امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش آن رابط کاربری در زبان های برنامه نویسی نیز گسترش یافته است و از طرفی پیشی گرفتن تلفن های هوشمند از دسکتاپ باعث شده است که سایت را چه از نظر کاربری و چه موتورهای جستجو برای موبایل ها نیز بهینه کنیم.

در این آموزش از دکتر وردپرس قصد دارم تا نحوه لینک دار کردن شماره تلفن را آموزش دهم که با استفاده از ان می توانید متن تلفن تماس در سایت خود را به صورت لینک در آورید و از آن جهت ارتباط کاربر به صورت تلفنی، پیامکی و… استفاده کنید.

ساخت متن شماره تلفن قابل تماس در وردپرس

ساخت متن شماره تلفن قابل تماس در وردپرس
برای شروع کار اگر قصد دارید تا شماره تلفن خود را در یک وشته قرار دهید به ویرایشگر وردپرس بروید اما اگر قصد دارید تا شماره تلفن خود را در بخشی از قالب درج کنید به فایل مورد نظر مراجعه کرده و از کدهای زیر استفاده کنید.

ساخت شماره تلفن لینکدار برای تماس

اگر میخواهید تا کاربر با کلیک بر روی متن مورد نظر به برنامه مدیریت تماس در تلفن همراه خود هدایت شود و با شما تماس برقرار کند از کد زیر استفاده کنید.

<a href="tel://15555551212">تماس با ما</a>

حال کافی است تا به جای تلفن تماس بالا که در رو به روی tel:// قرار دارد شماره خود را به همراه کد کشور درج کنید، با این کار پس از کلیک بر روی متن قادر خواهد بود تا با شما تماس برقرار کند.

قرار دادن شماره تلفن اسکایپ در وردپرس

اما اگر قصد دارید تا کاربر با کلیک بر روی متنی از طریق نرم افزار اسکایپ قادر به تماس با شما باشد می توانید از کد زیر استفاده کنید .

<a href="skype:doctorwp">تماس از طریق اسکایپ</a>

کافی است تا به جای username آی‌دی اسکایپ خود را وارد کنید.

شاد باشید…

امتیاز شما از 1 تا 5