جلب رضایت مشتریان در ۳ مرحله

وقتی که پروژه‌ای وردپرسی را دریافت می‌کنید و شروع به فعالیت بر روی آن می‌کنید تا سفارش مشتری را به اتمام برسانید بخشی از مسیر را طی کرده‌اید، در واقع برای ادامه مسیر که جزو اصلی‌ترین ساختار دریافت پروژه می‌باشد شما باید رضایت مشتری را داشته باشید به طوری که بعد از تحویل پروژه مشتری از سفارش خود پشیمان نباشد.

جلب رضایت مشتریان در ۳ مرحله

3-success-ways-to-customer-satisfaction

حال برای اینکه مشتری شما راضی باشد می‌بایست سه مرحله زیر را در نظر بگیرید تا پروژه شما به مشکل یا شکست منتهی نشود.

۱- قبل از شروع هزینه‌های خود را تعیین کنید!

قبل از شروع پروژه، تمامی هزینه ها و مبلغ نهایی را به مشتری خود ابلاغ کرده و حتما به نتیجه ی کامل و ثابتی برسید.

زمانی که شما در انتهای کار مبلغ  را درخواست می کنید، با مشکلاتی رو به رو خواهید شد. اگر مشتری با مبلغ پیشنهادی شما موافقت نکند، چاره ای ندارید زیرا از ابتدای کار با او برنامه ی مالی نداشته اید و نمی توانید توقع بیش از این هم داشته باشید.

همچنین بهتر است تمامی مواردی را که قرار است برای یک پروژه انجام دهید به صورت یک سناریو تهیه کرده و قبل از شروع کار به مشتری تحویل دهید. این سناریو باید شامل مواردی که در پروژه دخیل هستند و باید انجام شوند بعلاوه ی هزینه ی هر بخش باشد تا برای مشتری شما ملموس تر شود.

۲- ارتباط مکرر با مشتری خود داشته باشید!

بهترین کار این است که پروژه را به چند بخش تقسیم کنید و هر قسمتی را که انجام می دهید به مشتری خود نشان دهید تا نظرات خود را ارائه دهد و اگر مشکلی وجود داشت در سطح کوچکتری رسیدگی کنید. با این کار می توانید اعتماد مشتری را جلب کرده و کاری کنید که با شما در چندین مرحله تا پایان پروژه ارتباط داشته باشد و کاملا در جریان فرآیند کار باشد.

این موضوع هم به شما اعتماد به نفس خوبی می دهد و هم مشتری را امیدوار می کند.

۳- آموزش کار با پروژه به مشتری!

۹۰ درصد مشتریان از روند و عملکرد پروژه ای که درخواست می دهند، اطلاعات فنی ندارند و نمی دانند که چگونه باید با آن کار کنند. شما باید گارانتی برای پروژه ی ساخته شده ی خود در نظر بگیرید. طی یک یا دو جلسه باید تمامی موارد و نوع کارکرد را به مشتری توضیح داده و در واقع به او آموزش دهید که چگونه با پروژه ای که برایش ساخته اید فعالیت کند.

این موضوع باعث می شود که کار شما تکمیل شود و مشتری نیز بسیار خوشنود می گردد که شما تمامی موارد را ذکر کرده و مسئله ای را جای نگذاشته اید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.