حذف کدهای کوتاه اضافی استفاده شده در وردپرس

همانطور که میدانید در وردپرس یک امکان بسیار عالی و کارآمد با نام کدهای کوتاه وجود دارد . در صورتی که ماژول نصب شده شما کد کوتاه داشته باشد، می توانید آن را در هر بخشی از وب سایت خود استفاده کنید و ماژول خود را فراخوانی نمائید. اما در این میان مشکلی بزرگ وجود دارد که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

حذف کد های کوتاه اضافی استفاده شده در وردپرس

حذف کد های کوتاه اضافی استفاده شده در وردپرس

دوستان شما تصور کنید که یک افزونه نصب کرده اید و این افزونه از امکان قرار گیری کدهای کوتاه پشتیبانی میکند. شما به بهترین نحو از این کد کوتاه افزونه در صفحات خود استفاده میکنید و بسیار راضی و خوشحال هستید.

اما اگر این افزونه را حذف کنید به نظر شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بله درست حدس زدید کدهای کوتاه استفاده شده شما به صورت نوشته های بسیار زشت در سایت نمایش داده میشود و تاثیر افزونه در این کد ها از بین می رود. حال شما با چندین کد بدون استفاده در صفحات وب سایت خود می مانید!

روش های حذف کدهای کوتاه وردپرس

اما برای حل این مشکل چه باید کرد؟ در ادامه همراه من باشید اما حتما توجه کنید که روش های ذکر شده در ادامه مطلب روش های قطعی نیستند ولی میتوانند برای شما کار را ساده تر کنند.

حل این مشکل بسیار ساده است و تنها با چند خط کد نویسی قابل حل است. در ادامه قطعه کدی را به شما معرفی میکنیم که با استفاده از آن بتوانید تمامی کدهای کوتاه بدون استفاده در وب سایت خود را یکجا حذف نمائید. برای این منظور در هاست خود فایل functions.php را باز کرده و کد زیر را در انتهای آن قرار دهید.

function wpb_find_shortcode($atts, $content=null) { 
ob_start();
extract( shortcode_atts( array(
		'find' => '',
	), $atts ) );

$string = $atts['find'];

$args = array(
	's' => $string,
	);

$the_query = new WP_Query( $args );

if ( $the_query->have_posts() ) {
    echo '

<ul>';
	while ( $the_query->have_posts() ) {
	$the_query->the_post(); ?>


<li><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></li>


	<?php
	}
    echo '</ul>


';
} else {
    echo "مطلبی پیدا نشد..."; 
}

wp_reset_postdata();
return ob_get_clean();
}
add_shortcode('shortcodefinder', 'wpb_find_shortcode'); 


دوستان در کد بالا یک کد کوتاه تعریف شده است که به شما کمک میکند با استفاده از تابع جست و جو در وردپرس کدهای کوتاه موجود در سایت را به شما نمایش دهد. البته با استفاده از کوئری وردپرس!

در ادامه طبعا برای استفاده از این کد کوتاه ساخته شده باید یک برگه ایجاد نمائید و کد کوتاه آن را که به صورت زیر است در این برگه قرار دهید. در صورت ذخیره و دیدن پیشنمایش برگه کدهای کوتاه به شما نمایش داده میشود. توجه کنید که کد فوق برای نمایش کد های کوتاه استفاده شده در وب سایت شما است و پس از نمایش باید آن ها را به صورت دستی حذف کنید.

[shortcodefinder find='نام شورت کد']

اما روشی دیگر نیز وجود دارد که چندان راهگشا نیست ولی میتواند منطقی باشد.روش دوم این است که شما این کد ها را در وب سایت خود پنهان کنید تا در صفحات شما نمایش داده نشوند و مشکل شما را حل کنند. برای این منظور میتوانید از قطعه کد زیر استفاده کنید. کد ذیل را به فایل functions.php وب سایت خود اضافه نموده و نام کد های کوتاهی که میخواهید پنهان شوند را بنویسید.


add_shortcode( 'نام کد کوتاهی که قراره حذف شه', '__return_false' );

امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما قرار گیرد.
پیروز باشید…

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.