پایگاه خبری برقآب

برقآب باشگاه رسانه‌ای و تخصصی صنعت آب و برق ایران

برقآب یک باشگاه است؛ باشگاهی رسانه‌ای که وقتی در آن پا می‌گذاری می‌توانی در تالار آن چشم بچرخانی و چیز یا کسی را که می‌خواهی آنجا بیابی. برقآب یک میز است؛ میزی که دور آن می‌نشینی و از آنچه که در پیرامون کار و زندگیت می‌گذرد آگاه بشوی. هر کس که دور میز می‌نشنیند آورده‌ای دارد، خواسته‌هایش و داشته‌هایش را روی میز می‌چیند و درباره آن با دیگری که روبه‌رویش نشسته گفت‌وگو می‌کند. برقآب یک بنگاه و باشگاه رسانه‌ای است که آگاهی پخش می‌کند و اخبار برنامه‌ها و فعالیت‌ها و توانمندی‌ها را به مخاطبش می‌رساند.

پایگاه خبری برقآب، رسانه تخصصی صنعت برق و آب است؛ رسانه‌ای که مخاطبان آن هم منبع خبرند و هم مقصد خبر. باشگاهی که فعالان صنعت آب و برق از کارفرما و پیمانکار، از تولیدکننده و توزیع‌کننده و تامین‌کننده وخدمات‌ دهنده در آن حضور می‌یابند و دور یک میز می‌نشینند و از فعالیت‌ها، توانمندی ها و نیازمندی‌ها یکدیگر آگاه می‌شوند و البته مردم نیز به‌عنوان مصرف‌کننده نهایی در این باشگاه جایی دارند و از عملکرد دستگاه‌ها و شرکت‌های فعال در این حوزه آگاه می‌شوند.

 

برقآب چگونه رسانه‌ای است

صنعت باشگاه و میز رسانه‌ای خودش را می‌خواهد؛ رسانه‌ای تخصصی. روزنامه‌ها و رسانه‌های عمومی ناچارند اخبار و گزارش‌های همه حوزه‌ها را پوشش رسانه‌ای بدهند؛ حوزه‌های سیاسی،  جهانی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری که هر کدام از این‌ها سازمان‌ها، نهادها و حوزه‌های گوناگونی را در خود جای می‌دهند. حوزه اقتصاد، چند شاخه اصلی چون صنعت، معدن، تجارت، بازار، پول و سرمایه را در بردارد؛ شاخه صنعت دربردارند صنایع نفت و انرژی، پتروشیمی، صنایع بزرگ و مادر، صنایع مختلف است. هر روز رویدادهای مهمی در حوزه‌های مختلف خبری رخ می‌دهد که رسانه‌های عمومی در تنگنای زمانی و محدودیت کاغذ  یا رویکردشان به اخبار امکان اطلاع‌رسانی این رویدادها را ندارند. رسانه‌های تخصصی با میدان عمکرد خاص صنایع می‌توانند این کاستی را جبران کنند. بسیاری از سازمان‌ها با انتشارمجلات سازمانی یا به کمک تارنماهای سازمانی تلاش کرده‌اند خلا اطلاع‌رسانی خود را پر کنند اما به دلایل مختلف از جمله محدودیت به‌کارگیری خبرنگاران حرفه‌ای در روابط‌عمومی‌ها، نبود مدیریت رسانه‌ای و جلب توجه مخاطب عمومی به اخبار خود نتوانسته‌اند در این زمینه موفق عمل کنند.

فکر راه‌اندازی رسانه‌ای تخصصی در حوزه برق و آب که منحصرا به فعالیت‌ها و رویدادهای وزارت نیرو و سازمان‌های تابع آن بپردازد سال ۱۳۹۱در ذهن مدیران پایگاه خبری برقآب جرقه خورد. برقآب فعالیت خود را در سال ۱۳۹۱ آغاز کرد تا باشگاه رویدادهای برق و آب کشور باشد و همه رویدادهای این حوزه را از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب کشور حتی در کوچکترین شهرها خبررسانی کند و هم مردم را به‌عنوان مصرف‌کننده نهایی در جریان خدمات وزارت نیرو و سازمان‌های تابعه بگذارد و هم میزی باشد که سازمان‌های دولتی و شرکت‌های فنی مهندسی، پیمانکار و مشاور روی در روی هم از فعالیت‌ها، نیزمندی ها و توانمندی‌های هم آگاه باشند. اکنون بیش از یک‌دهه از فعالیت‌های این پایگاه خبری می‌گذرد و در این سال‌ها توانسته است ارتباط تنگاتنگی با سازمان‌ها و بدنه وزارت نیرو و همچنین شرکت‌های خصوصی حوزه آب و برق ایجاد کند و جای خود را به‌عنوان رسانه‌ای تخصصی، حرفه‌ای و فراگیر در میان رسانه‌های کشور و هم در میان سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی حوزه برق و آب باز کند و به رسالت خود به‌عنوان پل رسانه‌ای میان دستگاه‌های دولتی و مردم  در زمینه اطلاع‌رسانی و انتشار اخبار به خوبی عمل کند.

برقآب به چه سازمان‌هایی خدمات رسانه‌ای می‌دهد

همان‌گونه که از نام برقآب پیداست رسانه‌ای تخصصی در حوزه صنعت برق و آب است  که به وزارت نیرو و سازمان‌های تابع آن خدمات رسانه‌ای ارایه می‌کند؛ شرکت‌های مادرتخصصی، شرکت‌های توزیع برق، شرکت‌های برق منطقه‌ای، شرکت‌های مدیریت تولید نیروی برق و نیروگاه‌ها، سازمان‌های آب و فاضلاب، آب شهری، آب منطقه‌ای. هم‌چنین اخبار فعالیت‌ها و رویدادهای همه شرکت‌های فنی و مهندسی، پیمانکاری و مشاوره‌ای که در حوزه برق و آب فعالیت می‌کنند در مجموعه فعالیت‌های این پایگاه خبری قرار دارد.

برقآب رسانه‌ای به روز است که روزانه تازه‌ترین خبرهای صنعت برق و آب را منتشر می‌کند و هر روز بیش از ۵۰ خبر و گزارش نوشتاری و تصویری از بزرگترین رویدادهای صنعت آب و برق تا کوچکترین رویدادها در دورافتاده‌ترین شهرها و روستاهای کشور را بر روی در پایگاه اینترنتی خود اطلاع‌رسانی می‌کند.

پایگاه خبری برقآب اخبار را در ۵ بخش اخبار وزارت نیرو، اخبار آب و فاضلاب، اخبار برق، استان‌ها و اخبار فررهنگی ورزشی منتشر می‌کند. هم چنین در سرصفحه این پایگاه خبری دو بخش نشریات و آلبوم تصویری گنجانده شده است؛ بییندگان در بخش نشریات می‌توانند به بایگانی ویژه‌نامه‌های منتشرشده برقآب مراجعه کنند و گزارش‌های عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌های وزارت نیرو در سال‌های مختلف را بخوانند. هم‌چنین در بخش آلبوم می‌توانند گزارش تصویری رویدادهای مختلف این حوزه و گفت‌وگوهای ویدیویی با مدیران سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی صنعت آب و برق را تماشا کنند.

 

مجله برقآب آینه عملکرد صنعت برق و آب

گروه رسانه‌ای برقآب در کنار انتشار اخبار و گزارش‌های رویدادهای حوزه وزارت نیرو و سازمان‌ها و شرکت‌ها تابعه، فصلنامه برقآب را نیز با هدف اطلاع‌رسانی گزارش عملکرد فصلی و سالانه وزارت نیرو، شرکت‌های مادرتخصصی، شرکت‌های توزیع برق، شرکت‌های برق منطقه‌ای، شرکت‌های مدیریت تولید نیروی برق و نیروگاه‌ها، سازمان‌های آب و فاضلاب، آب شهری، آب منطقه‌ای  و هم‌چنین برنامه‌های توسعه‌ای و نوآوری‌ها و پروژه‌های شرکت‌های فنی مهندسی، پیمانکاری و مشاوره‌ای صنعت آب و برق منتشر می‌کند. مجله برقآب در سه فصل به گزارش عملکرد فصلی و در پایان سال به گزارش عمکرد سالانه این سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی اختصاص می‌یابد. این مجله آینه تمام‌نمایی است که در شماره‌های مختلف آن می‌توان آغاز پروژه‌ها، روند تکمیل و پیشرفت و پایان و به بهره‌برداری رسیدن آن‌ها را مطالعه کرد و تغییرات ایجاد شده در تامین نیازهای مردم و افزایش رفاه آن‌ها را دید. برای نمونه میتوان به : نشریه برقآب شهریور ۱۴۰۰ ، نشریه برقآب شهریور ۱۴۰۲ ، نشریه برقآب بهمن ۱۳۹۸ اشاره کرد.  فصلنامه برقآب در واقع کارنامه عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت نیرو است که به‌عنوان سند چاپی به آن مراجعه می‌شود و بسیاری از مدیران در برنامه ها و جلسات مهم تصمیم‌گیری به آمار و اطلاعات آن استناد می‌کنند و از همین رو جایگاه ویژه ای در میان مدیران صنعت آب و برق دارد.

رسانه تصویری، گامی نو در اطلاع‌رسانی برقآب

برقآب با توجه به ظرفیت‌های شبکه اینترنت و رسانه‌های دیجیتال، به تازگی بخش رسانه تصویری را برای تکمیل کار رسانه‌ای خود و بهره‌گیری از امکان‌ها جدید را به فعالیت خود افزوده است. در این بخش تلاش می‌کند با مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی صنعت آب و برق گفت‌وگوهای ویدیویی تولید کند یا از روند پیشرفت پروژه‌ها، افتتاح‌ها و نمایشگاه‌ها گزارش ویدیویی تولید کند و در پایگاه اینترنتی خود منتشر کند. این بخش در حال حاضر به‌صورت آزمایشی کار خود را آغاز کرده است و پس از گذراندن روند آزمایشی و دریافت بازخوردهای مخاطبان، به یکی از روندهای اصلی اطلاع‌رسانی برقآب بدل خواهد شد. مدیران سازمان‌ها و شرکت ها صنعت آب و برق چنانچه تمایل به ارایه گزارش و اطلاع‌رسانی اخبار خود به‌صورت تصویری می‌توانند از این امکان رسانه‌ای بهره ببرند. در تکمیل این بخش، صفحات رسمی برقآب در رسانه‌های اجتماعی نیز فعال خواهد شد.

 انتشار کتاب گزارش عملکرد سازمانی

یکی دیگر از خدمات رسانه‌ای که برقآب به سازمان های همکار ارایه می‌دهد انتشار کتاب‌های گزارش عملکرد سازمانی به سفارش سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی صنعت آب و برق است که تا کنون مجله های ارزنده‌ای برای برخی از سازمان‌ها و شرکت‌ها طراحی و منتشر کرده است. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که خواهان انتشار گزارش عملکرد فصلی یا سالیانه یا معرفی برنامه‌ها یا طرح‌های خود در قالب کتاب با طراحی جذاب و اثرگذار هستند می‌توانند از این بخش خدمات برقآب نیز استفاده کنند.

 

خدمات رسانه‌ای

برقآب خدمات رسانه‌ای و تبلیغی دیگری را نیز در مجموع فعالیت‌های خود برای شرکت‌ها و سامان‌های فعال در صنعت برق و آب ارایه می‌دهد. برگزاری نشست‌های مطبوعاتی و رسانه‌ای، تشکیل ستاد خبری برای رویداهای نمایشگاهی و افتتاحیه‌ها، برگزاری رویدادهای رونمایی، تولید انتشار پوستر تبلیغاتی، طراحی و انتشار اینفوگرافی، ساخت موشن‌گرافی، ساخت تیزرهای خبری از جمله این خدمات اند که مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها برای سهولت کار رسانه‌ای و تبلیغی فعالیت‌های خود می‌توانند از این خدمات بهره بگیرند.

3/5 - (2 امتیاز)
2 نظرات
  1. نیما حسینی می گوید

    وب سایت خوب و آموزنده ایه

  2. سارا نجفی می گوید

    یکی از بهترین وب سایتهای برق و آب کشور هست و مدیریت عالی داره ما چند سری بهشون خبر دادیم عالی کار کردن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.