محدود کردن دسترسی نویسندگان به مطالب خود آنها

اگر شما دارای یک سایت چند نویسنده هستید می‌دانید که در صفحه نمایش پست ها کاربران قادر هستند تا کلیه مطالب را مشاهده کنند، منظور از کلیه مطالب در اینجا سایر مطالب کاربران اعم از منتشر شده، پیشنویس، در انتظار بررسی و.. می باشد. بنابر درخواست یکی از کاربران دکتر وردپرس در این مقاله، به شما نشان خواهم داد که چگونه می‌توانید نویسندگان را محدود کنید که تنها قادر باشند مطالب خود را ببینند.

teen-checking-account-still

محدود کردن دسترسی نویسندگان به مطالب خود آنها

برای اینکه بتوانید امکان مشاهده مطالب سایر نویسندگان را از دید کاربران محدود کنید و آنها تنها قادر به مشاهده مطالب خود باشند کافی‌است تا کد زیر را کپی کرده و در بخش مناسبی از فایل فانکشن (functions.php) قالب خود اضافه کرده و آن را ذخیره کنید.

 

function posts_for_current_author($query) {
	global $pagenow;

	if( 'edit.php' != $pagenow || !$query->is_admin )
	  return $query;

	if( !current_user_can( 'edit_others_posts' ) ) {
		global $user_ID;
		$query->set('author', $user_ID );
	}
	return $query;
}
add_filter('pre_get_posts', 'posts_for_current_author');

با افزودن این کد در فایل فانکشن قالب خود تنها نقش کاربری مدیر کل قادر به مشاهده تمامی مطالب خواهد بود و نویسندگان فقط قادرند که مطالب خود را مشاهده کنند.

اما اگر تمایلی به استفاده از کدنویسی ندارید می‌توانید افزونه ای که آن را معرفی می‌کنیم را نصب کرده و این قابلیت را به سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Manage/View Your Posts Only در مخزن وردپرس ثبت شده است و تا به امروز توانسته است تا بیش از 700 نصب فعال و کسب امتیاز 5 را ازآن خود نماید.

این افزونه دارای پنل تنظیمات خاصی نیست و به صورت خودکار پس از نصب و فعال کردن آن امکان مشاهده مطالب برای نویسندگان محدود شده و تنها قادرند تا مطالب خود را در پیشخوان وردپرس مشاهده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
لینک های ضمیمه دانلود افزونه
2 نظرات
 1. احسان می گوید

  سلام
  وقتی کد را در فانکشن قالبم قرار میدهم، سایتم به مشکل برمیخورد:
  این سایت مشکلات فنی را تجربه می‌کند. لطفا صندوق ورودی ایمیل مدیر سایت را برای راهنمایی‌ها بررسی نمایید.

  1. صابر اعظمی می گوید

   سلام وقت بخیر
   از خود افزونه استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.