آموزش غیرفعال سازی نوار ابزار مدیریت در وردپرس

اگر شما نیز یکی از کاربران وردپرسی هستید، قطعا تا کنون با بخش مدیریت وردپرس برخورد داشته اید و نوار ابزار های مختلف را در آن مشاهده نموده اید؛ یکی از نوار ابزار های کاربردی وردپرس، نوار ابزار بخش مدیریت سایت می باشد که در بخش پیشخوان وجود دارد و در صورت ورود به سایت در صفحه اصلی نیز قابل مشاهده خواهد بود. گاهی اوقات چنین نوار ابزاری ممکن است کمی آزار دهنده به نظر رسد که برخی از کاربران نیاز به حذف و غیرفعال سازی آن می نمایند که این کار با استفاده از کدنویسی امکان پذیر است. در این مطلب قصد داریم به شما آموزش وردپرس را ارائه دهیم که در آن نحوه غیرفعال سازی نوار ابزار مدیریت در وردپرس را ارائه دهیم. در ادامه با ما و آموزش غیرفعال سازی نوار ابزار مدیریت در وردپرس همراه باشید.

آموزش غیرفعال سازی نوار ابزار مدیریت در وردپرس

آموزش غیرفعال سازی نوار ابزار مدیریت در وردپرس

غیرفعال سازی نوار ابزار مدیریت گاهی نیاز بسیاری از کاربران وردپرس می باشد که در این مطلب قصد معرفی قطعه کدی برای وردپرس را داریم که می توانید اقدام به غیرفعال سازی آن نمایید. برای اینکار قطعه کد زیر را در فایل توابع قالب وردپرس خود یا همان Function.php قرار دهید:

/* Disable the WordPress Admin Bar for everyone. */
show_admin_bar(false);

اگر نیاز داشته باشید کد فقط برای مدیران اعمال نشود ولی برای کاربران دیگر غیرفعال شود لازم است از کد زیر استفاده کنید:

/* Disable the WordPress Admin Bar for all but admins. */
if (!current_user_can('administrator')):
show_admin_bar(false);
endif;

همچنین اگر می خواهید برای نویسندگان نیز نمایش داده شود، علاوه بر کد دوم باید کد زیر را نیز به پایان آن اضافه نمایید:

if (!current_user_can('edit_posts')) {
show_admin_bar(true);
}

نتیجه گیری: با استفاده از کد بالا می توانید نوار ابزار مدیریت را در سایت خود غیرفعال کنید که در این مطلب اقدام به آموزش غیرفعال سازی نوار ابزار مدیریت در وردپرس نمودیم.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.