نحوه پیگیری مرسولات پستی

نحوه پیگیری مرسولات پستی یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد در ایران با آن روبه رو هستند و وقت رفتن به اداره‌ی پست برای پیگیری کالا یا محصول ارسال شده را ندارند، اما به لطف تجارت الکترونیک و کسب و کارهای اینترنتی؛ اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند و با استفاده از یک کد شناسه می‌توانید به راحتی متوجه شوید مرسولات شما در چه قسمتی قرار دارد.

در این مقاله از دکتر وردپرس که هرچند ارتباط خاصی هم با سایت وردپرسی ما ندارد به خاطر سوالات زیاد مخاطبان سایت‌های اینترنتی، در مورد پیگیری مرسولات و بسته‌های پستی صحبت می‌کنیم.

پیگیری بسته‌ی مرسولات پستی با کد رهگیری:

اکثرا وبسایت‌ها و فروشگاه‌های اینترنتی بعد از خرید و ارسال محصول به شما یک کد ۱۰ الی ۲۰ رقمی شناسه در پنل کاربری به شما تعلق می‌گیرد و با استفاده از این کد می‌توانید به صورت کامل مشاهده کنید که بسته‌ی شما دقیقا در چه استان و شهرستانی قرار دارد و چه زمانی برای شما ارسال می‌شود.

شما حتی زمانی که محصولی را شخصا به اداره پست ببرید به شما یک رهگیری یا یک شناسه می‌دهند که بتوانید در آینده اگر مشکلی برای محصول شما به وجود آمد با استفاده از کد ۱۰ الی ۲۰ رقمی خود آن را پیگیری کنید.

دقت داشته باشید که به طور کلی برای پیگیری و بررسی مرسولات پستی بهتر است ۱ روز بعد از ثبت سفارش خود اقدام کنید تا شرکتی که از آن سفارش داده‌اید به طور مثال دیجی‌کالا، بسته شما را به پست تحویل داده باشد.

۱٫ وارد سامانه پیگیری مرسولات پستی به آدرس زیر شوید:

http://newtracking.post.ir

بعد از رفتن به آدرس مورد نظر وارد چنین صفحه ای به شکل بالا خواهید شد، کد رهگیری یا شناسه ۱۰ یا ۲۰ رقمی خود را در کادر مورد نظر وارد کنید.

نحوه پیگیری مرسولات پستی

۲٫ اگر کد رهگیری یا شناسه شما صحیح و درست باشد وارد چنین صفحه ای به شکل زیر خواهید شد :

کد رهگیری پستی

 

در این قسمت می‌توانید به سادگی مشخصات مرسوله خود را از ( مبدا، نام فرستنده، کد پستی فرستنده، تاریخ و ساعت ارسال و حل دقیق ) مرسوله پستی خود را مشاهده کنید.

رهگیری مرسولات پستی از طریق ارسال پیامک:

اگر به اینترنت دسترسی کامل ندارید اصلا نگران نباشید شما می‌توانید با استفاده از تلفن همراه خود محل دقیق مرسوله خود را پیدا کنید، برای انجام این کار حرف R را بنویسید و کد ۱۰ رقمی یا ۲۰ رقمی مرسوله خود را وارد کنید. بعد پیامک را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید تا محل و اطلاعات دقیق مرسوله پستی را برای شما ارسال کند.

جمع بندی:

متوجه شدید که به همین راحتی و با استفاده از یک کد رهیگیری می‌توانید مشخصات دقیق و محل مرسوله خود را با استفاده از سامانه رهگیری مرسولات پستی به صورت اینترنتی و پیامکی مشاهده کنید.البته اگر با استفاده از هردو این روش‌ها به نتیجه‌ای نرسیدید می‌توانید به صورت حضوری نیز به شعبه پست مراجعه کرده و با ارائه مشخصات محصول و به خصوص شناسه پستی اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
1 نظر
  1. خدیجه می گوید

    سلام من کد رهگیری ندارم و فروشنده جوابگو من نیستم چجوری میتونم بستمو پیگیری کنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.