ساخت اسکرول بی نهایت وردپرس با Ajax Load More

یکی از قابلیت های جذابی که میتوان از ان در سایت خود استفاده کرد امکان ایجاد اسکرول بی نهایت در سایت می باشد که در آن هر چقدر کاربر به سمت پایین سایت اسکرول کند مطالب برای وی بارگزاری شده و میتواند آنها را مشاهده کند.

این کار میتواند در بیشتر ماندن کاربران در سایت منجر شود چرا که با دیدن مطالب بیشتر و بیشتر سعی میکنند تا مطالب مورد علاقه خود را باز کرده و مشاهده کنند.

در این مقاله از دکتر وردپرس نیز قصد دارم تا به معرفی افزونه ای کاربردی بپردازم که با استفاده از آن میتوانید امکان ساخت اسکرول بی نهایت در سایت وردپرسی خود را فراهم کنید.

ساخت اسکرول بی نهایت وردپرس با Ajax Load More

infinite-scroll-ajax-load-more-doctorwp
ساخت اسکرول بی نهایت وردپرس با Ajax Load More

افزونه ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان Ajax Load More در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۵ را از آن خود نماید.

پس از نصب و فعال سازی این افزونه منوی جدیدی با عنوان Ajax Load More در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شم افزوده خواهد شد روی آن کلیک کنید تا به تنظیمات افزونه هدایت شوید.

ajax
ساخت اسکرول بی نهایت وردپرس با Ajax Load More

مطابق تصویر در بخش تنظیمات به بخش button/loading style مراجعه کنید و تعیین کنید که با کلیک بر روی دکمه سایر مطالب بار گزاری شوند.

این تنظیم به طور پیشفرض بر روی حالت Default قرار دارد که در این حالت از دکمه ای برای بارگذاری مطالب بیشتر استفاده می شود.

می توانید رنگ این دکمه را با انتخاب گزینه های دیگر از منوی دراپ داون تغییر دهید. اما اگر میخواهید وبسایت شما دارای اسکرول بی نهایت اتوماتیک باشد، کافی است در منوی دراپ داون، کمی پایین تر رفته و بخش Infinite Scroll (no botton) را پیدا کنید. سپس از میان لودرهای موجود تصویر دلخواه خود را برای بارگذاری مطالب بیشتر انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

ajax-loader-theme-setting
ساخت اسکرول بی نهایت وردپرس با Ajax Load More

در سایر تنظیمات افزونه یعنی در بخش Repeater Templates نیز میتوانید قالب بندی سفارشی خود را برای نحوه نمایش مطالب انتخاب کرده و آن را ذخیره کنید تا در هنگام اسکرول مطالب شما با آن استایل نمایش داده شوند.

در این بخش می توانید برای سایر بخش های دیگر سایت همچون جستجوی در سایت، لیست نمونه کارها و صفحه اصلی نیز قالب بندی دلخواه خود را تعریف کرده و نمایش دهید.

شاد باشید..

1/5 - (1 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.