تغییر تنظیمات فشرده سازی تصاویر JPEG در وردپرس

به طور پیش فرض وردپرس از فشرده سازی تصاویر پشتیبانی می کند. این عمل به منظور عملکرد بهتر وردپرس است. شاید این سوال در ذهن شما بیاید که آیا امکان تغییر تنظیمات فشرده سازی تصاویر در وردپرس وجود دارد. که در این آموزش به بررسی این مساله می پردازیم.

تغییر تنظیمات فشرده سازی تصاویر JPEG در وردپرس

تغییر تنظیمات فشرده سازی تصاویر JPEG در وردپرس

در این آموزش وردپرس به شما نشان می دهیم به چه صورتی میزان فشرده سازی تصاویر JPEG در وردپرس را کاهش یا افزایش دهید. در هر زمانی که تصاویر را در وردپرس خود آپلود می کنید، وردپرس به صورت خودکار تصاویر را با کیفیت ۹۰ درصد فشرده می کند.

نکته: در وردپرس ۴٫۵ میزان فشرده سازی به ۸۲ درصد کاهش یافت تا عملکرد کاربران با استفاده از موبایل بهبود یابد.

اگر شما یک عکاس هستید و می خواهید از تصاویری با کیفیت بالا در وبسایت خود استفاده کنید، بهتر است این قابلیت (فشرده سازی تصاویر) را غیر فعال سازید. حال برای تغییر تنظیمات فشرده سازی تصاویر در وردپرس مراحل زیر را انجام دهید.

نحوه غیر فعال کردن فشرده سازی تصویر در وردپرس

برای این منظور قطعه کد زیر را در فایل functions.php قالب وردپرس تون یا در افزونه اختصاصی سایت (site-specific plugin) قرار دهید:


add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 100;});

مقدار ۱۰۰ در کد فوق به این معنی است که وردپرس با بالاترین کیفیت تصاویر را فشرده می نماید. به عبارتی می توان گفت که هیچ فشرده سازی بر روی تصاویر سایت اعمال نشود.

نحوه افزایش فشرده سازی تصاویر در وردپرس

قطعا مزایای متفاوتی برای کاهش کیفیت فشرده سازی تصاویر در وردپرس وجود دارد. شما می توانید این مقدار را بین ۱۰۰ تا ۸۰ تغییر دهید. البته می توانید این مقدار را به پایین تر از این حد تغییر دهید. برای مثال می توانید میزان فشرده سازی را به ۷۵ درصد تغییر دهید:

add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 75;});

با مراجعه به بخش رسانه های وبسایتتون می توانید این تغییرات را مشاهده کنید.

موفق باشید.
منبع: wpbeginner

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.