ایجاد تاریخ انقضا برای رمز عبور جهت امنیت بیشتر

شرکت های بزرگ، و حتی موسسات آموزشی برای حفاظت از شبکه و سرور خود از کاربرانشان میخواهند تا در یک دوره زمانی خاص  کلمه عبور خود را تغییر دهند. در واقع این یک لایه امنیتی اضافی را برای سایت ایجاد خواهد کرد.

ایجاد تاریخ انقضا برای رمز عبور جهت امنیت بیشتر
ایجاد تاریخ انقضا برای رمز عبور جهت امنیت بیشتر

برای اینکار از پلاگین WP Password Policy Manager استفاده می کنیم. پس از فعال سازی آن، به مسیر Settings » Password Policies بروید.
ppm-settings
اولین گزینه در این صفحه از شما میخواهد تا بازه زمانی تغییر رمز را مشخص کنید. گزینه های بعدی در ایجاد رمزهای عبور قوی به شما کمک میکنند تا به کاربران خود اجازه ندهید از رمز های ساده استفاده کنند.
شما می توانید حداقل کارکتر های مورد نیاز در یک رمز عبور را مشخص کنید و یا کاربران خود را مجبور کنید از اعداد و یا کاراکترهای خاص در رمز عبور خود استفاده کنند.
شما می توانید از افزونه بخواهید تا رمز های عبور قبلی کاربرن را به یاد داشته باشد.
در نهایت، دکمه ‘Reset All User’s Passwords’  را انتخاب کنید تا به سرعت تمام کلمات عبور را  منقضی کند و از کاربران بخواهد تا رمز های جدید ایجاد کنند.
فراموش نکنید که در پایان  تغییرات را ذخیره کنید.

مدیریت رمزهای عبور

کلمه های عبوری قوی تر هستند که دشوارتر باشند. همه ما حساب های آنلاین بسیاری داریم که نمیتوانیم در همه آنها از یک رمز عبور استفاده کنیم، از این رو حفظ کردن تمام این رمز های عبور بسیار دشوار است اما با وجود برنامه های مدیریت رمزهای عبور دیگر کسی نمیتواند برای به خاطر سپردین این رمز ها بهانه گیری کند.

منبع: wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.