ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل

ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل را می‌توان به عنوان بهترین راهکار تبلیغاتی در سایت در نظر گرفت. به صورت کلی فرقی نمی‌کند که سیستم مدیریت محتوای شما با استفاده از وردپرس راه‌اندازی شده باشد و یا از سایر سیستم‌های اختصاصی و رایگان موجود، در هر صورت لازم است تا حساب ویژه‌ای در گوگل باز کرده و با تمرکز بیشتر در صدر نتایج قرار بگیرید.

در این مقاله از دکتر وردپرس قصد دارم تا به معرفی راهکاری که ابزار وبمستر گوگل یا همان گوگل کنسول در اختیار شما قرار می‌دهد را معرفی کنم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا مطالب خود را به صورت دستی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن در گوگل ایندکس کنید.

ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل

ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل
ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل

برای شروع اینکار لازم است تا وارد کنسول گوگل شوید، بنابراین به آدرس https://www.google.com/webmasters مراجعه کرده و سپس مشابه تصویر زیر در کنسول جستجوی گوگل به مسیر Crawl> Fetch as Google مراجعه کنید.

ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل
ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، آدرس نوشته‌ای را که می‌خواهید آن را در گوگل ایندکس کنید را کپی کرده و ابتدای آدرس سایت که شامل http:// و نام دامنه می‌باشد را از آن پاک کرده و درواقع نامک نوشته به همراه / را در آن وارد کنید و سپس بر روی دکمه FETCH کلیک کرده و مشابه تصویر زیر منتظر بمانید تا لیست کامل شده و سپس بر روی دکمه Request Indexing کلیک کنید.

ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل
ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل

دقت کنید که حتما می‌بایست در انتهای آدرس نوشته کاراکتر / وجود داشته باشد، در غیر این صورت با خطا مواجه خواهید شد. حال پس از کلیک بر روی دکمه مورد نظر پنجره‌ای مشابه تصویر زیر برای شما باز خواهد شد که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به ترتیب زیر عمل کنید.

  • Crawl only this URL: با انتخاب این گزینه فقط لینک وارد شده ایندکس خواهد شد و در ماه قادر خواهید بود تا به همین ترتیب به تعداد ۵۰۰ لینک را به همین روش در گوگل ثبت کنید تا سریعا در گوگل ایندکس شوند.
  • Crawl this URL and its direct links: با انتخاب این گزینه لینک مورد نظر به همراه لینک‌های وابسته به آن که می‌تواند به عنوان لینک فرزند قلمداد شود(مانند دسته‌بندی و برچسب مطالب) هر دو به صورت همزمان در گوگل ایندکس خواهند شد، اما در این روش در ماه صرفا قادر خواهید بود تا ۱۰ بار چنین لینک‌هایی را ثبت کنید.

ایندکس سریع مطالب وردپرس در گوگل

 

حال پس از انتخاب یکی از گزینه‌های موجود و پر کردن کد کپچا گوگل بر روی دکمه Go کلیک کنید تا نوشته مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن در گوگل ایندکس شود.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا چنین روشی برای ثبت لینک در گوگل صحیح است یا خیر؟!

در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به محدودیت تعریف شده در ماه برای ۵۰۰ درخواست در روش اول و ۱۰ درخواست در روش دوم خود دلیلی است که گوگل هیچگونه نمره منفی به شما نخواهد داد. چرا که برخی افراد بر این باورند انجام چنین کاری باعث دادن نمره منفی از سوی گوگل خواهد شد که دلیل گوگل برای محدودیت در تعداد درخواست خود گواهی برای نقض این باور غلط خواهد بود.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.