غیرفعال کردن افزونه ها هنگام عدم دسترسی به پیشخوان وردپرس

غیرفعال کردن افزونه های وردپرسی شاید یکی از بهترین راه‌های حل مشکل صفحه سفید یا همان صفحه مرگ وردپرس باشد که بیشتر به دلیل اینکه افزونه‌ای دارای تداخل با افزونه‌های دیگر می‌باشد رخ می‌دهد و عملا به پیشخوان وردپرسی برای غیرفعال کردن افزونه‌ای که ایجاد مشکل کرده است را نداریم.

در این مقاله از دکتر وردپرس که در ادامه مقاله حل مشکل صفحه سفید وردپرس می‌باشد قصد دارم تا به نحواه غیرفعال کردن افزونه‌های وردپرس از طریق هاست بپردازم که دسترسی به پیشخوان وردپرس برای شما فراهم نمی‌باشد.

غیرفعال کردن افزونه ها هنگام عدم دسترسی به پیشخوان وردپرس

برای غیرفعال کردن افزونه‌های وردپرس از طریق هاست دو راه پیش‌روی شماست که در روش اول می‌توانید از طریق تغییر نام پوشه افزونه وردپرس اقدام به غیرفعال کردن افزونه‌ها کرده و در روش دوم از طریق دیتابیس با یک دستور ساده کلیه افزونه‌ها را غیرفعال کنید.

غیر فعال کردن افزونه با تغییر نام پوشه

برای این مورد مشابه تصویر زیر پس از ورود به هاست خود وارد فایل منیجر شده و یا از طریق FTP به مسیر /wp-content/plugins/ مراجعه کنید. حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید نام پوشه افزونه‌های وردپرس که با عنوان plugins می‌باشد را با استفاده از گزینه Rename به نامی همچون plugins.deactivate تغییر داده و آن را ذخیره کنید.

پس از تغییر نام وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود شوید خواهید دید که مشکل صفحه سفید اگر از افزونه‌ها باشد رفع شده است، در صورتی که همچنان مشکل باقی بود یکبار کوکی و کش مرورگر را پاک کنید و مجددا تست کنید.

غیر فعال کردن افزونه از طریق دیتابیس

برای غیر فعال کردن افزونه از طریق دیتابیس ابتدا وارد phpmyadmin در هاست خود شده و دیتابیس مورد نظر را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه wp-options مربوط به دیتابیس مورد نظر کلیک کنید. این نام در صورتی که از پیشوند دلخواه وردپرس استفاده کرده‌باشید متفاوت خواهد بود.

پس از کلیک بر روی این گزینه مشابه تصویر زیر بر روی دکمه Edit که در ردیف active_plugins قرار دارد کلیک کنید تا امکان مدیریت افزونه‌های فعال وردپرس را از این بخش تغییر دهید.

پس از کلیک بر روی دکمه ویرایش وارد صفحه‌ای مشابه تصویر فوق خواهید شد که در فیلد option_value لازم است تا عبارت زیر را برای غیرفعال کردن افزونه‌های وردپرس قرار دهید.

a:0:{}

در نهایت پس از کلیک بر روی دکمه Go که در انتهای صفحه قرار دارد کلیه افزونه‌های فعال در سایت وردپرسی شما به یکباره غیرفعال خواهند شد و می‌توانید به پیشخوان وردپرس دسترسی داشته باشید.

شاد باشید..

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.