ساخت ابزارک فرم تماس وردپرس با Contact Form

با استفاده از ساخت ابزارک فرم تماس وردپرس قادر خواهید بود تا فرم تماس موجود در سایت خود را در هر مکانی از قالب که قصد دارید نمایش دهید تا بازدیدکنندگان سایت به راحتی قادر به ارسال پیغام برای شما باشند.

این مورد بیشتر برای سایت‌هایی مناسب است که در آن اقدام به فروش و یا خدماتی دارند که ممکن است برای مشتریان سوالی پیش آمده و بخواهند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا افزونه‌ای را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا فرم تماس خود را در قالب یک ابزارک در بهترین مکان که فکر می‌کنید برای کاربران شما مناسب است قرار دهید.

ساخت ابزارک فرم تماس وردپرس

ساخت ابزارک فرم تماس وردپرس
ساخت ابزارک فرم تماس وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Contact Form & SMTP Plugin by PirateForms در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از 200.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.3 را ازآن خود نماید که با استفاده از آن می‌توانید اقدام به ساخت فرم تماس کنید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مطابق تصویر زیر منویی با عنوان Pirate Forms در بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

ساخت ابزارک فرم تماس وردپرس
ساخت ابزارک فرم تماس وردپرس

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود تا فرم تماس خود را در سه نوع متفاوت که شامل ابزارک، افزودن شورت کد در برگه و یا نوشته و افزودن کد php در فایل قالب سایت می‌باشد ایجاد نمایید.

برای شروع کار بر روی زبانه options کلیک کرده و مشابه تصویر زیر تنظیمات عمومی افزونه را سفارشی سازی کنید.

ساخت فرم تماس
ساخت فرم تماس

Contact notification sender email: در این فیلد ایمیل خود را وارد کنید، با استفاده از این فیلد قادر خواهید بود تا هشدار مربوط به دریافت فرم تماس را در ایمیل خود دریافت کنید تا هر زمان شخصی برای شما ایمیل ارسال کرد آن را دریافت کنید.

Contact submission recipients: در این فیلد نیز می‌توانید لیست دریافت کنندگان فرم تماس را وارد کنید تا هرگاه شخصی اقدام به ارسال ایمیل کرد به ایمیل های وارد شده ارسال گردد. هر آدرس ایمیل را با یک کاراکتر کاما انگلیسی (,) از هم جدا گنید.

Store submissions in the database: با فعال کردن تیک این گزینه پیامهای ارسالی در پایگاه داده ثبت شده و قادر خواهید بود تا آدرس ایمیل‌ها را از سایت وردپرسی خود استخراج نمایید.

Add a nonce to the contact form: با استفاده از این گزینه نیز می‌توانید یک ایمیل تایید برای کاربرانی که فرم را تکمیل کرده و پیغام خود را ارسال کرده‌اند بفرستید تا از دریافت پیغام مطلع شوند. و برای شخصی سازی پیغام مبنی بر دریافت ایمیل آنها می‌توانید پیغام تایید خود را در فیلد Send email confirmation to form submitter به صورت html وارد کنید.

“Thank You” URL: با استفاده از این گزینه نیز می‌توانید یک برگه در سایت خود را انتخاب کنید که حاوی پیغام تشکر باشد و لینک آن در فوتر ایمیل‌های ارسالی به کاربر نمایش داده شود.

ساخت فرم تماس
ساخت فرم تماس

حال بر روی تب fielda settings کلیک کرده و به آن مراجعه کنید تا تنظیمات مربوط به فیلد نام، ایمیل، موضوع و پیغام را در آن مشخص کنید که پر کردن آنها الزامی باشد و یا اینکه کاربر به صورت اختیاری آنها را پر کند. علاوه بر آن قادر خواهید بود تا هر یک از فیلدها را که تمایلی به نمایش آنها را ندارید را در حالت none قرار دهید تا نمایش داده نشوند.

با فعال کردن تیک گزینه Add a reCAPTCHA قادر خواهید بود تا برای فرم تماس خود کپچا ایجاد نمایید تا از دست اسپمرها فرم خود را مصون بدارید. در صورت فعال کردن این گزینه لازم است تا API دریافتی از گوگل را که شامل Site key و Secret key می‌باشد را در فیلدهای مورد نظر که در تصویر می‌بینید وارد کنید.

با فعال کردن تیک گزینه Add an attachment field نیز می‌توانید به کاربران خود امکان ارسال فایل را بدهید تا اقدام به ارسال فایل کنند.

فیلد تماس وردپرس
فیلد تماس وردپرس

حال به زبانه Fields labels مراجعه کرده و مشابه تصویر متن جایگزین برای نمایش در فیلدهای فرم تماس و دکمه ارسال فرم را وارد نمایید.

ارسال ایمیل از طریق SMTP وردپرس
ارسال ایمیل از طریق SMTP وردپرس

یکی از قابلیت‌هایی که این افزونه در اختیار شما قرار می‌دهد این است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا ایمیل‌های خود را از طریق SMTP ارسال نمایید. بدین معنی که به عنوان مثال می‌توانید آدرس و پورت SMTP مربوط به جیمیل که متعلق به گوگل می‌باشد را وارد کرده و سپس آدرس ایمیل و رمز خود را وارد کنید تا ایمیل‌های ارسالی با آدرس جیمیل شما برای کاربران ارسال شود.

در صورت استفاده از SMTP دقت داشته باشید که ابتدا تیک گزینه Use SMTP to send emails? را که در تصویر نیز مشخص شده است را فعال کرده باشید و علاوه بر آن نیز تایید دو مرحله‌ای از اکانت جیمیل خود را غیرفعال کنید تا افزونه امکان دسترسی به اکانت ایمیل را داشته باشد.

حال به مسیر نمایش> ابزارک‌ها در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و با ابزارکی که با عنوان Pirate Forms می‌باشد را در مکان مورد نظر قرار دهید.

شاد باشید..

لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.