تبلیغات در گوگل ادوردز یا تبلیغات بنری؟ کدام یک بهترین سرویس تبلیغاتی است؟

تبلیغات کلیکی عموما یادآور تبلیغات آزار دهنده و مزاحمی است که نه تنها موجب تبلیغ برند مورد نظر نمیشوند بلکه حس بدی در بیننده ایجاد میکنند به نوعی که گاها به سوء تبلیغات بدل میشوند.

این مدل تبلیغات که در قالب پنجره های باز شونده (پاپ آپ) و بنرهای نامرتبط با موضوع وب سایت مورد بازدید هستند، در وب سایت های ایرانی به نسبت وب سایت های خارجی نمود بیشتری دارند. متاسفانه اهمیت به کمیت و ناآگاهی مدیران وب سایت ها از اصول تبلیغات، این صحنه های زننده را پدید می آورد.

این روزها شاهد مقایسه های بیشمار تبلیغات کلیکی با تبلیغ در گوگل ادز هستیم. لذا لازم دانستیم تا در این مقاله به صورت اختصاصی به مقایسه این دو روش تبلیغاتی بپردازیم و به این سوال پاسخی روشن دهیم که تبلیغات در گوگل ادوردز بهتر است یا تبلیغات بنری؟

تبلیغات بنری چیست و چه رسالتی دارد؟

تبلیغات بنری روشی تبلیغاتی ویژه وب سایت های اینترنتی است. این تبلیغات عموما جهت افزایش بازدید وب سایت، معرفی برند و متعاقبا افزایش فروش مورد استفاده قرار میگیرد.

چیزی که این نوع روش تبلیغاتی در ایران را بسیار بی ارزش ساخته است تفاوت دیدگاه مشتری با مجری طرح است. مشتریان اغلبا با ۳ هدف اقدام به انتخاب این روش تبلیغاتی میکنند. آن ها در نظر دارند که با افزایش نمایش وب سایتشان به مخاطب هدف ترافیک وب سایتشان را افزایش دهند و این امر موجب به افزایش فروش و برندسازی گردد.

اما مجری های تبلیغات بنری که عموما شرکت هایی هستند که با وب سایت های پربازدید قرارداد دارند، تنها به یک عامل می اندیشند:  افزایش ترافیک وب سایت مشتریان!

این هدف موجب میشود که با بهره گیری از هر شیوه ای اقدام به نمایش تبلیغات بنری کنند. حال فرقی ندارد این تبلیغات در کجا و به شیوه ای نمایش داده میشوند.

  • آیا وب سایت نمایش دهنده شامل مخاطبین هدف است؟
  • آیا زمان مناسبی برای نمایش بنر در نظر گرفته شده است؟
  • آیا مخاطب از دیدن بنر در این موقعیت خوشحال خواهد شد؟

موارد مطرح شده همگی پارامترهای بسیار مهمی هستند که یک مجری تبلیغات باید برای آن ها راهکار مناسبی در نظر بگیرد. که متاسفانه این روزها کمتر با اهمیت به این موارد مواجه هستیم.

 تبلیغات گوگل ادرودز چیست و چه برتری به نسبت تبلیغات بنری دارد؟

تبلیغات گوگل ادوردز یکی از شیوه های تبلیغاتیست که شرکت گوگل به بیزنس های اینترنتی ارائه میدهد. این روش تبلیغاتی یکی از بهترین و نتیجه بخش ترین روش هاست. چرا که زیر نظر مستقیم شرکت گوگل انجام می‌شود.

تبلیغات گوگل عموما جهت افزایش بازدید وب سایت توسط مخاطبین هدف و افزایش فروش مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش فیلترهای مهمی تعبیه شده اند که سبب می‌شود مخاطبین غربالگری شوند. بدین صورت که مخاطبینی که تنها واژگان کلیدی هدف را جستجو می‌کنند میتوانند تبلیغات منحصر بدان را مشاهده کنند. همچنین فیلترهایی نظیر زبان، موقعیت جغرافیایی و … در این غربالگری نقش به سزایی ایفا می‌کنند. در واقع تبلیغات گوگل ادوردز به روشنی سعی در ارائه بهینه ترین نتایج از تبلیغات با توجه به بودجه صرف شده مشتری دارد.

همچنین که در نظر داشته باشید این روش تبلیغاتی کوچکترین آزاری به بیننده نمی‌رساند و برخلاف روش تبلیغات بنری منجر به تاثیرگذاری منفی در مخاطب نمی‌گردد.

نکته ای که بیش از همه در استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز به چشم می‌خورد احترام به سرمایه، زمان و انتخاب به مشتری است. در تبلیغات جستجوی گوگل نتیجه به دست آمده برای مشتری بسیار مهم است به همین جهت کلیه انتخاب ها را به مشتری می‌سپارد تا با آسودگی بتواند نیازهای خود را در روش تبلیغاتی تامین کند. موردی که در تبلیغات بنری موجود در سایت‌های فارسی زبان کمتر با آن مواجه هستیم. به گونه ای که مشتری کمتر نقشی در انتخاب وب سایت های نمایش دهنده بنر و نتایج حاصله دارد.

اگر می‌خواهید تبلیغات کلیکی گوگل را امتحان کنید، آژانس تبلیغاتی جی ادز را به شما معرفی می‌کنیم. با ورود به این سایت همچنین می‌توانید به صورت رایگان به منابع آموزشی متعددی در زمینه تبلیغات گوگل دست یابید. جی ادز پلن های تبلیغاتی متنوعی در زمینه تبلیغات گوگل ادوردز ارایه می‌دهد که با مراجعه به بخش تعرفه تبلیغات گوگل در این سایت می‌توانید تمام آنها را با هم مقایسه کنید.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.