مخفی کردن ابزارک وردپرس از صفحات خاص

مانطور که میدانید با استفاده از ابزارک های وردپرس می توانید به راحتی محتوای دلخواه خود را در مکان هایی همچون سایدبار و فوتر سایت که از ابزارک پشتیبانی می کنند نمایش دهید. اما گاها پیش می آید که دارای برگه هایی همچون تماس با ما و درباره ما هستید که به دلیل بالا بودن تعداد زیاد ابزارک حجم زیادی از صفحه خالی خواهد بود.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بودتا ابزارک های وردپرس را مدیریت کرده و در صفحاتی که مایل نیستید نمایش داده شوند آنها را مخفی کنید.

مخفی کردن ابزارک وردپرس از صفحات خاص

hide widget

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Display Widgets در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 را ازآن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه بخشی در ابزارک های وردپرس مشابه تصویر زیر افزوده خواهد شد که با استفاده از آن می توانید تعیین کنید تا ابزارک مورد نظر در برگه های خاصی نمایش داده شود یا خیر!

displaywidgets

مشابه تصویر در بخش show/hide widget انتخاب کنید که می خواهید ابزارک مورد نظر در برگه های انتخابی نمایش داده شود یا اینکه مخفی شود، سپس در باکس پایین که تمامی برگه های وردپرس سایت در آن نمایش داده خواهد شد، انتخاب کنید تا عملیات مورد نظر بر روی آن اعمال شود.

این افزونه برای وبسایت هایی که دارای سایدبار هستند و از ابزارک های زیادی در سایدبار استفاده شده است پیشنهاد می شود، چرا که رابط کاربری یک سایت درست به همان میزان که back end یک سایت دارای اهمیت است مهم است.

در بیشتر برگه های وردپرس همچون برگه های سبد خرید، تسویه حساب، تماس و… که محتوای کمی را دارند این ابزارک ها باعث ایجاد یک فضای خالی خواهند شد.

امتیاز شما برای این مقاله
1 نظر
  1. عباس می گوید

    افزونه خوبی هست منتها سخته مدام بخوای برخی برگه ها رو تیک دار کنید. افزونه ای نیست که بهش بگی ابزارک واسه اونهایی که فلان تگی داره یا فلان عنوانی داره یا فلان ویژگی داره . مخفی بشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.