آموزش غیرفعال سازی مطلب خاص در وردپرس برای کاربران عادی

یکی از مواردی که در سایت های مختلف برای مدیران سایت ها ممکن است بوجود بیاید، غیرفعال سازی پستی خاص در وردپرس می باشد که کاهی مدیران سایت می خواهند تا کاربران عادی به چنین بخشی دسترسی نداشته باشند. یکی از راه ها استفاده از افزونه های محدود کننده می باشد که در آن کاربران قادر به خواندن برخی از مطالب نخواهند بود که این نوع محدود سازی ممکن است در یک یا چند مطلب بوجود بیاید. محدود ساختن یک مطلب با استفاده از افزونه های وردپرس مختلفی امکان پذیر است که هر یک ویژگی هایخود را دارند و در برخی فقط نقش کاربری خاصی قادر به مشاهده آن می باشد ولی در برخی دیگر از افزونه ها کاربران تحت هیچ شرایطی قادر به مشاهده آن مطلب نخواهند بود. در این مطلب قصد ارائه آموزش وردپرس را داریم که توسط آن قادر به غیرفعال سازی برخی مطالب در وردپرس خواهید بود. در ادامه با ما و آموزش غیرفعال سازی مطلب خاص در وردپرس همراه باشید.

 آموزش غیرفعال سازی مطلب خاص در وردپرس برای کاربران عادی

آموزش غیرفعال سازی مطلب خاص در وردپرس

در این بخش قصد معرفی قطعه کدی برای وردپرس را داریم که توسط آن قادر به غیرفعال سازی مطلبی خاص در وردپرس خواهید بود. برای اسنفاده از این افزونه ابتدا اقدام به افزودن قطعه کد زیر به فایل توابع قالب وردپرس یا Function.php سایت خود اضافه نمایید:.
پس از اضافه کردن قطعه کد بالا، به جای عبارت Custom post type اقدام به افزودن نام مطلب مورد نظر خود نمایید.

add_filter( 'comments_template' , 'wpb_block_disqus', 1 );function wpb_block_disqus($file) {if ( 'custom_post_type_name' == get_post_type() )remove_filter('comments_template', 'dsq_comments_template');return $file;}

نتیجه گیری: در برخی سایت ها مدیران نیاز به غیرفعال سازی مطلبی خاص هستند که کاربران آن نتوانند آن را مشاهده کنند که در این مطلب اقدام به آموزش غیرفعال سازی مطلب خاص در وردپرس برای کاربران عادی نمودیم.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.