مخفی کردن فایل های وردپرس از دید عموم کاربران

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

همانطور که می دانید تمامی فایل هایی که با هر نوع فرمت دلخواه در رسانه وردپرس آپلود می کنید در پوشه wp-content/uploads ذخیره می شوند. این بدان معنی است که اگر کاربری به دایرکتوری مورد نظر مراجعه کند قادر خواهد بود تا به راحتی تمامی فایل های آپلود شده را در آن مشاهده کند. البته این مورد بستگی به محدودیت ایجاد شده توسط شما و یا میزبان شما نیز خواهد بود.

اما در برخی از موارد اتفاق می افتد که برخی ارائه دهندگان هستینگ چنین امکانی را غیرفعال نکرده اند. بنابراین در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا با استفاده از کدنویسی و ایجاد یک فایل htaccess. در وردپرس این محدودیت را در سایت ایجاد کرد.

مخفی کردن فایل های وردپرس از دید عموم کاربران

مخفی کردن فایل های وردپرس از دید عموم کاربران
مخفی کردن فایل های وردپرس از دید عموم کاربران

با استفاده از فایل htaccess. وردپری می توان انواع کارها را بر روی آن انجام داد و بسیاری از کارها را نیز در پوشه های وردپرس و با تعریف و ساخت فایل htaccess. در پوشه مورد نظر انجام داد. پیشنهاد می کنم قبل از ادامه مطالعه این آموزش به مقاله ۹ ترفند کاربردی در htaccess. مراجعه کرده و آن را مطالعه کنید.

حال برای شروع ابتدا وارد هاست خود شده و یا از طریق FTP به مسیر /wp-content/uploads/ مراجعه کرده و یک فایل با نام htaccess. در آن ایجاد کرده و کدهای زیر را در آن قرار داده و ذخیره کنید.

Order Allow,Deny
Deny from all
<Files ~ "\.(css|jpe?g|png|xsl|gif|ico|js)$">
Allow from all
</Files>

همانطور که در این کد مشاهده می کنید ابتدا انواع فرمت های دلخواه خود را که می خواهید از دید دیگران مخفی باشد را مشابه کد انتخاب کنید و در کد فوق آنها را قرار داده و یا هر یک از آنها را حذف کنید.

پس از اینکار هرگاه کاربری به دایرکتوری مورد نظر از طریق ادرس سایت مراجعه کند دیگر قادر نخواهد بود تا فایل های مربوطه را مشاهده کنید.

دقت کنید که برای هر یک از پوشه های ایجاد شده در یک دایرکتوری نیاز است تا این فایل htaccess. را ایجاد کنید. که برای راحتی کار میتوانید فایل را کپی کرده و در پوشه های دلخواه خود قرار دهید.

تبلیغات : خرید دستگاه اس اچ آر

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.