جستجو و جایگزینی در دیتابیس یک سایت بدون نوشتن کد

در این اموزش شما را با پلاگین Better Search Replace آشنا خواهیم کرد تا به راحتی بدون نوشتن کد SQL و یا استفاده از phpMyAdmin به دیتابیس خود دسترسی داشته باشید و بتوانید جدول های مورد نظر خود را جستجو کرده و یا عبارات دلخواه را جایگزین کنید.

جستجو و جایگزینی در دیتابیس یک سایت بدون نوشتن کد

قبل از انجام این کار یک پشتیبان از ودرپرس خود بگیرید این یک عادت بسیار خوب است که همیشه قبل از انجام هرکاری یک پشتیبان کامل تهیه کنید تا از خطرات احتمالی در برابر سایت خود محافظت کنید.

پس از گرفتن بک آپ پلاگین Better Search Replace را نصب کنید. سپس برای پیکر بندی تنظیمات به مسیر Tools » Better Search Replace بروید.
search-replace-db
حال متن مورد نظر خود را که می خواهید جستجو کنید را در قسمت search for و متنی که میخواهید جایگزین شود را در قسمت replace  واردکنید.
در مرحله بعد بخشی از سایت خود را که میخواهید متن های آن را جایگزین کنید انتخاب کنید، به عنوان مثال، اگر متن هایی که داخل پست ها قرار دارند را میخواهید جایگزین کنید گزینه wp-posts  را انتخاب کنید.

پس از اعمال تغییرات، دکمه run search/replace را انتخاب کرده تا تغییرات اعمال شود و عبارات مورد نظر جایگزین شوند.

عیب یابی

پس از نصب پلاگین ممکن است تنها یک صفحه سفید را مشاهده کنید و یا در حال جستجو و جایگزینی با وقفه ای روبرو شوید. در این شرایط به زبانه تنظیمات در صفحه پلاگین مراجعه کنید.

bspsettings
سپس اندازه صفحه را کاهش داده تا از ایجاد وقفه و یا نمایش صفحه سفید جلوگیری کنید.

منبع: wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.