پشتیبانی ابزارک از کدهای php وردپرس

همانطور که می دانید در حال حاضر به صورت پیشفرض امکان درج کدهای php و کارکرد آنها در ابزارک وردپرس وجود ندارد و لازم است تا در آن اقدام به نصب افزونه و یا کدنویسی کنید که در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی قطعه کدی بپردازم که با استفاده از آن می توانید این امکان را در سایت خود فعال کنید.

با استفاده از این کد هرگاه در ابزارک های وردپرس اقدام به درج کدهای php کنید دیگر محدودیتی در آن وجود نداشته و محتوای مورد نظر نمایش داده خواهد شد.

پشتیبانی ابزارک از کدهای php وردپرس

پشتیبانی ابزارک از کدهای php وردپرس
پشتیبانی ابزارک از کدهای php وردپرس

برای شروع کار وارد ویرایشگر قالب خود شده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود قرار داده و آن را ذخیره کنید.

function php_execute($html){
if(strpos($html,"<"."?php")!==false){ ob_start(); eval("?".">".$html);
$html=ob_get_contents();
ob_end_clean();
}
return $html;
}
add_filter('widget_text','php_execute',100);

با قرار دادن این کد در فانکشن قالب و ذخیره آن به وردپرس می گوییم که در صورتی که کدهای php در یک ابزارک متنی وجود داشت، محتوای کد php را به صورت html استخراج کرده و آن را نمایش دهد.

حال یک ابزارک متنی در بخش ابزارکها ایجاد کرده و سایت خود را جهت تست این کد مشاهده نمایید، اگر همچنان محتوایی در آن نمایش داده نشد به احتمال زیاد کد ارائه شده را در مکان مناسبی قرار نداده اید.

نکته: مثل همیشه دقت داشته باشید تا قبل از هرگونه ایجاد تغییر در فایل فانکشن خود یک نسخه پشتیبان از آن داشته باشید تا در صورت بروز خطا سریعا آن را برطرف کنید.

اما اگر قصد داشتید تا به هر دلیلی یک محتوا را در قالب کدهای php در ابزارک نمایش دهید میتوانید مشابه زیر محتوای خود را بین دو تگ شروع و پایان در زبان php قرار داده و با استفاده از دستور echo آن را نمایش دهید.

<?php echo 'Wow, this function really works! Thanks, DoctorWP.COM ?>
امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.