بلاک کردن آی پی در وردپرس

بلاک کردن آی پی در وردپرس مطمئنا برای شما هم نیز پیش آمده باشد تا بخواهید از آن استفاده کنید. بارها و بارها در مقالات مختلف دکتر وردپرس به راه‌های افزایش امنیت وبسایت و جلوگیری از حملات به سایت وردپرسی اشاره شده است که بیشتر از طریق حملات دیداس صورت می‌گیرد. یکی از راه‌هایی که می‌توان جلوی این حملات را گرفت بلاک کردن آی پی در وردپرس می‌باشد.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به راه‌های بلاک کردن آی پی در وردپرس بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا آی‌پی فرد حمله کننده را یافته و با بلاک کردن آی‌پی وی از حملات آن به سایت جلوگیری کنید.

بلاک کردن آی پی در وردپرس

بلاک کردن آی پی در وردپرس

برای بلاک کردن آی پی در وردپرس ابتدا لازم است تا آی پی مورد نظر را به دست بیاورید. برای این مورد اگر فرد حمله کننده اقدام به ارسال نظرات می‌کند به راحتی می‌توانید مشابه تصویر زیر با مراجعه به یکی از نظرات وی آی‌پی را یافته و سپس آن را بلاک کنید.

بلاک کردن آی پی در وردپرس

اما در روش دوم اگر این حملات از طریق نظرات نبوده و از بخش دیگری صورت می‌گیرد می‌توانید به هاست خود در سی پنل مراجعه کنید. برای این منظور مشابه تصویر زیر به سربرگ LOGS مراجعه کرده و سپس بر روی گزینه Raw Access Logs کلیک کنید.

بلاک کردن آی پی در وردپرس

پس از مراجعه به این بخش مشابه تصویر زیر بر روی دامنه و یا ساب دامنه مورد نظر که حملات در آن صورت می‌گیرد کلیک کنید تا کلیه آی‌پی های موجود در تاریخ خاص را دریافت کنید. با اسکرول به سمت پایین تر نیز می‌توانید آی‌پی ها را بر اساس هر ماه مشاهده و دریافت کنید.

بلاک کردن آی پی در وردپرس

پس از دانلود فایل مورد نظر آن را باز کرده و مشابه تصویر زیر آی‌پی مورد نظر که فکر می‌کنید حملات از سوی آن انجام می‌گیرد را انتخاب کرده و کپی کنید.

بلاک کردن آی پی در سی پنل و وردپرس

بلاک آی پی در وردپرس

حال پس از اینکه آی پی مورد نظر را یافتید نوبت به بلاک کردن آن می‌باشد، برای این منظور همانطور که در بالا اشاره شد اگر شخص حمله کننده توسط نظرات سایت را مورد حمله قرار داده است مشابه تصویر زیر به مسیر تنظیمات> گفت‌وگوها در وردپرس مراجعه کرده و آی پی مورد نظر را در فیلد سیاه‌نامه‌ی دیدگاه‌ها وارد کرده و بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بلاک کردن آی پی در سی پنل و وردپرس

اما اگر این حملات از بخش دیدگاه‌ها نیست می‌توانید از طریق سی پنل اقدام کرده و آی پی مورد نظر را بلاک کنید. برای این منظور مشابه تصویر به سربرگ Security در سی پنل مراجعه کرده و سپس بر روی گزینه IP Address Deny Manager کلیک کنید.

بلاک کردن آی پی در سی پنل و وردپرس

سپس در صفحه باز شده مشابه تصویر زیر آی پی خود را وارد کرده و بر روی دکمه Add کلیک کنید.

بلاک کردن آی پی در سی پنل و وردپرس

حال از این پس حملات از طرف آی پی مورد نظر دفع شده و شخص مورد نظر با این آی پی قادر به زیر سوال بردن سایت و بالا بردن استفاده از منابع سایت شما نخواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.