در این ساعت از دکتر وردپرس در خدمت شما هستیم تا امکان ارائه تخفیف اتوماتیک در فروشگاه هایی که با افزونه ووکامرس راه اندازی شده اند را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. پس اگر شما نیز به دنبال ارائه کوپن تخفیف به صورت خودکار برای مشتریان وفادار خود هستید تا انتها با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین اتفاقاتی که برای یک فروشگاه اینترنتی می بایست رخ دهد رضایت بالای مشتریان از آن فروشگاه است، چرا که در صورت نبود رضایت مشتریان فروشگاه مذکور رفته رفته کاهش یافته و تجارت الکترونیکی با شکست مواجه خواهد شد. زمانی که مشتریان شما از فروشگاه اینترنتی و عملکرد شما راضی باشند شما برنده این میدان شده اید و باید بدانید که روش تجارت الکترونیک را یاد گرفته اید.

اما این رضایت مشتری راه های فراوانی دارد. یکی از مهم ترین روش ها دادن کوپن تخفیف یا همان کد تخفیف به مناسبات مختلف به مشتریان است. امروز نیز می خواهیم در مورد کوپن تخفیف صحبت کنیم اما به شیوه ای متفاوت تر!

در آموزش ووکامرس امروز می خواهیم نحوه ی اعطای کد تخفیف به مشتریان به صورت خودکار را آموزش دهیم. اگر شما نیز می خواهید مشتریان بیشتری را جذب کنید پیشنهاد میکنم آموزش امروز ما را دنبال کنید.

در این پست ما قصد داریم تا افزونه woocommerce extended coupon را به شما معرفی کنیم که تا به امروز توانسته است بیش از ۵٫۰۰۰ نصب فعال از مخزن وردپرس را به خود اختصاص دهد. این افزونه به گونه ای کدنویسی و طراحی شده است که شما را قادر می سازد امکان ارائه کد تخفیف خودکار به مشتریان در سایت ووکامرسی را فراهم نمایید.

در واقع این افزونه با همان بخش کوپن های تخفیفی که به صورت پیش فرض در ووکامرس موجود است کار می کند با این تفاوت که عملیات آن را به صورت کاملا مکانیزه و خودکار انجام می دهد و تنظیماتی را نیز به آن اضافه می کند.

به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را نصب و سپس آن را فعال می کنیم. پس از فعال سازی مستقیما به بخش ووکامرس و کوپن ها می رویم. حال بر روی گزینه ی افزودن یک کوپن کلیک می کنیم تا یک کوپن جدید با تنظیمات این افزونه بسازیم.

بخش متفرقه

woocommerce-next-order-coupon-advanced

ارائه تخفیف خودکار در ووکامرس با extended coupon

برای کار با این افزونه ابتدا در صفحه افزودن کوپن جدید بر روی تب متفرقه کلیک کنید، سپس در بخش متفرقه دو گزینه ای که مربوط به کوپن خودکار می باشد را مطابق تصویر فوق علامت بزنید و سپس به تب محصولات در همین صفحه بروید.

بخش محصولات

woocommerce-next-order-coupon-product

ارائه تخفیف خودکار در ووکامرس با extended coupon

در این قسمت باید حداقل تعداد محصولاتی که برای ارائه کد تخفیف مدنظر شما می باشد را وارد کنید. در این مثال چون محصولات فروشگاه ما کم است مقدار ۱۰ را وارد کرده ایم. حال به تب تسویه حساب بروید.

بخش تسویه حساب

woocommerce-next-order-coupon-checkout

ارائه تخفیف خودکار در ووکامرس با extended coupon

در بخش تسویه حساب می توانید نوع حمل و نقل را که مسلما رایگان است انتخاب کنید و سپس نوع نقش کاربران مجاز و غیر مجاز برای دریافت تخفیف رایگان را مشخص کنید. به این صورت می توانید تخفیفات خودکار برای هر مشتری که خرید انجام دهد ایجاد کنید و دیگر نیاز نیست به صورت دستی اینکار را انجام دهید.

برخی قابلیت های افزونه

  • امکان ارائه کد تخفیف از طریق URL
  • امکان افزودن کد تخفیف به صورت خودکار در برگه پرداخت توسط کاربران
  • انتخاب کوپن بر اساس متد پرداخت و حمل و نقل محصول
  • امکان تنظیم افزونه برای نقش کاربری خاص
  • امکان افزودن کوپن تخفیف بر اساس سبد خرید برای محصولات رایگان و نقش کاربری خاص
  • ارائه API برای توسعه دهندگان
  • امکان اولویت بندی کوپن خودکار، مناسب برای فرد استفاده کننده

تبریک می گوییم!

شما موفق شدید تا امکان ارائه کد تخفیف اتوماتیک را در فروشگاه خود فعال سازی نمایید ? از این پس مشتریان شما خود قادر خواهند بود تا کوپن تخفیف اتوماتیک برای خود صادر نمایند. البته با تعداد، درصد و تنظیماتی که سفارشی سازی آن به عهده شما بوده است.

امتیاز شما از 1 تا 5