پاپ آپ وردپرس و تاثیر آن بر سئو

استفاده از پاپ آپ وردپرس و تاثیر آن بر سئو عنوانی است که حتی شاید تا به امروز به ان نیز فکر نکرده باشید. برخی وبمستران برای اینکه بتوانند بازدید سایت خود را بالاتر ببرند بر این باورند که با استفاده از پاپ آپ در کوتاه‌ترین زمان ممکن قادر خواهند بود تا به هدف خود برسند.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم به بررسی پاپ آپ وردپرس بپردازم که در آن به راهنمای جامعی برای نحوه استفاده از پاپ آپ در وردپرس برسیم. هر نوع پاپ‌آپ برای صفحات وبسایت مناسب نبوده و باید به صورت اصولی باشد به گونه‌ای که مخاطب محتوای ان را مطالعه کند.

پاپ آپ وردپرس و تاثیر آن بر سئو

پاپ آپ وردپرس و تاثیر آن بر سئو

استفاده از پاپ‌آپ به صورت موقت بوده و نمی‌توان تضمینی بر روی ان داشت که مطمئنا به طور مداوم سایت شما را تحت تاثیر قرار داده و باعث افزایش فروش خواهد شد. بسیاری از کاربران حتی حاضر نیستند محتوای پاپ آپ را مشاهده کنند و سریعا به محض باز شدن پنجره آن را می‌بندند.

قبل از شروع ابتدا بیایید با انواع پاپ آپ آشنا شویم. اصولا پاپ آپ بر چند نوع می‌باشد که با استفاده از ان مخاطب را به اجبار به صفحه و محتوایی هدایت می‌کنیم که عبارتند از:

پاپ‌آپ پنجره جدید: در این نوع پاپ آپ به محض کلیک و یا زمان تعیین شده محتوایی در پنجره‌ای جدید باز شده و مخاطب را به آن هدایت می‌کند. این نوع پاپ آپ عمومیت بیشتری دارد و خوب است. اما موتورهای جستجو از ان متنفراند. بسیاری از مرورگرها هستند که این نوع قابلیت را به صورت خودکار می‌بندند و سایر مرورگرها نیز از افزونه‌هایی برای اینکار پشتیبانی می‌کنند تا کاربر باز شدن پاپ آپ را به طور کلی غیرفعال کند.

پاپ آپ وردپرس و تاثیر آن بر سئو

پاپ‌آپ خبرنامه: این نوع پاپ آپ در محتوای صفحه به صورت یک پنجره باز شده و عموما نوع باز شدن آنها نیز با کلیک بر روی یک دکمه و المان خاصی می‌باشد که شامل فیلدی برای دریافت ایمیل و یا شماره همراه برای عضویت در خبرنامه می‌باشد که مشابه ان را در دکتر وردپرس می‌توانید مشاهده کنید.

پاپ آپ وردپرس و تاثیر آن بر سئو

پاپ‌آپ درون محتوایی: این نوع پاپ آپ به صورت لایت باکس باز می‌شود و از حجم کم و محتوای بصری بالایی برخوردار است که می‌تواند ذهن مخاطب را به خود جلب کند. از انجایی که این نوع پاپ آپ در پنجره جدیدی باز نشده و به راحتی نیز می‌توان آن را بست کاربران نسبت به روش قبل از ان متنفر نیستند. این نوع پاپ آپ بیشتر برای معرفی صفحه خاص و یا ارائه کدهای تخفیف به مشتریان صورت می‌گیرد.

پاپ آپ وردپرس و تاثیر آن بر سئو

فاکتورهای تاثیر گذار پاپ‌آپ در سئو وردپرس

الف) زمان نمایش پاپ آپ

زمان یک مقوله مهم برای نمایش پاپ آپ می‌باشد که باید به درستی از ان استفاده کنید. همواره پاپ آپ هایی که در سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند به محض ورود بازدیدکننده باز شده و ذهن وی را از موضوعی که به دنبال ان است و یا شروع به خواندن آن کرده است دور می‌کنند.

زمان نمایش پاپ‌آپ شما باید به گونه‌ای باشد که مخاطب حداقل بیش از 80 درصد صفحه را مطالعه کرده و پس از به اتمام رسیدن محتوای صفحه پاپ آپ برای وی نمایش داده شود که آن را مشاهده نماید.

برای موتورهای جستجو نیز چنین وضعیتی وجود دارد و قادر هستند تا این موضوع را درک کنند. بنابراین موتورهای جستجو از سایت‌هایی که به محض باز شدن صفحه پاپ آپ را برای کاربر باز می‌کنند، امتیاز کمتری خواهند داد.

ب) اثر متقابل

آیا محتوای پاپ‌آپ شما به راحتی قابل بستن است و در محتوای اصلی صفحه که شامل نوشته و مقاله شما می‌باشد دخالت دارد؟! اگر چنین باشد باید بدانید که کار اشتباهی در این بین رخ می‌دهد. درست است که شما به بازدیدکننده یک صفحه پاپ آپ را به اجبار تحمیل می‌کنید اما باید به وی ارزش قائل شده و این امکان را که به راحتی بتواند صفحه را بسته و در محتوای اصلی پیش روی صفحه دخیل نباشد را بدهید.

گذشته از آن ممکن است گوگل به دلیل استفاده از همین موضوع در نسخه موبایل گوگل که بازدیدکننده در سایت شما قرار می‌گیرد در نتایج سایتتان تاثیر گذاشته و خاصیت mobile friendly را برای سایت شما به کلی حذف کند.

ج) محتوا

برخی سایت‌ها محتوای پاپ آپ را برای مسائلی همچون دانستن سن بازدیدکننده مورد استفاده قرار میگیرند تا اگر محتوای موجود در صفحه برای بازدیدکننده نامناسب باشد به وی هشدار دهند و یا اینکه برای پذیرش قوانین استفاده از حریم خصوصی و کوکی که امروزه در بسیاری از سایت‌ها درج می‌شوند.

باید بدانید که گوگل برای این نوع پاپ آپ چنین رفتار می‌کند که اگر شما اطلاعاتی را از بازدیدکننده بخواهید، یعنی از وی بخواهید تا فیلدهایی همچون سن و تاریخ تولد خود را وارد کند مخالف است و از این نظر جریمه خواهید شد.

در صورتی که محتوای شما به گونه‌ای است که از کاربر بخواهید تا یک دیدگاه ثبت کند ووضعیت فرق کرده و دیگر چنین رفتاری پیش نخواهد آمد.

شرایط)

شرایط یک پاپ اپ مهم‌ترین مسئله در ان می‌باشد. به عنوان مثال فرض کنید که شرایط برای کاربران وارد شده و وارد نشده ایجاد شده باشند. چیزی که برای کاربران وارد نشده تعیین شده مشخص است و گوگل نیز به عنوان یک کاربر وارد نشده می‌تواند ان را درک کنید که چه نوع محتوایی در پاپ آپ قرار داده شده و حتی نوع پاپ آپ به چه صورتی است.

اما برای کاربران وارد شده وضعیت فرق می‌کند و دسترسی به آن توسط موتور جستجو برای بررسی فراهم نیست. این نوع پاپ اپ‌ها ممکن است برای سواستفاده مورد استفاده قرا گیرند.

بحث و بررسی این مورد نیز هنوز به صورت کامل مشخص نشده است و در بین افراد مختلف که در بحث سئو و بهینه سازی وبسایت فعالیت دارند اتفاق نظر وجود دارد، اما همیشه باید این نکته را در نظر بگیرید از چیزهایی که فکر می‌کنید ارزش بازدید کننده را کم کرده و چیزی که بازدیدکننده نمی‌خواهد و به وی تحمیل کنید باید دوری جویید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.