قرار هستش تا چندتا دونه کد مختصر رو باهم نگاه کنیم که نقش مهمی می تونه در زیبایی و وسط چین کردن تصاویر سایت و قرار گرفتن خودکار عکس ها در وسط div داشته باشه .

قرار گرفتن تصاویر در وسط صفحه

قرار گرفتن عکس ها در وسط صفحه و div

به گمانم تمام ادیتور های سیستم های مدیریت محتوا امکان تعیین محل قرار گفتن عکس ها مثلا در وسط ، سمت چپ یا سمت راست قالب رو با عناوینی تحت عنوان Align right , Align center , Align left در اختیار شما قرار میدن.اما گاها پیش میاد که ما فراموش می کنیم تا محل مناسب عکس ها رو انتخاب و اونها رو وسط چین کنیم یا بعضا دیده شده مثلا در وردپرس افراد شکایت از کار نکردن گزینه چیدمان تصاویر دارند و تصاویر در وردپرس بعد از اینکه روی میانه قرار میگیرند ولی باز هم سمت راست نمایش داده میشند .برای همین یک کد خیلی ساده خدمتتون معرفی می کنیم تا برای همیشه این مشکل قرار گرفتن تصاویر رو برطرف کنیم و یک جایگاه همیشگی در وسط صفحه یا همون div نوشتارمون حتی بدون انجام تنظیمات رو به تصاویر بدیم.

برای این کار فقط نیاز هستش تا div مورد نظر خودتونو پیدا کنید و در فایل style.css با اضافه کردن یک img به اون div و بقیه مقادیری که در پایین مشاهده می کنید، محل میانه و وسط رو برای تصاویر خودتون قرار بدید.مثل کدهای زیر…

#single img {
display: block;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
clear: both;
}

دقت کنید به عنوان مثال div مود نظر ما که مطالب سایت داخلش نمایش داده میشن رو single انتخاب کردیم ، شما باید بگردید و div خودتونو پیدا کنید و بجای این single که ما گذاشتیم قرار بدید ، و سپس می بینید که یک img بهش اضافه شده ( یعنی با این کد میگیم منظور ما تصاویر داخل این div هستش ) . شما بعد از قرار دادن div خودتون بجای single ، کدها رو به فایل style.css قالب اضافه کنید .

پیدا کردن div مورد نظر برای وسط چین شدن تصاویر

اگر یکخورده آشنا نیستید به این div که در بالا ذکر کردیم و می بایست div مورد نظر خودتونو پیدا میکردید ، در مطالب قبلی سایت آموزش inspect element گوگل کروم و همچنین مطالب کاملا مشابهی شبیه این مطلب استایل کادر و چرخش تصاویر سایت ، استایل چرخش ۳۶۰ درجه تصاویر رو توضیح داده بودیم که مراحلی مشابه و عین همین مطلب بالا داره ، که از اونها می تونید کمک بگیرید .

باز اگر جایی ابهامی وجود داشت در قسمت دیدگاه ها در خدمت شما هستیم و خوشحال میشیم نظرات خودتونم در مورد سایت بشنویم ، یا حق

امتیاز شما از 1 تا 5