خروج خودکار کاربران در وردپرس

با سلام خدمت دوستان عزیز وردپرسی!

مطمئنا شما هم از آن دسته افرادی هستید که به هر دلیلی از جمله اینکه حوصله ندارید تا مدام در انواع سایت ها نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد آن شوید همیشه در سایت باقی می مانید. اما این کار باعث می‌شود تا هر کسی که به رایانه شخصی و گوشی شما که دسترسی دارد به راحتی وارد محیط داشبورد شما شده و کارهایی خرابکارانه را انجام دهد.

سایت‌های وردپرسی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از این طریق می توان کارهایی بر روی آن انجام داد، فرض کنید دارای سایت پر ترافیکی هستید و تیمی از نویسندگان را دارید، حال به این فکر کنید که شخصی وارد پیشخوان یکی از نویسندگان شده و مطلب نامربوطی را در سایت شما منتشر کند، مطمئنا این کار برای شما فاجعه بار خواهد بود :D لذا لازم است تا به صورت خودکار کاری کنیم تا وقتی کاربر در پیشخوان نبود به صورت خودکار از طریق وردپرس خارج گردد.

خروج خودکار کاربران در وردپرس

در این آموزش ما به معرفی افزونه idle user logout می پردازیم که تا به امروز توانسته است تا بیش از 1.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.6 را در مخزن وردپرس ازآن خود کرده است.

پس از اینکه افزونه را نصب و فعال نمودید منویی در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس با نام idle user logout افزوده خواهد شد، مطابق تصویر زیر روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید.

settings-idleuserlogout
خروج خودکار کاربران در وردپرس

همانطور که در تصویر می‎بینید در صفحه تنظیمات افزونه و در بخش auto logout duration می توانید مدت زمانی را که کاربر پنجره مرورگر را می بندد تعیین کنید تا بر حسب ثانیه پس از آن کاربر به طور خودکار از سایت شما خارج گردد. و یا با زدن تیک گزینه disable in wp admin خروج خودکار را برای کاربران با سطح دسترسی مدیریت کل را بردارید.

اما کار به اینجا ختم نمی‌شود پس از اینکه تنظیمات کلی افزونه را شخصی سازی کردید بر روی تب idle behavior کلیک کنید تا وارد بخش زیر شوید.

idleuserbehavior
خروج خودکار کاربران در وردپرس

همانطور که در تصویر می بینید در این بخش می توانید برای انواع نقش کاربری وردپرس همچون مدیرکل، نویسنده و ویرایشگر تنظیمات ورود و خروج را بر اساس زیر انجام دهید.

  • خروج کاربر و ریدایرکت آن به صفحه خاص با قابلیت تنظیم زمان
  • خروج کاربر و ریدایکت آن به صفحه ورود با قابلیت تنظیم زمان
  • عدم خروج کاربر و نمایش صفحه خروج به صورت پاپ آپ

منبع: wpbeginner

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.