرض این امکان وجود ندارد.

how-to-show-users-last-login-date-in-wordpress-cover
نمایش آخرین زمان ورود کاربران در وردپرس

در این پست قصد داریم تا نحوه نمایش آخرین زمان ورود کاربران در وردپرس را به شما آموزش دهیم که می توانید این زمان را هم با استفاده از افزونه ای که آن را معرفی خواهیم نمود نشان دهید.

افزونه نمایش زمان ورود کاربران در وردپرس

افزونه ای که برای نمایش آخررین زمان ورود کاربران مورد استفاده می گیرد و ما قصد معرفی ان را داریم با نام WP Last Login در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون که در حالت تهیه این مقاله هستیم توانسته است تا بیش از 8.000 نصب فعال و کسب رتبه ستاره ای 3.6 از 5 را ازآن خود کند.

پس از نصب و فعال سازی افزونه می توانید به قسمت کاربران در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید. همانطور که در شکل می بینید ستون دیگری در این بخش با نام Last Login افزوده شده است که زمان آخرین ورود کاربران را در مقابل پروفایل آنها نشان می دهد.

lastloginadmin
آموزش نمایش آخرین زمان ورود کاربران در وردپرس

همان طور که در تصویر بالا می بینید برای کاربرانی که اصلا وارد پیشخوان خود نشده اند زمان با نام never، و برای کاربرانی که اخیرا وارد شده اند بر اساس تاریخ درج شده است. برای کاربرانی که جدیدا وارد پیشخوان خود شده اند به صورت، ثانیه، دقیقه و یا ساعتی بسته به زمان ورود نمایش داده خواهد شد.

این افزونه به سایر زبان ها، همچون عربی، اسپانیایی، ایتالیایی و… ترجمه شده است؛ اما در حال حاضر برای نسخه فارسی ترجمه ای از آن منتشر نشده است. شما می توانید آن را دانلود و نصب نمایید و بدون هیچ مشکلی از نسخه انگلیسی آن بهره مند شوید.

کد نمایش آخرین زمان ورود کاربران در وردپرس

اما اگر بخواهید تا بدون نیاز به استفاده از افزونه زمان نمایش ورود کاربران در وردپرس را فراهم کنید در مرحله اول می بایست کد زیر را در فایل فانکشن (functions.php) قالب خود کپی کرده و آن را ذخیره نمایید.

/**
 * Capture user login and add it as timestamp in user meta data
 *
 */

function user_last_login( $user_login, $user ) {
    update_user_meta( $user->ID, 'last_login', time() );
}
add_action( 'wp_login', 'user_last_login', 10, 2 );

/**
 * Display last login time
 *
 */
 
function wpb_lastlogin() { 
	$last_login = get_the_author_meta('last_login');
	$the_login_date = human_time_diff($last_login);
	return $the_login_date; 
} 

/**
 * Add Shortcode lastlogin 
 *
 */
 
add_shortcode('lastlogin','wpb_lastlogin');

پس از اینکه کد بالا را در فانکشن وارد کنید در واقع شورت کدی را برای نمایش ایجاد کرده اید که می توانید شورت کد را در مکان مناسبی قرار دهید تا زمان ورود کاربران نمایش داده شود.

برای نمایش زمان ورود کاربر می توانید شورت کد زیر را در بخش ابزارک، برگه و یا به عنوان یک نوشته در سایت خود وارد نمایید تا آخرین لحظه ورود در آن نشان داده شود.

[lastlogin]

اما اگر بخواهید تا زمان ورود در قالب شما نمایش داده شود می توانید از کد زیر در مکان مناسبی از قالب خود استفاده نمایید.

<?php echo 'Last seen: '. do_shortcode('[lastlogin]') .' ago'; ?>
امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.