لینکدار کردن کلمات کلیدی در مطالب وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

لینک سازی و همان لینک‌بیلدینگ می‌تواند در رشد و پیشرفت سایت تاثیر گذاشته و آن را در موتورهای جستجو محبوب کند. تا جای ممکن لازم است تا مدیری سایت از اصول سئو استفاده کرده و نسبت به بهبود وضعیت سایت اقدام کند، چرا که افزایش ترافیک به وسیله تبلیغات کوتاه مدت و پرهزینه است در صورتی که با استفاده از سئو اینگونه نیست.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از ان می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت خود را در آن تعریف کرده و برای هر یک از این کلمات کلیدی یک لینک دلخواه مشخص کنید تا هر بار که از این کلمات در محتوای شما استفاده می‌شود وردپرس به صورت خودکار لینک مورد نظر را بر روی آنها اعمال کند.

لینکدار کردن کلمات کلیدی در مطالب وردپرس

Link-with-specific-words-in-WordPress
لینکدار کردن کلمات کلیدی در مطالب وردپرس

به عنوان مثال فرض کنید که می‌خواهیم دو کلمه کلیدی قالب وردپرس و افزونه وردپرس را به آدرس دسته‌بندی‌های مورد نظر با این عنوان در دکتر وردپرس لینک کنیم، با این کار هرگاه در محتوای متن عینا از این عبارات استفاده شود کلمه مورد نظر لینکدار شده و به لینک مورد نظر اشاره خواهد داشت که آن را به عنوان لینک سازی داخلی می‌شناسیم.

برای این منظور لازم است تا فایل فانکشن (functions.php) قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.

‘REPLACE WORD WITH THIS’
‘قالب وردپرس’ => ‘http://doctorwp.com’,
‘excerpt’ => ‘excerpt’,
‘function’ => ‘function’
);
$text = str_replace(array_keys($replace), $replace, $text);
return $text;
}
add_filter(‘the_content’, ‘replace_text_wps’);
add_filter(‘the_excerpt’, ‘replace_text_wps’);

حال کافی است تا به جای قالب وردپرس و آدرس سایت دکتر وردپرس که در کدهای فوق مشاهده می‌کنید عبارات و لینک های دلخواه خود را در هر خط مشابه نمونه بالا وارد کرده و در نهایت فایل فانکشن خود را ذخیره کنید.

حال از این پس هر گاه در مطالب شما کلماتی با این عناوین یافت شوند هریک از آنها به صورت خودکار به لینک خود لینک خواهند شد.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
3 نظرات
 1. پیمان می گوید

  علتش هم اینکه که کسی یک کلمه رو لینک نمیکنه و معمولا کسی که بخواهد این کار رو بکنه خیلی کلمه دم دستش می یاد ولی برای کسی که نخواهد افزونه نصب کنه بله خوبه!

 2. پیمان می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  خوب چه کاریه افزونه های عالی در این زمینه هست که هر کلمه ای خواستیم انجام می دهیم و بهتره شما بهترین راهکار رو بدهید نه اینکه هر چی اومد دم دستتون بگذارید این راه ها میان بر نیست بلکه لقمه رو دور سر گرداندن هست!
  موفق باشید

  1. عباس صادقی می گوید

   درود، بله شاید برای یکی لقمه گردوندن دور سر باشه اما هستند کسایی که از افزونه استفاده‌ای نمیکنن، در واقع کسی که دست به کد باشه بیشتر تلاش می‌کنه تا کد بزنه به جای استفاده از افزونه!
   هرکسی نظری داره به هر حال برای خودش و محترمه :)
   موفق باشید..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.