اضافه کردن گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار وردپرس

نوار ابزار وردپرس یا Tools bar همان نوار بالای وردپرس می باشد که در بخش مدیریت و یا در هنگام ورود به سایت قابل مشاهده می باشد و برخی از موارد نظیر دسترسی به صفحه اصلی سایت، دسترسی به پیشخوان، دسترسی به بخش مطالب، دسترسی به بخش نظرات و … در آن تعبیه شده است. این بخش به کاربران کمک می کند تا به راحتی بتوانند به بخش های اصلی سایت خود دسترسی پیداکنند. بسیاری از قالب های امروزی با استفاده از پنل تنظیمات قابلیت های قالب را به راحتی در اختیار کاربران قرار می دهند که ممکن است برخی از قالب ها چنین بخشی را دارا نباشند یا با وجود دارا بودن آن، در نوار ابزار وردپرس نمایش داده نمی شود. در این مطلب قصد داریم به شما کاربران آموزش وردپرس را داریم دهیم که توسط آن قادر به اضافه کردن گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار وردپرس خواهید بود. در ادامه با ما و آموزش اضافه کردن گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار وردپرس همراه باشید.

اضافه کردن گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار وردپرس

اضافه کردن گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار وردپرس

بسیاری از کاربران به دنبال ابزاری هستند تا بتوانند بخش تنظیمات قالب خود را در نوار ابزار سایت تعبیه نمایند تا دسترسی به بخش تنظیمات قالب آسانتر باشد. در این بخش قصد معرفی قطعه کدی برای وردپرس را داریم که توسط آن قادر به افزودن گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار سایت وردپرسی خود خواهید بود. برای اینکار ابتدا قطعه کد زیر را در فایل توابع قالب وردپرس و یا Function.php قرار دهید:

// Add Theme Editor to Admin Bar (to save time!)function admin_bar_theme_editor_option() { global $wp_admin_bar; if ( !is_super_admin() || !is_admin_bar_showing() ) return; $wp_admin_bar->add_menu( array( 'id' => 'edit-theme', 'title' => __('Edit Theme'),'href' => admin_url( 'theme-editor.php') ) );add_action( 'admin_bar_menu', 'admin_bar_theme_editor_option', 100 );

با استفاده از کد بالا گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار بالای بخش مدیریت وردپرس اضافه می باشد.

نتیجه گیری: بسیاری از کاربران وجود دارند که نیاز به درج گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار وردپرس خود دارند که در این مطلب اقدام به آموزش اضافه کردن گزینه ویرایش قالب به نوار ابزار وردپرس نمودیم.

1/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.