تکنیکی برای انتخاب تصاویر شاخص جذاب تر در وردپرس

تصاویر شاخص از اهمیت بالایی برخوردار هستند چرا که یکی از عوامل جذب کاربران به مطالب سایت به شمار میروند. از این رو باید در انتخاب آنها توجه فراوانی داشت! اما چطور تشخیص دهیم که یک تصویر شاخص مناسب است؟یا نه؟

در این مطلب شما را با تست A / B ، تستی برای تصاویر شاخص در وردپرس آشنا خواهیم کرد. در این تست شما دو تصویر را برای یک پست انتخاب کرده، افزونه به صورت تصادفی آنها را نمایش میدهد و پس از مدتی شما تعداد کلیک هر تصویر را مشاهده میکنید و در پایان تصویر نهایی را انتخاب میکنید.

تکنیکی برای انتخاب تصاویر شاخص جذاب تر در وردپرس

تکنیکی برای انتخاب تصاویر شاخص جذاب تر

برای اینکار به سراغ افزونه Featured Image Optimizer میرویم. پس از فعال سازی آن، یک پست جدید ایجاد کنید و یا به صفحه ویرایش یک پست موجود بروید.

در صفحه ویرایش متن، در قسمت پایینی تصویر شاخص با دو جعبه جدید با نام های Featured Image A و Featured Image B رو برو خواهید شد.(همانند تصویر زیر)
abtestfeaturedimages

در هر دو جعبه تصاویر متفاوتی را آپلود کنید و گزینه ‘Activate Featured Image Plugin For this Post’ را در قسمت بعدی فعال کنید.
حال مطلب خود را منتشر کنید.خواهید دید که این پلاگین به صورت تصادفی یکی از تصاویر را نشان خواهد داد. ضمن اینکه در مسیر Settings » A/B Image Settings شما می توانید ببینید که چگونه هر تصویر به نمایش گذاشته میشود.

imageperformance

برای دیدن نتایج هر عکس به صفحه ویرایش پست بازگردید و تعداد کلیک های هر تصویر را مشاهده کنید.(همانند تصویر زیر)

featureimageperformance

پس از انتخاب تصویر مناسب، فراموش نکنید که گزینه Featured Image Plugin For this Post را غیر فعال کنید تا دیگر تصاویر به صورت تصادفی نمایش داده نشوند و تنها تصویر مورد نظر شما از این پس به عنوان تصویر شاخص برای پست نمایش داده شود.

منبع: wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.