با سلام خدمت دوستان وردپرسی!

حتما برای شما هم پیش آمده است تا بخواهید فرم ثبت نام در وبسایت خود را سفارشی کنید اما به دلیل عدم شناخت برای افزونه مناسب و نداشتن دانش کافی در کدنویسی وردپرس آن را عملی نکرده باشید. در آموزش های پیشین به نحوه ساخت فرم ورود سفارشی در وردپرس پرداختیم، حال در این آموزش قصد داریم تا به نحوه سفارشی سازی فرم ثبت نام در وردپرس بپردازیم.

به چه دلیل فرم ثبتنام سفارشی در وردپرس ایجاد میکنیم؟

ایجاد یک فرم ثبت نام سفارشی به شما اجازه میدهد تا در هر صفحه از سایت وردپرس خود یک فرم ثبت نام اضافه کنید در اینجا نحوه ساخت یک فرم ثبت نام سفارشی در وردپرس را آموزش خواهیم داد.

ایجاد یک فرم ثبت نام سفارشی در وردپرس

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که افزونه WPForms را نصب و فعال سازی کنید. WPForms یکی از بهترین فرم سازها در وردپرس میباشد، که به شما اجازه میدهد هر نوع اشکالی را در وردپرس ایجاد کنید. پس از فعال سازی به قسمت WPForms بروید تا تنظیمات اولیه را انجام دهید.

4revcbbc

آموزش ساخت فرم ثبت نام سفارشی در وردپرس

شما باید قبل از استفاده از افزونه ، بر روی دکمه Activate کلیک کنید.

5qszbxb

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

هم اکنون شما میتوانید فرم ثبتنام خود را ایجاد کنید باید به قسمت  WPForms بروید و فرم جدید خود را بسازید ابتدا یک نام برای فرم خود انتخاب کنید و سپس فرم خود را انتخاب و ایجاد کنید.

6etyio

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

WPForms فرم ثبتنام پیشرفته میباشد و فرم های نمونه برای شما ایجاد کرده است مانند:

  • نام و نام خانوادگی:
  • نام کاربری:
  • ایمیل:
  • پسورد:
  • بیوگرافی کوتاه:

شما میتوانید fields بیشتری از پنل خود اضافه کنید همچنین میتوانید از drag fields برای تنظیم مجدد استفاده کنید.

اضافه کردن زمینه های سفارشی در فرم ثبت نام سفارشی

WPForms به شما اجازه میدهد به fields خود متصل شوید برای انجام این کار شما باید مشخصات کاربران را در وب سایت وردپرس خود اضافه کنید .ساده ترین راه برای انجام این کار استفادهاز یک افزونه میباشد در اولین گام شما باید افزونه User Meta Manager را نصب و فعال کنید. برای دانلود افزونه به آخر این مطلب بروید. پس از فعال سازی به قسمت users بروید و در ادامه به صفحه Meta Manager رفته بر روی دکمه Add Custom Meta کلیک کنید.

7fgnxn

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

مشخصات مربوطه را وارد کنید و سپس شما  یک  field  انتخاب کنید برای مثال ما از یک URL field استفاده کرده ایم . شما نیز به برچسبی نیاز دارید تا این فیلد برای کاربران قابل مشاهده باشد بر روی دکمه ارسال کلیک کرده و custom meta field را اضافه کنید شما هم اکنون میتوانید مشخصات  کاربران بازید کننده را در وب سایت خود مشاهده کنید .

8ghggfdh

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

زمانی که شما  مشخصات کاربران دلخواه را وارد کردید .آن را در WPForms به فرم ثبت نام سفارشی اضافه کنید و سپس به قسمت WPForms بروید و فرم جدید را ایجاد کنید سپس بر روی field در پنل خود کلیک کرده و فرم خود را اضافه کنید در این مثال شما در حال اضافه کردن website/URL field به وب سایت خود هستید.

9xgnnxfx

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

 در این قسمت شما باید برچسب  URL to Facebook Profile URL  را تغییر دهید شما هم چنین میتوانید یک توصیف به field خود اضافه کنید .

10xdfxhjjx

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

فراموش نکنید که بر روی دکمه save در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش ، برای save فرم خود کلیک کنید.سپس شما باید برای تنظیمات بیشتر بر روی دکمه تنظیمات فرم پیشرفته کلیک کنید در صفحه تنظیمات بر روی دکمه ثبت نام کاربر کلیک کنید .

در WPForms به طور پیشفرض فرم هایی با جزئیاتی مانند: نام ، رمز عبور ، ایمیل و … ایجاد شده است شما همچنین میتوانید صفحه ای برای آموزش کاربران انتخاب کنید.شما باید از پایین صفحه گزینه Custom User Meta را انتخاب و رمز custom meta را که قبلا ایجاد کرده اید را وارد کنید .

111ghdhgnd

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

فراموش نکنید بر روی دکمه save در گوشه سمت چپ بالای صفحه نمایش برای ذخیره تنظیمات خود کلیک کنید.

اضافه کردن فرم ثبت نام سفارشی در وردپرس

برا ی اضافه کردن فرم ها به پست های وردپرس ، برگه ها و سایدبارها استفاده از WPForms بهترین و ساده تربن راه است برای افزودن فرمی که قبلا ساخته اید را در برگه مورد نظر میتوانید دکمه Add Form را انتخاب کنید.

12ethnbbb

آموزش ساخت فرم عضویت اختصاصی در وردپرس

بعد از مشاهده تغییرات ایجاد شده لذت خواهید برد، بر روی گزینه پیشنمایش کلیک کنید تا کارهای انجام شده را مشاهده کنید.

13exxbxfh

آموزش ساخت فرم عضویت دلخواه در وردپرس

WPForms همچنین به شما اجازه میدهد فرم های ساخته شده را در ابزارک هم اضافه کنید و در سایدبار وبسایت خود نمایش دهید.

14esfhl

آموزش ساخت فرم عضویت دلخواه در وردپرس

شما باید فرمی را که میخواهید در مکان مورد نظر نمایش داده شود را انتخاب کنید چون شما چندین فرم ایجاد خواهید کرد. بعد از تمام شدن تنظیمات دکمه ذخیره را فراموش نکنید.

15fdhdhd

آموزش ساخت فرم عضویت دلخواه در وردپرس

منبع: wpbeginner

امتیاز شما از 1 تا 5