با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

لینک سازی و همان لینک‌بیلدینگ می‌تواند در رشد و پیشرفت سایت تاثیر گذاشته و آن را در موتورهای جستجو محبوب کند. تا جای ممکن لازم است تا مدیری سایت از اصول سئو استفاده کرده و نسبت به بهبود وضعیت سایت اقدام کند، چرا که افزایش ترافیک به وسیله تبلیغات کوتاه مدت و پرهزینه است در صورتی که با استفاده از سئو اینگونه نیست.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از ان می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت خود را در آن تعریف کرده و برای هر یک از این کلمات کلیدی یک لینک دلخواه مشخص کنید تا هر بار که از این کلمات در محتوای شما استفاده می‌شود وردپرس به صورت خودکار لینک مورد نظر را بر روی آنها اعمال کند.

پیشنهاد بعدی  گوگل AdWords چگونه ایجاد شد + فایل صوتی

لینکدار کردن کلمات کلیدی در مطالب وردپرس

Link-with-specific-words-in-WordPress

لینکدار کردن کلمات کلیدی در مطالب وردپرس

به عنوان مثال فرض کنید که می‌خواهیم دو کلمه کلیدی قالب وردپرس و افزونه وردپرس را به آدرس دسته‌بندی‌های مورد نظر با این عنوان در دکتر وردپرس لینک کنیم، با این کار هرگاه در محتوای متن عینا از این عبارات استفاده شود کلمه مورد نظر لینکدار شده و به لینک مورد نظر اشاره خواهد داشت که آن را به عنوان لینک سازی داخلی می‌شناسیم.

برای این منظور لازم است تا فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.

‘REPLACE WORD WITH THIS’
‘قالب وردپرس’ => ‘https://doctorwp.com’,
‘excerpt’ => ‘excerpt’,
‘function’ => ‘function’
);
$text = str_replace(array_keys($replace), $replace, $text);
return $text;
}
add_filter(‘the_content’, ‘replace_text_wps’);
add_filter(‘the_excerpt’, ‘replace_text_wps’);

حال کافی است تا به جای قالب وردپرس و آدرس سایت دکتر وردپرس که در کدهای فوق مشاهده می‌کنید عبارات و لینک های دلخواه خود را در هر خط مشابه نمونه بالا وارد کرده و در نهایت فایل فانکشن خود را ذخیره کنید.

پیشنهاد بعدی  عکس پروفایل گوگل پلاس در نتاج جستجو

حال از این پس هر گاه در مطالب شما کلماتی با این عناوین یافت شوند هریک از آنها به صورت خودکار به لینک خود لینک خواهند شد.

شاد باشید..

امتیاز شما از 1 تا 5
1 ستاره میدم به نوشته2 ستاره میدم به نوشته3 ستاره میدم به نوشته4 ستاره میدم به نوشته5 ستاره میدم به نوشته 1 رای
Loading...