آموزش تغییر مسیر HTTP به HTTPS در وردپرس

قطعا تمامی ما می خواهیم که وب سایت امنی داشته باشیم و وب سایت ما در حین برقراری ارتباط با دیگر وب سایت ها و البته کاربران در فضای مجازی از امنیت بالایی برخوردار باشد!! در آموزش امروز با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه می توانید در حین برقراری ارتباط و انتقال فایل از سایت خود به سایتی دیگر امنیت را نیز برقرار کنید.

آموزش تغییر مسیر HTTP به HTTPS در وردپرس

آموزش تغییر مسیر HTTP به HTTPS در وردپرس

از زمانی ک گوگل اعلام کرد میخواهد استفاده از https را به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار سئو آغاز کند شما میبینید که تعداد زیادی از وب سایت ها از http به https تغییر یافته اند!! تا بتوانند رنکینگ بهتری در جست و جو های موتور های جست و جو گر داشته باشند.

اگر شما می خواهید در سایت خود از پروتکل HTTPS استفاده کنید باید به خاطر داشته باشید که تمام صفحات شما درون گوگل و وب سایت ایندکس شده اند. آن ها به درون سایت شما لینک داده می شوند در حالی که هنوز در صفحات قدیمی HTTP هستند. در این حالت شما باید مطمئن شوید که تمام صفحات غیر https شما https شوند.اما برای این منظور روشی بسیار ساده وجود دارد که در ادامه توضیح داده میشود.

تغییر مسیر به وسیله ی htaccess

اگر شما از سرور وب آپاچی استفاده می کنید می توانید برای انجام این کار ( تغییر مسیر HTTP به HTTPS ) قطعه کد های زیر را در فایل htaccess خود وارد کنید! این کد بدنبال هر دیتایی میگردد که با پورت 80 داخل میشود که در حالت دیفالت روی http است و پس از یافتن ان را روی https ریدایرکت میکند.

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

تغییر مسیر به وب سرور Nginx

اگر شما از وب سرور Nginx استفاده می کنید در این حالت می توانید کد های زیر را به سرور کنفرانس خود اضافه کنید. در این حالت به درخواست ها در پورت 80 گوش داده می شود و باعث تغییر مسیر آن ها به سرور شما به وسیله ی HTTPS می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که عبارت example.com را جایگزین دامنه ی خود کنید.

server {
listen 80;
server_name example.com;
return 301 https://$server_name$request_uri;
}

 

نظر شما چیست؟ آیا شما تا بحال از روش های فوق استفاده کرده اید؟ در بخش دیدگاه ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید

امتیاز شما برای این مقاله
3 نظرات
 1. هیراد می گوید

  این کد صحیح هست ؟؟

  RewriteEngine On
  RewriteCond %{HTTPS} off
  RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

  سایت شما قسمت اخر رو بصورت [R=۳۰۱,L] نوشته

 2. محمد جواد می گوید

  سلام
  ببخشید امکانش نیست از تنظیمات > همگانی ادرس رو به https تغییر داد ؟

  1. عباس صادقی می گوید

   درود!
   بله امکان پذیر هستش از تنظیمات همگانی هم می‌تونید تغییر بدین:)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.