افزودن لینک خروج از مدیریت به منو داشبورد وردپرس

آیا شما وبمستران تمایل دارید که به صورت دستی لینک خروج از مدیریت وردپرس را به وب سایت تان اضافه کنید؟ اگر یک وب سایت وردپرس راه اندازی کرده اید برای اعضای سایت وجود یک لینک برجسته خروج از مدیریت وردپرس مفید و موثر می باشد. در ادامه این مطلب شما یاد می گیرید که لینک خروج از مدیریت وردپرس را به منو و همچنین محل های دیگر سایت اضافه کنید.

افزودن لینک خروج از مدیریت به منو داشبورد وردپرس

افزودن لینک خروج از مدیریت به منو داشبورد وردپرس

به طور معمول با کلیک بر روی لینک خروج از مدیریت، شما می توانید از حساب کاربری خود خارج شوید. این لینک به صورت پیش فرض در زیر تصویر پروفایل کاربری شما در گوشه سمت چپ نوار مدیریت قرار دارد. اگر اشاره گر موس را بر روی نام کاربری خود ببرید، یک منوی کشویی ظاهر می شود که این لینک در این منو قرار دارد. اما اگر مدیریت وردپرس، نوار وردپرس را غیر فعال کرده باشد در این صورت لینک خروج از مدیریت قابل مشاهده نمی باشد.

لینک خروج از مدیریت وردپرس معمولا به صورت زیر می باشد:

http://example.com/wp-login.php?action=logout

توجه: البته به جای example.com، آدرس سایت خود را جایگزین کنید.

شما می توانید به صورت مستقیم به این لینک در مرورگر ویندوز خود برای خروج از حساب وردپرس دسترسی داشته باشید. زمانی که لینک صفحه خروج از مدیریت را در مرورگر خود وارد کنید، با یک صفحه هشدار (خطا) وردپرس روبرو می شوید. حال باید بر روی لینک خارج شوید برای تایید اینکه میخواهید واقعا از وردپرس بیرون بروید، کلیک نمایید.

افزودن لینک خروج از مدیریت به منو داشبورد وردپرس

توجه: شما می توانید لینک خروج از مدیریت را به راحتی به محل های دیگر سایت خود اضافه کنید، پس ادامه آموزش وردپرس را از دست ندهید.

افزودن لینک خروج از مدیریت به منوی وردپرس

افزودن لینک خروج از مدیریت وردپرس به منوی وب سایت، باعث می شود که این لینک در هر صفحه قابل دسترس باشد! بدین منظور به بخش فهرست های پنل مدیریتی بروید و گزینه “پیوندهای دلخواه” را انتخاب کنید و سپس آدرس بالا را در بخش URL وارد کنید. همچین در بخش متن پیوند می توانید logout را بنویسید، سپس این گزینه را به منو اضافه کنید و تغییرات را ذخیره نمایید.

اگر به وب سایت خود مراجعه کنید، می توانید لینک خروج از مدیریت را در منوی موردنظرتان مشاهده کنید. به همین راحتی!! از مشکلات افزودن لینک خروج از مدیریت به منو، از نظر امنیتی این است که این لینک برای همه کاربران قابل مشاهده می باشد. در واقع این لینک بهتر است فقط به کاربرانی که وارد شده اند نمایش داده شود.

افزودن لینک خروج از مدیریت به نوار کناری سایت

اطلاعات (متا) یکی از ابزارک های پیش فرض وردپرس می باشد. این ابزارک شامل لینک های مفیدی همانند ورود و خروج کاربران از مدیریت وردپرس می باشد.

اما یک راه دیگر وجود دارد! از ابزارک متن برای افزودن کدهای سفارشی HTML و متن استفاده کنید. در این صورت کد زیر را به این ابزارک اضافه کنید:

<a href="http://example.com/wp-login.php?action=logout">Logout</a>

حال تغییرات را ذخیره نمایید و نتیجه آن را در سایت تان مشاهده کنید.

خلاصه:با کمک این آموزش توانستید لینک خروج از مدیریت وردپرس را به بخش های مختلف وب سایت خود اضافه کنید. در این صورت کاربران شما می توانند به راحتی به این لینک دسترسی داشته باشند.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.