بهترین هواپیما در ایران

این روزها با پیشرفت تکنولوژی در تمامی زمینه ها شاهد پیشرفت چشم گیر خدمات هواپیمایی و مسافربری هم هستیم. شاید فکر کنید که محدودیت های فراوانی در زمینه هواپیمایی در کشورمان وجود دارد، در صورتی که ناوگان های هوایی ایران در عرصه بین المکللی بسیار مجهز هستند به طوریکه مردم با خیال راحت با خرید بلیط هواپیما اقدام به مسافرت های بین المللی هم می کنند.

بیشتر از نیم قرن است که هواپیما به کشورمان وارد شده و از زمان های گذشته تا به اکنون ناوگان های هوایی در ایرلاین ها مورد استفاده قرار گرفته است. هواپیماهای ایران بسیار پیشرفته هستند و در میان آن ها مدل هایی وجود دارد که در میان ایرلاین ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند چراکه هر ایرلاین ناوگان هوایی خاص خودش را دارد و هدف همه آن ها ارائه بهترین خدمات هوایی به مسافرین است به همین خاطر قصد داریم تا محبوب ترین و پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

ایرباس A320

این مدل از هواپیما در ایران بسیار محبوب است و جزء یکی از موفق ترین و مجهز ترین هواپیماهای ایران به شمار می رود. کنسرسیوم اروپایی ایرباس با شروع دهه 70 میلادی برای اینکه با شرکت های هواپیما سازی آمریکا رقابت کند، یک ایرباس 300 و 310 را طراحی کرد. این دو فروند هواپیما در سراسر دنیا به شهرت و محبوبیت خاصی دست یافتند و با بهترین مبالغ به فروش رسیدند. ایرباس یکی از موفق ترین شرکت های هواپیمایی است که بیشتر تمرکز خود را بر روی هواپیماهای Single aisle گذاشته و زقابت تنگانگی با شرکت داگلاس دارد. پس از این شرکت ایرباس شروع به ساخت هواپیماهای کوچکتری نمود که ظرفیتی دو برابر هواپیماهای ایرباس 310 داشته باشند. سرانجام ایرباس A320 را ساختند که ظرفیتش حدود 188 نفر می باشد . اکنون بسیاری از شرکت های هواپیمایی ایران نمونه ای از این هواپیما را در ناوگان خود دارد. اکثر این هواپیماها حدود 30 سال عمر دارد.

بهترین مدل هواپیما در ایران

ایرباس A350

این مدل از هواپیما هم در مقایسه با نسل هواپیماهای قبلی خود قابلیت های بی شماری دارد چراکه در ساخت این مدل سعی شده که نواقص هواپیماهای قبلی رفع شود. در ساخت ایرباس A350 رقابت تنگاتنگی با هواپیماهای بوئینگ 777 و 778 وجود دارد به همین خاطر این هواپیماها جزء پهن پیکر ها بودند و بیشتر برای مقاصد طولانی تر مناسب هستند. از مهم ترین مزایای این هواپیما ها می توان به آلودگی صورتی کمتر آن اشاره کرد. بسیاری از شرکت های هواپیمایی در ایران از این هواپیما استفاده می کنند و شما
می توانید با تهیه
بلیط چارتر و بلیط خارجی با این هواپیماها مسافرت کنید.

بوئینگ 737

به جرعت می توان گفت که در ناوگان هر یک از شرکت های هواپیمایی ایران حداقل یک فروند از این مدل هواپیما وجود دارد. بوئینگ 737 یکی از کم هزینه ترین هواپیماها است و نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع هواپیما ها برای مسافرت های کوتاه در نظر گرفته شده اند و تنها 200 نفر ظرفیت دارد.

 

بوئینگ 777

همانطور که در قسمت بالا در معرفی هواپیماهای ایرباس A350گفتیم، این هواپیما با بوئینگ 777 رقابت بالایی دارد. اما این مدل از هواپیماها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و اکنون به دلیل تحریم هایی که علیه ایران به وجود آمده است، تعداد بسیار کمی از آن ها در ایران وجود دارند با این حال همان چند عدد هم بسیار پر استفاده هستند.

ایرباس A340-600

این مدل هواپیما مخصوص مسافرت های طولانی طراحی شده است. برای مسافرینی که قصد دارد با بلیط هواپیما شیراز مشهد و کیش مشهد به این شهر سفر کنند، هواپیماهای ایرباس A340-600 بهترین گزینه هستند. ایرباس 340 دارای 4 موتور قدرتمند است و جز پرنده های مسافربری غول پیکر محسوب می شود. این هواپیما ها دارای برد پروازی 14600 کیلومتری هستند و می توانند تا 350 مسافر را در 3 کلاس مختلف؛ اکونومی، بیزینس و فرست حمل کنند.

این هواپیمای چهار موتوره برای جابجایی مسافرینی با تعداد بسیار بالا است و برای اولین بار دز سال 1991 روانه بازار شد و به پرواز در آمد. ایرباس A340 در سه مدل 600، 500 و 300 طراحی شده که بهترین مدل آن برای مسیرهایی که بیش از 7400 ناتیکال هستند، مناسب تر است و نیاز همه مسافرین را بر طرف می کند. این مدل از ایرباس هم جز یکی از پر استفاده ترین هواپیماها در ایران است.

 هواپیماهای ATR 72

در دهه 80 شرکتی ایتالیایی با نام ATR هواپیماهایی با نام ATR72 را روانه بازار کرد. این مدل ازهواپیماها با اینکه جدیدترین هواپیماهای وارداتی ایران هستند اما بسیار پر استفاده اند و دارای بال هایی کشیده و موتورهایی قوی هستند. هواپیماهای شرکت ATR طراحی منحصر به فرد و بهینه دارد و موتورهای شان بسیار قوی است. اکنون در ایران حدود 40 فروند از این هواپیما در ناوگان های هواپیمایی ایران وجود دارد.

 

امتیاز شما از 1 تا 5