تغییر ساختار پیش فرض پیوند یکتای برگه در وردپرس

همانطور که می دانید یکی از ویژگی هایی که وردپرس را نسبت به هر سیستم مشابهی خاص تر کرده است و با استفاده از چنین ویژگی می توان مانور بهتری بر روی سایت داد امکان تعیین ساختار ادرس نوشته، برگه، پست تایپ خاص، رسانه و…. در آن می باشد.

با استفاده از این کار می توانید به راحتی برای هر یک از ساختار های هر نوع پست تایپ یک نام دیگر انتخاب کنید تا در آدرس آن وارد شده و کمی مرتب تر و دسته بندی شده تر نسبت به سایر آدرس های سایت باشد.

از این امکان میتوان برای دسته بندی کردن و ایجاد تمایز بین محتوای برگه ها با نوشته و هر نوع پست تایپ خاصی استفاده کرد. بنابراین در این آموزش قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن می توانید تا قبل از نامک هر برگه در وردپرس یک نام وارد کنید تا در آن نمایش داده شود.

تغییر ساختار پیش فرض پیوند یکتای برگه در وردپرس

تغییر ساختار پیش فرض پیوند یکتای برگه در وردپرس
تغییر ساختار پیش فرض پیوند یکتای برگه در وردپرس

فرض کنید قصد دارید تا برگه های وردپرس در سایت شما مشابه آدرسی همچون doctorwp.com/page/PAGE_SLUG باشد. بنابراین لازم است تا به نوع پست تایپ برگه ها در وردپرس دست برده و تغییراتی در آن اعمال کنیم تا قبل از نامک برگه عبارت pages نیز قید شود.

برای این منظور ابتدا فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.

function doctorwp_page_permalink() {
global $wp_rewrite;
$wp_rewrite->page_structure = $wp_rewrite->root . 'page/%pagename%/';
}
add_action( 'init', 'doctorwp_page_permalink' );

همانطور که در کدهای فوق مشاهده می کنید ساختار پیوند یکتای برگه ها در وردپرس را به گونه ای تغییر داده ایم که در آدرس آن قبل از نامک برگه عبارت page نیز قید شود. برای اینکه بخواهید تا نام دلخواهی را در آن انتخاب کنید کافی است تا در خط سوم به جای کلمه page کلمه مورد نظر خود را وارد کنید.

permalinks-for-page
تغییر ساختار پیش فرض پیوند یکتای برگه در وردپرس

حال پس از اینکه برگه خود را منتشر کنید در بخش ویرایش برگه تغییری را مشاهده نخواهید کرد و با بازکردن این آدرس با صفحه ۴۰۴ وردپرس مواجه خواهید شد. اما کمی که زمان بگذر آدرس های شما به صورتی که آنها را تغییر داده اید تغییر خواهند کرد.

به عنوان مثال اگر برگه تماس با ما در سایت به صورت site.com/contact بوده باشد از این پس به صورت site.com/page/contact نمایش داده خواهد شد.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.