غیرفعال کردن فید وردپرس

یکی از گله ها و شکایاتی که کاربران وردپرسی دارند این است که سایت های خبرخوان مطالب آن ها را به اصطلاح کپی کرده و بدون اینکه زحمتی برای نوشتن متن ها و پست های خود داشته باشند در کوتاه ترین زمان ممکن صاحب سایتی پر بازدید می شوند، هر چند که این وضعیت دائمی نیست!

disable-wp-rss-feeds

اکثریت این وبسایت ها کارکردی که دارند مطالب را بر اساس فید کپی می کنند. لذا تنها راهی که برای شما باقی می ماند این است که یا فید سایت وردپرسی خود را به طور کامل غیرفعال کنید و یا اینکه زمان بروزرسانی فید سایت را به تاخیر بیندازید! حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که تعویق انداختن فید سایت چه سودی برایتان خواهد داشت؟!

اگر دقت کنید موتورهای جستجو همیشه سایتی را که مطلب مورد نظر را برای اولین بار پست کرده باشد را در اولویت قرار می دهند، از طرف دیگر رنک وبسایت نیز بر این اولویت تاثیر گذاشته و باعث تغییر در اولویت آن می گردد، چرا که سایت های فید خوان به صورت دائمی بروزرسانی می شوند. به همین دلیل است که مطلب مورد نظر ممکن است به نفع سایت خبرخوان در گوگل در نتایج بالاتری قرار گیرد.

به صورت پیش فرض در تنظیمات wordpress امکان غیرفعال کردن فید وردپرس وجود ندارد. برای اینکار میتوانید از افزونه و کدهای معرفی شده در این آموزش وردپرس استفاده کنید و براحتی فید سایت تان را از کار بیاندازید.

یکی از دلایلی که میتواند انگیزه لازم برای از کار انداختن فید را ایجاد کند عدم امکان کپی نوشته ها از طریق فید سایت است، اگر دنبال کننده های فید سایتتان بسیار کم است یا اصلا کاربری از طریق فید سایت تان را دنبال نمیکنید میتوانید انرا غیرقعال کنید.

غیرفعال کردن فید وردپرس از طریق افزونه

توسط افزونه Disable Feeds میتوانید خوراک فید rss تمام بخشهای سایت را غیرفعال کنید. پس از نصب و فعال سازی افزونه با مراجعه به بخش تنظیمات > خواندن تنظیمات بخش Disable Feeds Plugin که عبارتند از: امکان ریدایرکت آدرس فید به صفحه html ، نمایش پیام خطا ۴۰۴ در برگه خوراک سایت و یا عدم غیرفعال کردن خوراک را انجام دهید. در حالت پیش فرض افزونه سعی میکند کاربر را به صفحه مشابه هدایت کند به عنوان مثال اگر کاربر فید دسته وردپرس را وارد کرده باشد به برگه دسته بندی همان موضوع هدایت میشود.

disable-feed-ssettings

امتیاز شما برای این مقاله
2 نظرات
  1. dwgir.com می گوید

    سلام
    تبریک قالب جدید بهتر شده

    1. عباس صادقی می گوید

      درود، سپاسگزاریم دوست عزیز :)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.