حذف صفحه ی خوش آمد گویی داشبورد وردپرس

سلام دوستان، یعنی واقعا  وردپرس کم نزاشته و برای همه ی بخش ها و شخصی سازیشون یه فکری کرده! تا به حال اینو میدونستید که میتونید عناصر داخلی و یا صفحات وردپرس رو دستکاری ( حذف یا اضافه ) کنید؟

واقعا جالبه، تو این پست میخوام یه کدی رو در اختیارتون قرار بدم که با اون میتونید پنل خوش آمد گوی وردپرس رو حذف کنید.

از این به بعد در دکتر وردپرس قصد داریم تا مطالب بیشتری در مورد شخصی سازی عناصر داشبورد  وردپرس بزاریم چرا که خیلی از دوستان دوست دارند بخشی از قسمت های داشبورد وردپرس خودشون رو حذف یا اضافه کنند و به نظرشون ممکنه شلوغ به نظر برسه و یا هر دلیل دیگه ای که این دسته از دوستان دارند.

ممکنه بعضی از خود شماها با این کار نظم و مدیریت بهتری نسبت به  سایت خودتون داشته باشید.

خب بریم سراغ اصل مطلب

حذف صفحه ی خوش آمد گویی داشبورد وردپرس:

حذف صفحه ی خوش آمد گویی داشبورد وردپرس

پنل خوش آمد گویی در وردپرس 3.3 اضافه شد با این هدف که جهت یابی سریع و راحتی را برای مبتدیان فراهم سازد تا نمایی کلی از تمام بخش های سایت را داشته باشند. دکمه ها و لینک های این صفحه کاربر را به صفحه ی شخصی سازی پوسته هدایت میکند که با این راه به سرعت میتوان به اولین صفحات سایت از قبیل تنضیمات و ویدجتها و… بروند.

در ورژن 3.5 هم یک حلقه در وردپرس اومد که اجازه حذف صفحه ی خوش آمد گویی داشبورد وردپرس میداد که به راحتی با یه خط کد این پنل خوش آمد گویی رو حذف کنه.

اولش باید به سراغ فایل function.php پوسته ی سایت وردپرسیتون برید و کد زیر رو در انتهای تمامی کد ها قرار بدید:

remove_action('welcome_panel', 'wp_welcome_panel');

خب تغیرات رو ذخیره کنید و به صفحه ی اصلی داشبورد خودتون برید، همونطور که میبینید هیچ محتوای در صفحه ی خوش آمد گویی برای شما به نمایش گذاشته نمیشه:)

اگه بازم دوست دارید تغیرات بیشتری برای داشبورد  سایت وردپرسی خودتون اینجاد کنید ما از این مطالب بیشتری در رابطه با شخصی سازی داشبورد قرار میدیم که میتونید از اون ها استفاده کنید پس منتظر مطالب بعدی ما باشین

شاد باشید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.