ساخت آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس با AccessPress Social Icons

ساخت آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا لیستی از آیکون شبکه‌های اجتماعی مختلف خود را در وردپرس به صورت افقی و یا عمودی با استفاده از شورت‌کد در هر بخش از وبسایت و قالب خود که قصد دارید نمایش داده شود طراحی کرده و قرارد هید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا نسبت به طراخی و ساخت انواع آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی در وردپرس بپردازید و با استفاده از شورت‌کد آنها را در هر مکان که قصد دارید نمایش دهید.

ساخت آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی ان را دارم با عنوان AccessPress Social Icons در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۸۰٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۷ را ازآن خود نماید که با استفاده از آن می‌توانید اقدام به نمایش لینک شبکه‌های اجتماعی در وردپرس به همراه ایکون بپردازید.

نصب و فعال سازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان AccessPress Social Icons در پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی زیر منوی Add New کلیک کنید تا به صفحه ساخت آیکون در وردپرس هدایت شوید.

Name of Set: یک نام برای مجموعه آیکون خود وارد کنید. به عنوان نمونه اگر قصد دارید تا آیکونی را در دو بخش فوتر و هدر نمایش دهید نام‌هایی همچون header و footer در آن وارد کنید تا در هنگام ویرایش آیکون دچار مشکل نشوید.

Display: با انتخاب گزینه Horizontal و Vertical نیز قادر خواهید بود تا نمایش آیکون‌ها را به حالت افقی و یا عمودی تعیین کنید تا در یک ساختار ستونی و یا خطی نمایش داده شوند.

Margin Between Each Icon: از این بخش نیز می‌توانید برای زیبایی بهتر فاصله هر آیکون از هم را بر حسب پیکسل وارد کنید.

Tooltip Position: از این بخش نیز می‌توانید موقعیت نمایش عنوان آیکون هنگام رفتن نشانگر ماوس بر روی آن را تعیین کرده و در بخش Tooltip Text Color و Tooltip Bg Color به ترتیب رنگ عنوان متن و پس زمینه را برای ان تعیین کنید.

Icons Hover Animation: برای ایجاد انیمیشن با رفتن ماوس بر روی آیکون نیز می‌توانید از این قسمت استفاده کرده و از حالت‌هایی همچون زوم روی آیکون، چرخش آیکون و.. استفاده کنید.

Choose Icon Set type: در این بخش قادر خواهید بود تا استایل آیکون‌ها را از میان آیکون‌های افزونه انتخاب کرده و یا اینکه آیکون شبکه‌های اجتماعی خود را در آن آپلود کنید. برای استفاده از آیکون‌های افزونه گزینه Choose from available themes را انتخاب کنید و در پنجره باز شده از میان تم‌های موجود برای آیکون‌ها یکی از ۱۲ تم موجود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب تم مشابه تصویر زیر در سمت راست ستون دیگری نمایش داده خواهد شد که می‌توانید اقدام به درج لینک و جزییات هر آیکون همچون اندازه، در آن بپردازید.

حال پس از اینکه آیکون‌های خود را سفارشی سازی کردید بر روی دکمه Save icon set کلیک کنید تا ذخیره شود. حال اگر به صفحه اصلی افزونه مراجعه کنید خواهید دید که عنوان آیکون به همراه شورت‌کد آیکون جهت استفاده ارائه شده است.

اگر قصد دارید تا آیکون ساخته شده را در ابزارک و یا نوشته و برگه نمایش دهید از شورت کد استفاده کنید اما اگر قصد دارید تا در فایل‌های قالب از آن استفاده کنید از Template shortcode استفاده کرده و هر یک از آنها را در مکان دلخواه خود قرار دهید.

پس از استفاده از کدهای مورد نظر مشابه تصویر فوق آیکون شبکه‌های اجتماعی در وردپرس نمایش داده خواهد شد.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.