با استفاده از پلاگین Telegram for WP به آسانی تلگرام را به سایت خود بیاورید. و با انتشار مطالب و اطلاعات سایت خود به گروه ها و کانال های تلگرامی به کسب و کار خود رونق دهید.

ادغام سایت با تلگرام در وردپرس

پس از فعال سازی، یک آیتم جدید با نام ‘TWP Settings’ در نوار مدیریت وردپرستان اضافه میشود که با انتخاب آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت میشوید.

telegramforwpsettings
ارسال اطلاعیه از وردپرس به تلگرام

با این افزونه، می توانید ایمیل های اطلاع رسان وردپرس را به طور مستقیم در برنامه تلگرام خود دریافت کنید.
برای اینکار در صفحه تلگرام خود در نوار جستجو عبارت notifcaster_bot را تایپ کنید، با کلیک کردن بر روی آن به یک پنجره چت با این ربات ایجاد کنید.
newsecretchat
در این پنجره عبارت /token  را تایپ کرده تا ربات notifcaster یک رمز برای شما تولید کند.
notificationtoken
اکنون این رمز را کپی کرده و در تنظیمات پلاگین در قسمت API token قرار دهید. پس از آن می توانید یک پیام تستی ارسال کنید.
notificationapi
ارسال پست های وردپرس به گروه تلگرامی 

برای ارسال مطالب و اطلاعیه های وردپرس به گروهی در تلگرام کافیست تا ربات notifcaster_bot را به گروه خود دعوت کنید. خواهید دید که ربات  notifcaster_bot یک API جدید در پنجره چت خود تولید میکند. این عبارت که با g: شروع میشود را در تنظیمات پلاگین خود کپی کنید.

ارسال پست های وردپرس به کانال تلگرامی
برای اینکار پس از ایجاد کانال مورد نظر یک چت مخفی (secret chat) با ربات botfather باز کنید.

botfather
در پنجره چت، عبارت /newbot را تایپ کنید تا یک ربات جدید برای شما ایجاد کند. در این مرحله botfather  از شما میخواهد تا یک نام و نام کاربری برای ربات خود انتخاب کنید.
اکنون در تنظیمات کانال خود به قسمت Administrators مراجعه کنید و با کلیک بر روی گزینه Add و تایپ نام کاربری ربات خود، آن را به عنوان مدیر کانال انتخاب کنید.
مجددا به پنجره چت botfather مراجعه کنید و اطلاعاتی که در قسمت bot token تنظیمات پلاگین وجود دارد را برای ربات خود کپی کنید.
channelsettings
و سپس نام کاربری کانال خود را با علامت @ در قسمت channel user name اضافه کنید.
با انتخاب گزینه Send Now یک پیام تستی برای شما در کانال ارسال میشود.
اکنون شما می توانید پست ها را به طور مستقیم به کانال تلگرام خود ارسال کنید. در صفحه ویرایش متن، آپشنی برای ارسال پست به صورت مستقیم در تلگرام افزوده میشود.

sendtotelegram

منبع: wpbeginner

امتیاز شما از 1 تا 5