گچبری ابزار گلویی پلی یورتان چیست؟ دکارت استور پاسخ می دهد

ابزار گلویی، یک نام بسیار آشنا برای دست اندرکاران صنعت ساختمان و یک نام بسیار غریب برای کسانی که حوزه معماری و ساختمان را به طور حرفه‌ای دنبال نمی‌کنند.

مجموعه دکارت با تکیه بر سالها تجربه در طراحی داخلی ساختمان، اقدام به تولید و واردات مجموعه وسیعی از ابزارهای پیش ساخته دکوراتیو نموده است که یکی از پرطرفدارترین و زیباترین این ابزارهای پیش ساخته  پلی یورتان، ابزار گلویی پلی یورتان می‌باشد.

استفاده از  ابزار گلویی پلی یورتان می‌تواند طراحی داخلی فضای شما را بسیار چشم نواز نماید. پس پیشنهاد می‌کنیم تا با مطالعه مقاله زیر و البته مشاهده عکسهای این ابزار در پروژه‌های مختلف و همچنین پیشنهادهای ما در منوی ایده‌ها، دیدگاه خود را در خصوص استفاده از ابزار گلویی پلی یورتان مختص مجموعه دکارت، حرفه‌ای‌تر نموده و در تمام طول تصمیم‌گیری برای تهیه این ابزار نیز می‌توانید روی کمک کارشناسان مجرب مجموعه دکارت حساب ویژه‌ای باز کنید.

پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات در صنعت ساختمان در سالهای اخیر باعث شده مراحل ساخت و ساز بسیار آسان‌تر شده و تعداد نیروی انسانی کمتری در پروژه‌ها حضور داشته باشند.

ابزارآلات بهتری در دسترس هستند که زمان اجرا را کمتر کرده و تمام این اتفاقات باعث شده تا بودجه نهایی مناسب‌تری را برای پروژه‌ها در نظر بگیریم.

با استفاده از فناوری‌های جدید و مصالح با کیفیت بالاتر، صنعت ساختمان سازی به یک سطح جدید از توسعه و پیشرفت دست یافته است.

در این مطلب قصد داریم به بررسی یک از این متریال‌های جدید بپردازیم که در بخش نازک‌کاری و دکوراسیون داخلی که در حقیقت لباس نهایی ساختمان هست و معمولا به علت ظرافت کار جزء وقت گیرترین بخش‌ها هم هست بپردازیم.

ابزار گلویی پلی یورتان در دکارت استور

ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان دکارت:

در بخش پوشش سقف‌ها در روش سنتی از گچ استفاده می‌شود. استفاده از گچ در سقف به ۲ صورت انجام می‌شود که یا به صورت مستقیم روی سقف اصلی (سقف بتنی) اجرا می‌شود که از اصلی‌ترین معایب آن می‌توان به ترک خوردن گچ در طی زمان و بعد از نقاشی اشاره کرد.

همچنین استفاده از گچ در سقف‌های مدل دار و دارای باندهای نور مخفی نیز بسیار رایج است، اما برای زیرسازی و شکل دهی به سقف نیاز به استفاده از پروفیل‌های فلزی و صفحات رابیتس خواهیم داشت و این یعنی باید جوشکاری در سقف اولویت ما باشد و حتما قبل از اجرای سقف آویزهایی از جنس فلز جوشپذیر نیز روی سقف تعبیه نماییم.

البته دیده می‌شود که پیمانکاران خیلی از اوقات از پاشنه‌ی تیرچه‌های استفاده شده در سقف برای جوشکاری زیرسازی گچ استفاده می‌کنند که بسیار برای ایمنی ساختمان خطر دارد.

تمام نکات ذکر شده نیازمند صرف زمان و نیروی کار بیشتر است. برای رفع این چالش و اینکه ما سقفی داشته باشیم که شبیه گچ زیبا باشد و ایرادات گچ‌کاری را هم نداشته باشد سیستم کناف به کار گرفته شد و به سرعت در دنیا مورد استقبال قرار گرفت.

با فراگیر شدن کناف برای پوشش سقف، چالش بعدی گچبری‌هایی بود که برای  انواع سبک‌های معماری به جهت تزئین روی سقف می‌بایست اجرا گردند.

استفاده از گچبری دستی که توسط استادکار انجام می شود علاوه بر زمان، وزن و هزینه بالا، با معضل اتصال گچ به کناف هم مواجه بود که با خراش دادن و زخمی کردن سطح کناف اجرا می‌شد و یا اینکه از گچبریهای پیش‌ساخته گچی استفاده می‌شد که علاوه بر مشکلات نصب، ظرافت و زیبایی لازم را نداشتند و علی الخصوص در محل اتصال ابزارها به هم کاملا عدم ظرافت مشهود بود.

برای رفع این مشکل گچبری‌های پیش ساخته از جنس پلی یورتان تولید شدند که معایب ابزارهای گچی را نداشته باشند و در نمای ظاهری بسیار شبیه به گچ می‌باشند. همچنین دارای وزن سبکتر در راستای اتصال ساده‌تر، داشته باشند و هم روی وزن سقف تاثیر زیادی نگذارد.

 

سقف های دیزاین شده با ابزارهای گلویی پلی یورتان دکارت نسبت به سقف های ساده زیباترند.

ابزار گچ بری پیش ساخته پلی یورتان دکارت

مزایای استفاده از ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان:

پلی یورتان یک فوم پلیمری هست که بعد از تزریق در قالب سخت می‌شود و انواع گچبری با آن تولید می‌شود.

گچبری های پلی‌یورتان بسیار سبک هستند و وزن آنها تقریبا یک پنجم گچ و مصالح گچی می‌باشد و در عین حال بسیار مقاوم هستند و در برابر ضربه مقاومت بسیار بیشتری از خود نشان می‌دهند.

از دیگر ویژگی ابزارهای پلی‌یورتان ظرافت بالای محصولات تولیدی آن می‌باشد، به حدی که در صورت اجرای صحیح می‌توان آن را با کارهای اجرا شده بهترین استادکاران گچکار مقایسه نمود. که این ظرافت و زیبایی را به هیچ عنوان در گچبری‌های پیش ساخته گچی نمی‌توانید مشاهده کنید.

آب و رطوبت روی پلی یورتان تاثیری ندارد و در محل‌های مرطوب و دارای هوای شرجی کاملا قابل استفاده هستند.

قابلیت رنگ پذیری دارند و میتوان از انواع رنگ‌های ساختمانی برای رنگ آمیزی آنها استفاده کرد.

ابزارهای پلی یورتان بسیار سریع نصب می‌شوند و سرعت نصب آنها در مقایسه با ابزارهای سنتی همانند مقایسه سرعت کناف کاری با گچ و رابیتس سنتی می باشد.

در واقع سرعت نصب ابزار پلی یورتان به حدی بالاست که می توانید در برنامه ریزی اجرای سقف‌های خود حتی بیش از ۵۰ درصد سرعت اجرا را بالا ببرید.

محصولات دیگری ممکن است بعضی از ویژگی های گچبری‌های پلی یورتان را داشته باشند اما بخش جذاب محصولات پلی یورتان حس طبیعی بودن و نمای ظاهری کاملا منطبق با گچ هست که باعث میشود نتیجه نهایی حس مصنوعی بودن نداشته باشد که این موضوع در دکوراسیون داخلی و جلوه کار بسیار موثر است.

ابزار گلویی پلی یورتان دکارتبرای مطالعه ادامه مطلب و بررسی مزایای استفاده از ابزار گلویی دکارت شما را دعوت به بازدید از وبسایت مجموعه دکارت استور به آدرس www.decartstore.co دعوت می نماییم.

در نهایت می‌توان به این شکل جمع بندی کرد که استفاده از ابزارهای پیش ساخته پلی یورتان می‌تواند باعث صرفه جویی در زمان اجرا و هزینه های بالاسری ساختمان خواهد شد و از طرف دیگر می‌تواند بر روی معماری داخلی فضای شما و بالابردن احساس رضایت بسیار تاثیر گذار باشد.

ما در مجموعه دکارت با جمع آوری مجموعه‌ای از ایده‌های منحصر به فرد برای طراحی داخلی و همچنین به کارگیری کارشناسان مجرب برای ارائه طراحی با استفاده از ابزارهای پلی یورتان، در تمام مسیر با شما همراه خواهیم بود.

منبع: www.decartstore.co

1.5/5 - (2 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.