با این که وسط امتحانات نیم سال دوم دانشگاه ها هستیم ، ولی یک ترجمه از یک مقاله درباره انتخاب تصاویر مناسب آماده کردم که امیدوارم مطلب کاربردی و مفید باشه.البته شاید یکم مطلب مربوط بشه به هنر عکاسی اما چون داخل نوشته های وب سایت و وبلاگ تصاویر زیادی به کار می بریم ، خوندن این مطلب خالی از لطف نیست !

انتخاب تصاویر مناسب برای نوشته

۱-نمایش زندگی و امید

به عنوان اولین نکته در انتخاب تصویر و عکس برای نوشته یا مقاله خودتون به تصویر زیر دقت کنید.

نمایش زندگی و امید

باید سعی کنید از تصاویری استفاده کنید که در آن لحظه هایی از زندگی و احساسات به نمایش در بیاد و این می تونه تاثیر بسیار خوبی روی مخاطب شما داشته باشه.

۲-کاربرد رنگ ها

اگر ما رو فیلتر نکنند !! عکس زیر رو یک نگاه کوچیک کنید .

کاربرد رنگ ها

یکی از کار های مهم این هستش که  اعصاب اپتیک (چشمی) کاربر رو جلب خودمون کنیم تا توجه بیشتری به مطلب داشته باشند ، خودمونیش میشه کاربر رو بگیره (البته کاربرد رنگ نه چیز دیگری !! )

۳-مرتبط با موضوع

تصویر زیر که من ازش به عنوان تصویر این مقاله هم استفاده کردم .

متفاوت فکر کنیم

اگر بخواهیم یک مثال بیاوریم ، اگر تصویری برای یک پست در مورد اسب قرار است انتخاب کنیم ، باید کمی متفاوت از دیگر تصاویر باشه . مثلا اگر قرار است درباره اپیدمیک بیماری اسب ها مقاله بنویسیم ، باید تصویر یک اسب ضعیف رو قرار بدیم یا اگر قرار است در مورد یک جایزه مطلب بزاریم باید مثلا یک روبان یا جعبه کادو همراه اسب باشه .

۴-تصاویر اول نوشته

حتما باید سعی داشته باشید تا یک تصویر متناسب با قالبتون و کمی بزرگ در اول نوشته داشته باشید.کاربر اگر ببینه که اول بالای صفحه با کلی نوشته شروع میشه رقبتی برای خوندنش نشون نمیده.سعی کنید در پاراگراف اول حتما از تصاویر استفاده کنید.

قرار دادن تصویر در اول نوشته

۵-تصاویر میان وعده

اگر قرار باشه که فقط نوشته باشه و از هیچ عکسی استفاده نکنیم ، خواننده مطلب سایت ما خسته میشه از خوندن ادامه مطالب ، حتما باید در لابلای مطالب از تصاویر کم حجم تر برای آماده سازی خواننده برای خوندن ادامه مطلب و تموم کردن نوشته استفاده کنیم.

تصاویر میان وعده

سمت راست خواننده ای هستش که خسته شده و به انتهای مطلب ( اونم شاید !! ) رسیده و سمت چپ هم خواننده سایتی که از این مطلب ما استفاده کرده !

در آخر امیدوارم که ترجمه خوب و روانی ( البته با اختلاس !! ) متناسب با وب سایت های فارسی داده باشم.همچنین در مطالب قبلی سایت یک مجموعه جالب از تصاویر پیش زمینه ( دسکتاپ) برای دانلود قرار داده بودیم.

لینک مقاله انگلیسی

Rate this post
امتیاز شما از 1 تا 5