نحوه غیر فعال کردن پینگ بک (Pingback) در وردپرس

هنگامی که سایتی لینک سایت دیگری را در مطالب خود قرار میدهد بازتابی تحت عنوان پینگ بک برای سایت دوم فرستاده می شود. این بازتاب ها گاهی می توانند آزار دهنده باشند از این رو در این مقاله نحوه غیر فعال کردن آن را توضیح خواهم داد.
نحوه غیر فعال کردن پینگ بک (Pingback) در وردپرس
پینگ بک ها بر روی سایت شما نیز فعال هستند به عبارت دیگر اگر شما در یکی از پست های خود لینکی از پست دیگر سایتتان را قرار دهید یک پینگ بک دریافت خواهید کرد.

نحوه غیر فعال کردن پینگ بک

دو پلاگین برای خاموش کردن پینگ بک ها وجود دارد.

self-pings-example

1. با استفاده از پلاگین No Self Pings Plugin

پس از نصب پلاگین آن را فعال کنید. این پلاگین بخش تنظیمات برای پیکربندی ندارد و تنها با فعال کردن پلاگین پینگ بک ها به صورت خودکار غیر فعال خواهند شد.
اگر دقت کنید می بینید که این پلاگین بیش از دو سال به روز رسانی نشده است از این رو  توصیه نمی شود  این پلاگین را که این مدت طولانی به روزرسانی نشده را نصب کنید.

2. با استفاده از پلاگین Disabler

ابتدا پلاگین Disabler  را نصب کنید. پس از فعال سازی  به مسیر Settings » Disabler بروید.

disabler

در این صفحه متوجه خواهید شد که افزونه به شما اجازه خاموش کردن چندین ویژگی را خواهد داد. مواردی را که می خواهید غیر فعال کنید را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

 

اگر نمی خواهید از پلاگین استفاده کنید بهتر است روش بعدی را امتحان کنید. خود وردپرس به شما این اجازه را می دهد که پینگ بک ها را غیر فعال کنید.

برای اینکار به مسیر Settings » Discussion  بروید و در قسمت Default article settings گزینه ‘Attempt to notify any blogs linked to from the article’ را غیر فعال کنید و سپس تغییرات را ذخیره کنید.

disableallpingbacks

 

منبع: wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.