ابزارک تغییر سایز نوشته ها با Accessibility Widget

همانطوری که در سایت های خبری و تفریحی مشاهده کرده‎اید امکانی در انها قرار داده شده است تا کاربران بتوانند با کلیک کردن بر روی دکمه‌ای خاص اندازه فونت نوشته ها در سایت را کوچک و یا بزرگ کنند تا برای انها خواناتر باشد، این قابلیت مناسب افرادی می‌باشد که در بینایی آنها اختلال وجود دارد و کوچک بودن فونت کمی آزاردهنده است.

تغییر اندازه متن مطالب

accessibility-widget
ابزارک تغییر سایز نوشته

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Accessibility Widget در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۲٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۴ را ازآن خود نماید.

این افزونه در واقع یک ابزارک می‌باشد که پس از نصب و فعال سازی ان می‌توانید به مسیر نمایش> ابزارک‌ها در پیشخوان وردپرس رفته و مطابق تصویر زیر ابزارک مورد نظر ار انتخاب کرده و با استفاده از خاصیت Drag & Drop آن را در هر مکانی که مد نظر شماست قرار دهید.

accessibility-widget-settings
ابزارک تغییر سایز نوشته

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید به جای tite عبرات مورد نظر خود را برای ابزارک وارد کنید و سپس در فیلد resize the following HTML/CSS tags تگ‌های مورد نظر خود را که قصد دارید تغییر اندازه بر روی آنها اعمال شود را وارد کرده و با کاما از هم جدا کنید، به عنوان نمونه شاید بخواهید که با استفاده از این افزونه تنها متن مطالب شما تغییر اندازه دهند برای این منظور کافی است تا تنها تگ p را در این فیلد وارد کنید.

سپس در بخش set to this size اندازه مورد نظر برای تغییر نوشته ها را بر اساس درصد تعیین کید، به صورت پیشفرض در این ابزارک اندازه‌های ۹۰، ۱۰۰، ۱۱۰، ۱۲۰ قرار دارند که می‌توانید آنها را تغییر داده و یا حتی اندازه های دیگری را تعریف کنید.

در نهایت در بخش set contoroller text متن مورد نظر برای دکمه را تعیین کنید، به عنوان نمونه می‌توانید آن را بر روی الف ست کنید.

change-font-size-widget
ابزارک تغییر سایز نوشته

اما اگر استایل پیشفرض افزونه برای نمایش دکمه‌ها باب میلتان نبود می‌توانید فایل استایل قالب خود را باز کرده و از کلاس زیر برای تغییر استایل آن استفاده کنید.

.widget_accesstxt
{
...
}
امتیاز شما برای این مقاله
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.