سئو چیست و چطور سئو را یاد بگیریم ؟

سئو علمی جذاب است که به شما کمک می کند که به کسب و کار خود رونق ببخشید، به همین دلیل هم هست که آموزش سئو می تواند برای شما ضروری و پرفایده باشد.

سئو چیست ؟

توصیفات خیلی زیادی برای مفهوم سئو آورده شده است. احتمالا نخستین و راحت ترین توصیف این است که SEO نسخه خلاصه شده ای از جمله ی Search Engine Optimization است به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو. اما مقصود اصلی سئو موتورهای جستجو نیست بلکه مقصود آن خشنودی مخاطب و استفاده کننده است. گوگل عنایت خاصی به خشنودی کاربران از نتایج جستجو دارد و سعی دارد سایت هایی را در رتبه های بالا هستند و محتوای آن ها برای کاربران کامل است را به آن ها ارائه کند . پس می شود گفت در عمل SEO خلاصه شده جمله Search Experience Optimization یا بهینه سازی تجربه جستجو می باشد.یا به تعریفی که از سئو در سایت دانیال طاهری فر آمده توجه کنید:

آموزش سئو

“SEO یا Search Engine Optimization به مجموعه ای از فرآیندها گفته می شود که یک گروه، شخص یا شرکت برای بدست آوردن رتبه های بالا در موتورهای جستجو آن را انجام می دهند! هرچقدر که این فرآیند به شکل بهینه سازی تری انجام شود، کاربر رضایت بیشتری را در نهایت می بینید که باعث می شود، شما روز به روز در حال جذب ورودی های بیشتری از طریق موتور جستجو برای سایت خود باشید.” https://danialtaherifar.ir/seo

یا تعریفی که در سایت ویکی پدیا برای سئو ثبت شده را ببینید:

“بهینه‌سازی موتور جستجو ؛ (به انگلیسی: Search Engine Optimization)، به‌اختصار سئو (به انگلیسی: SEO)، یک‌روند مناسب برای بهتر دیده شدن یک وب‌سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. معمولاً وب‌سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.”

برای دست یابی به موفقیت در سئو الزامی است بیشتر از هر موردی به خشنودی کاربر دقت داشته باشیم. خشنودی کاربر از محتوای سایت به پارامترهای گوناگونی بستگی دارد. ادبیات محتوا، مرغوبیت محتوا و اطلاعات عرضه شده، شیوه نمایش و عرضه محتوا، سرعت سایت، نمایش درست در موبایل، جواب دهی پرسش های کاربران و خیلی از موارد دیگر که بر خشنودی کاربران اثر گذار است. ما در این مقاله قصد در داریم در مورد آموزش سئو برای شما اطلاعاتی را ارائه کنیم لطفا با ما همراه باشید.

دلیل اثر گذاری سئو بر موفقیت یک کسب و کار

در سال های اخیر فرهنگ جستجو در بین همه مردم جهان متداول شده است و البته رواج بهره مندی از تلفن های همراه سبب شده تا دسترسی به اطلاعات در قیاس به قبل بسیار با شتاب بیشتر و آسان انجام شود. هم اکنون روزانه میلیاردها جستجو از راه گوگل صورت می گیرد که خیلی از آن ها با مقصود خرید محصول یا دسترسی به سرویس های خاص انجام می شوند.

در صورتی که شما رتبه مناسبی در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید مخاطبان به سایت شما ورود یافته و اطلاعات کاملی از کالا یا سرویس شما کسب خواهند کرد. این روند آسان سبب می شود تا رابطه قوی تری با مردم داشته باشید و شانس خود را جهت تبدیل آن ها به مشتری بالا ببرید.

دلیل مفید بودن آموزش سئو برای همه کسب ‌و‌کارها

برای پیروزی در سئو الزامی است فنون و استانداردهای در ارتباط با این حیطه را به طور کامل بشناسیم. هم اکنون سازمان های زیادی هستند که در حیطه آموزش سئو مشغول به کار هستند و به شما کمک می کنند تا رتبه سایت خود را در نتایج جستجو بالا تر ببرید.

پیش از انجام هر کاری این نکات را مد نظر قرار دهید:

– سئو سایت کم هزینه نیست.

با دقت به رقابت زیاد در فضای اینترنت اصولا بدست آوردن رتبه در عبارات کلیدی ارزشمند کار سختی است. در نتیجه هزینه خدمات سئو هر روز زیادتر از قبل می شود.در خیلی از پروژه ها نمی شود درست برآورد کرد که میزان موفقیت سایت شما چقدر است پس شما این مخارج را با ریسک زیادی قبول می کنید چرا که امکان دارد فعالیت های سئو کننده مد نظر یا شرکت انجام دهنده برآیند مورد نظر شما را در پی  نداشته باشد.

– گزینش کارشناس و کاردان سئو راحت نیست.

اشخاص و سازمان های خیلی زیادی در این حیطه کار می کنند که بررسی میزان تخصص آن ها برای شما سخت است. امکان دارد در جلسات نخستین اصطلاحات و عباراتی استفاده شود که شما معنی آن را نمی دانید.

در صورتی که دانش لازم در این حیطه را ندارید قادر نخواهید بود شخص مناسب را برگزینید و در نتیجه زمان و مخارج بسیاری را پرداخت خواهید کرد که امکان دارد است به موفقیت نرسد.

– پیروزی در سئو به زمان نیاز دارد .

برای اشخاصی که به این حیطه مسلط نیستند درک سئو سخت است. خیلی ها فکر می کنند که فنونی وجود دارد که با به کارگیری از آنها می شود در مدت زمان کوتاهی برآیند مطلوبی  کسب آورد. در صورتی که این تفکر از پایه غلط  است. برای پیروزی در سئو به صبر و تلاش نیاز است.

بهترین مرجع برای آموزش سئو سایت کدام است؟

سئو مفهومی پهناور و البته دشواری است. برای سئو سایت شما باید فنون و مفاهیم زیادی را آموزش ببینید. سایت های آموزشی و مراجع دارای اعتبار به شما مدد می رسانند تا اطلاعات خود را این حیطه بالا ببرید و فنون گوناگونی را یاد بگیرید. اما در صورتی که عبارت “آموزش سئو سایت” را در گوگل سرچ نمایید با دسته  از مقالات و منابع گوناگون رو به رو می شوید که بعضی موارد با هم تناقض دارند.

تنوع منابع آموزشی و تناقص گفته ها سبب سردرگمی شما می شود ، نتیجه این سردرگمی می تواند صرف زمان و هزینه زیاد بی کسب نتیجه باشد. برای آنکه قادر باشید راه صحیحی را در آموزش سئو سایت برگزینید کنید مراحل زیر را طی کنید:

۱- آموزش سئو مبتدی (آشنایی با اصطلاحات رایج سئو)

در هر حیطه تخصصی که ورود یابید با انبوهی از جملات و مفاهیم تازه رو به رو خواهید شد، سئو هم مانند دیگر تخصص هاست. برای آنکه زمان مطالعه یک مقاله یا کتاب آموزش سئو دچار سردرگمی نشوید باید این مفاهیم را بلد باشید. بعضی از این اصطلاحات سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه و الگوریتم های گوگل می باشند.

۲- آموزش SEO پیشرفته (مطالعه کتاب های آموزش در حوزه سئو)

بررسی مقالات اینترنتی امکان دارد فنون جذابی را در حیطه سئو به شما یاد دهد اما در این مقالات راه آموزش سئو برای شما معلوم نشده است. اکثر مقالات آموزش سئو توجه خود را بر یک حیطه یا فن ویژه قرار می دهند و برای اشخاصی که درست در همان مرحله قرار دارند مناسب اند.

برای آغاز آموزش سئو مطلوب ترین شیوه مطالعه کتاب های تخصصی در این حیطه است. چرا که کتاب به غیر از عرضه محتوای آموزشی راه آموزش را هم پیش بینی می کند. پیوستگی مطالب و آموزش منظم سبب می شود که دچار سردرگمی یا تناقض نشوید.

علاوه بر توصیه کتاب می توانید بخش آموزش سئو سایت دانیال طاهری فر را مطالعه کنید که برای بخش های مختلف سئو مقالات آموزشی مفیدی را منتشر کرده اند.

۳- دیدن مجموعه فیلم‌های آموزش سئو

بررسی مقالات و کتاب های الکترونیکی فهم عمیقی از مفاهیم و اصطلاحات سئو برای شما ایجاد خواهد کرد اما امکان دارد سبب شود تا در راه یادگیری خود قسمتی از محتوا را از یاد برده یا از دید شما دور بمانند.

۴- شرکت در دوره های آموزش سئو (سئو مبتدی و حرفه‌ای در عمل)

بعد از آنکه اطلاعات نخستین خود را در حیطه سئو بدست آوردید با گروهی از سوالات رو به رو خواهید شد. شما به خوبی آگاه هستید که چه اموری برای پیروزی در سئو نیاز است اما احتمالا نمیدانید که آن ها را چطور و در چه وقتی باید اعمال کرد. شرکت در دوره های آموزشی به شما مدد می رساند تا مسیر آزمون و خطا را کوتاه کنید و آنچه باید در یک سال تجربه کنید در یک ماه آموزش ببینید.

1/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.