فیلتر مطالب وردپرس بر اساس دسته‌بندی و برچسب با Search & Filter

فیلتر مطالب وردپرس بر اساس دسته‌بندی، برچسب و تاریخ این امکان را به کاربران خواهد داد تا بدون مراجعه به صفحه دیگر و یا حتی بدون اینکه نیاز باشد فهرست و منویی در سایت خود داشته باشید به راحتی نمایش مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب و یا تاریخ نوشته‌ها را در صفحه مشاهده کنند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به نحوه ایجاد یک فیلتر برای نمایش مطالب و برگه ها بر اساس دسته بندی تاریخ و یا برچسب مطالب ایجاد کنید تا کاربران با انتخاب هر یک از این موارد مطالب موجود در ان را مشاهده کنند.

فیلتر مطالب وردپرس با Search & Filter

فیلتر مطالب وردپرس بر اساس دسته‌بندی و برچسب

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان پلاگین Search & Filter در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 20.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.8 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان فیلتر مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب و یا تاریخ نوشته‌ها و برگه‌های وردپرس را ایجاد کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Search & Filter در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

فیلتر مطالب وردپرس بر اساس دسته‌بندی و برچسب

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید این افزونه دارای هیچگونه تنظیمات خاصی نمی‌باشد و صرفا با استفاده از شورت‌کد قادر به استفاده از ان خواهید بود. با مراجعه به صفحه افزونه می‌توانید انواع شورت‌کدهای لازم برای مدیریت فیلتر مطالب را مشاهده کرده و بر اساس آن مطالب خود را نمایش دهید.

برای استفاده از افزونه کافی است تا شورت کد مورد نظر را در برگه، نوشته، ابزارک و یا فایل قالب قرار دهید تا فیلتر مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب،‌تاریخ و هر نوع پست تایپی که انتخاب کرده‌اید نمایش داده شود.

در صورتی گه قصد دارید تا در ابزارک و یا صفحات سایت استفاده کنید می‌توانید مانند نمونه زیر شورت‌کد را در مکان مورد نظر وارد کنید تا مطالب نمایش داده شوند.

[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]

اما در صورتی که قصد دارید شورت‌کد را در فایل قالب وردپرس قرار دهید تا در ان نمایش داده شود می‌توانید شورت‌کد فوق را به صورت زیر در مکان مناسبی از فایل قالب خود وارد کرده و آن را ذخیره کنید.

<?php echo do_shortcode('[searchandfilter fields="search,category,post_tag"]'); ?>

پس از قرار دادن شورت کد در مکان مورد نظر مشابه تصویر زیر کاربران قادر خواهند بود تا هنگام جستجو در سایت بر اساس دسته‌بندی، تاریخ، برچسب و… اقدام به جستجو کنند.

فیلتر مطالب وردپرس بر اساس دسته‌بندی و برچسب

حال برای نمایش مطالب و برگه‌ها بر اساس المان‌های دیگری می توانید با استفاده از راهنمای افزونه اقدام به نمایش آنها کنید که در زیر اشاره‌ای به آنها خواهم کرد.

search: نمایش فیلد جستجو برای جستجوی مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب و..

category: امکان فیلتر مطالب بر اساس دسته‌بندی

post_tag: امکان فیلتر مطالب بر اساس برچسب

post_types: امکان فیلتر مطالب بر اساس پست‌تایپ نوشته، همچون محصولات ووکامرس یا Edd

post_date: امکان فیلتر مطالب بر اساس تاریخ

حال به همین ترتیب برای نمایش هر یک از بخش‌های ذکر شده کافیست تا مانند نمونه زیر آنها را در شورت‌کد قرار دهید تا در فرم فیلتر مطالب بر اساس دسته‌بندی، برچسب و… نمایش داده شوند.

[searchandfilter fields="search,category,post_tag,post_types,post_date"]

برای عدم نمایش هر یک از بخش‌ها می‌توانید آنها را از قسمت Fields در کد بالا حذف کنید.

1.6/5 - (63 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه Search & Filter
1 نظر
  1. علی می گوید

    سلام، سوالی داشتم میخواستم ببینم راهی هست که مطالب “اختصاصی” سایتم (یعنی همون هایی که بالای صفحه با عکسی بزرگ نمایش داده میشن )رو کاری کرد که در قسمت “آخرین مطالب” نمایش داده نشه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.