افزودن جستجوگر حرفه ای گوگل در وردپرس

در این آموزش قصد دارم نحوه افزودن جستجوگر گوگل را به صورت دستی توضیح بدم. برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد که در این آموزش بهترین روش را برای افراد حرفه ای  قرار داده ام.

توجه: قبل از شروع کار از سایت خود یک پشتیبان تهیه کنید.

افزودن جستجوگر حرفه ای گوگل در وردپرس

افزودن جستجوگر حرفه ای گوگل در وردپرس

برای شروع کار به سایت Google Custom Search مراجعه کنید و در صفحه ای که مشاهده میکنید بر روی گزینه Create a custom Search Engine کیک نمایید (طبق تصویر زیر)

افزودن جستجوگر حرفه ای گوگل در وردپرس

پس از کلیک بر روی گزینه Create a custom Search Engine به صفحه جدیدی هدایت میشوید که در این صفحه می بایست در قسمت Sites to search آدرس سایت خود و در قسمت Language زبان سایت خود که فارسی است را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Create کلیک نمایید تا موتور جستجویی مخصوص سایت شما ساخته شود.

پس از انتخاب گزینه Create صفحه ای با پیغام زیر به شما نمایش داده میشود که نشانگر این است که عملیات ساخت موتور جستجوی سایت شما موفقیت آمیز بوده است.

googlesearch9

 

اکنون گزینه get code را انتخاب نمایید تا کد هایی را در اختیار شما قرار دهد که قرار است آن ها را در قالب سایت خود قرار دهید.

حال با استفاده از ftp به سایت خود متصل شوید و به مسیر wp-content/themes و پوشه ای که قالب سایتتان در آن قرار دارد مراجعه کنید. در این پوشه فایل searchform.php را جستجو کنید (اگر این فایل وجود نداشت فایلی با این نام ایجاد کرده) و کلیه کد های درون آن را حذف کنید و کدهایی که گوگل به شما داده است را در آن قرار دهید.

در نهایت نیز به قسمت ابزارک ها در سایت خود بروید و ابزارک “جستجو” را به مکان دلخواه در سایت خود انتقال دهید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.