خالی کردن خودکار زباله دان وردپرس

همانطور که در ویندوز مشاهده کرده اید هنگامی که فایلی را از سیستم خود حذف می کنید به صورت خودکار به زباله دان منتقل می شود و برای حذف کلی آن از سیستم میتوانید زباله دان را خالی کنید.

در وردپرس نیز چنین امکانی فراهم است که میتوانید تعیین کنید تا در صورتی که نوشته یا برگه ای را حذف میکنید پس از زمان تعیین شده ای که میتوانید به دلخواه خود وارد کنید زباله‌دان وردپرس خود را خالی کنید و نوشته های و برگه های موجود در آن را برای همیشه پاک کنید.

خالی کردن خودکار زباله دان وردپرس

auto empty trash doctorwp
خالی کردن خودکار زباله دان وردپرس

برای این منظور کافی است تافایل wp-config.php خود را باز کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 2 );

همانطور که در کد فوق مشاهده می کنید به جای تعداد روز مورد نظر خود که در اینجا بر روی ۲ روز تنظیم شده است روز دلخواه خود را وارد کرده و آن را ذخیره کنید.

نکته: مثل همیشه دقت داشته باشید تا قبل از انجام هرگونه تغییراتی در فایل کانفیگ وردپرس یک نسخه از آن کپی کنید تا در صورت بروز خطا بتوانید سریعا مشکل را رفع کنید.

حال از این پس به صورت خودکار وردپرس در روزهای تعیین شده بررسی خواهد کرد که آیا نوشته ای در زباله دان وجود دارد یا خیر، که در صورت مثبت بودن و وجود نوشته هایی در آن به صورت خودکار آنها را حذف کرده و زباله دان را خالی خواهد کرد.

اگر هم قصد داشتید تا به محض اینکه نوشته ای را حذف کردید تا به زباله دان منتقل شود، در آن واحد و در همان زمان حذف شود میتوانید به جای عدد ۲ در کد بالا عدد صفر را قرار دهید.

2.6/5 - (5 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.