آموزش افزودن سایت مپ در وردپرس با افزونه سئو

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌هایی که می‌تواند منجر به تسریع در ایندکس شدن سریع مطالب و مقالات ارائه شده توسط شما در موتورهای جستجو شود، استفاده از سایت‌مپ یا همان نقشه سایت است.

نقشه سایت را میتوان به این عنوان تلقی کرد که موتورهای جستجو را استفاده از ان راحت‌تر و بهتر می‎توانند لینکهای موجود در سایت شما را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. به زبان ساده‌تر با استفاده از سایت مپ میتوانید تا راه را برای ایندکس سریعتر لینکهای خود هموار کنید. لذا در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا نحوه ساخت سایت مپ با استفاده از افزونه سئو وردپرس را به شما آموزش دهم، پس تا انتها همراه باشید.

آموزش افزودن سایت مپ در وردپرس با افزونه سئو

sitemap
افزودن سایت مپ

برای شروع کار ابتدا مطابق تصویر زیر به مسیر seo> XML sitemaps در منوی افزونه سئو وردپرس مراجعه کنید. و مشابه تصویر آن را بر روی حالت Enabled قرار داده و ذخیره کنید.

yoast-xml-sitemap
افزودن سایت مپ در وردپرس

سپس در قسمت post types sitemap setting مشابه تصویر برای رسانه‌های آپلود شده در وردپرس نیز این امکان را فعال کنید.

yoast-xml-sitemap-image
آموزش افزودن سایت مپ در وردپرس

با اینکار علاوه بر اینکه مطالب و برگه های شما در بخش سایت مپ برای موتور جستجو در دسترس خواهند بود، تصاویر و رسانه‌هایی را که نیز در سایت آپلود میکنید در دسترس بوده و از طریق آنها نیز میتوانید به دریافت ترافیک سایت بپردازید.

پس از اینکه تنظیمات مورد نظر را مطابق فوق به اتمام رساندید به گوگل وبمستر سایت خود مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر از بخش crawl به منوی sitemaps رفته و با کلیک بر روی گزینه ADD/TEST SITEMAP آدرس سایت مپ خود را وارد کنید.

افزودن سایت مپ وردپرس

امتیاز شما برای این مقاله
2 نظرات
  1. رهگذر می گوید

    باسلام.
    تو نسخه های جدید این گزینه حذف شده و فقط میشه سایت مپ رو فعال کرد . بعد از اون دیگه بصورت خودکار سایت مپ ایجاد میشه و از آدرس زیر میتونید بهش دسترسی پیدا کنید.
    http://yourdomain.com/sitemap_index.xml

  2. مریم می گوید

    چرا افزونه من xml site mapرو نداره؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.