وردپرس چیست و چه کاربردی دارد (آموزش رایگان وردپرس)

چکیده : وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ وردپرس چگونه کار میکند؟ کاربرد وردپرس چیست؟ طراحی سایت با وردپرس چقدر هزینه دارد؟ آموزش وردپرس چقدر زمان میبرد؟ بهترین منبع آموزش رایگان وردپرس کجاست؟ برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم؟

 

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ وردپرس چگونه کار میکند؟ کاربرد وردپرس چیست؟ طراحی سایت با وردپرس چقدر هزینه دارد؟ آموزش وردپرس چقدر زمان میبرد؟ بهترین منبع آموزش رایگان وردپرس کجاست؟ برای یادگیری وردپرس از کجا شروع کنیم؟

آموزش وردپرس چیست

برای طراحی سایت و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی مبتنی بر وبسایت می توانید به شرکت های طراحی سایت مراجعه کنید. اما سفارش طراحی سایت به تیم های طراحی وبسایت هزینه های بسیار زیادی دارد و برای شروع یک کسب و کار توصیه نمی شود.

با پیشرفت علم طراحی سایت نرم افزار ها و روش هایی برای طراحی سایت روی کار آمده اند تا هر فردی با کمترین دانشی و با کمترین هزینه می تواند سایت خود را راه اندازی کند.

 • راه اندازی آسان سایت مناسب برای همه افراد
 • بدون نیاز به دانش برنامه نویسی
 • بدون نیاز به هزینه زیاد
 • آموزش در کمترین زمان
 • راه اندازی سریع سایت

در این آموزش می خواهیم نرم افزار وردپرس را به عنوان بهترین روش طراحی سایت بدون کدنویسی به شما معرفی کنیم و یک دوره آموزش رایگان وردپرس نیز برای شروع کار به شما معرفی کنیم.

وردپرس چیست

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد

تعریف وردپرس از مرجع آموزش وردپرس:

به نقل از وردپرس باران برای ارائه یک پاسخ ساده و سریع به پرسش وردپرس چیست می توانیم بگوییم که WordPress یک نرم افزار تحت وب است. با نصب وردپرس بر روی یک سرور می توانیم به سادگی و در ۵ دقیقه یک سایت راه اندازی کنیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا محسوب می شود. با طراحی سایت با وردپرس به سادگی می توانیم یک سایت راه اندازی کنیم. سپس با پنل مدیریتی ساده آن به مدیریت محتوای سایت بپردازیم. تولید محتوا کنیم. مطلب منتشر نماییم. حتی با تبدیل وردپرس به فروشگاه به فروش آنلاین محصولات خود بپردازیم. (گاهی نیز بجای عبارت WordPress از مخفف WP استفاده می شود.)

تعریف وردپرس از دانشگاه وردپرس:

در تعریف وردپرس چیست در دانشگاه وردپرس آمده است که وردپرس یک سیستم سایت ساز فوق حرفه ای است که رویای طراحی سایت بدون کدنویسی را برای همگان محقق کرده است.

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد

بسیاری از کاربران برای طراحی سایت گمان می کنند که باید سراغ برنامه نویسی بروند. اما روش های بهتری مثل وردپرس وجود دارد. وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ وردپرس نرم افزاری است که دو کاربرد اساسی در طراحی سایت دارد. مورد اول راه اندازی سایت بدون کدنویسی است و کاربرد دوم وردپرس مدیریت سایت بدون برنامه نویسی.

وردپرس چه کاربردی دارد

کاربرد وردپرس شامل دو کاربرد اصلی می شود. کمک به راه اندازی یک وبسایت حرفه ای بدون نیاز به برنامه نویسی و کمک به مدیریت سایت باز هم مستقل از کدنویسی.

 1. ساده کردن ساخت یک سایت برای کاربرانی که دانش برنامه نویسی ندارند.
 2. ساده کردن مدیریت سایت برای کاربرانی که دانش برنامه نویسی ندارند.

وردپرس چیست و چگونه کار می کند

وقتی صحبت از طراحی سایت بدون کدنویسی می کنیم و وردپرس را معرفی می کنیم سوالاتی مطرح می شود. رایج ترین سوال این است که وردپرس چیست و چگونه کار می کند.

نحوه کار وردپرس مانند هر نرم افزاری است. نرم افزار را نصب می کنید و با آن کار می کنید. آیا برای ویرایش عکس در کامپیوتر خود نیاز به برنامه نویسی دارید؟ آیا برای ساخت یک مقاله یا اسلاید در کامپیوتر خود نیاز به برنامه نویسی دارید؟ وردپرس نیز دقیقا مثل نرم افزار های دیگر نیازی به برنامه نویسی ندارد. کاربرد وردپرس طراحی سایت و مدیریت سایت است و تمام این موارد بدون نیاز به آموزش برنامه نویسی قابل یادگیری است.

دانلود وردپرس

دانلود وردپرس چیست

وردپرس یک نرم افزار رایگان است و برای دانلود وردپرس نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. نسخه های رایج وردپرس در ایران نسخه وردپرس فارسی و انگلیسی هستند. اما برای دانلود وردپرس کدام نسخه پیشنهاد می شود؟

نرم افزار وردپرس به بیش از ۵۰ زبان دنیا از جمله زبان فارسی ترجمه شده است. دانلود برنامه وردپرس نیز به همه زبان های جهان موجود است.

در ادامه در مورد نسخه فارسی و انگلیسی بیشتر توضیح می دهیم.

لینک: دانلود وردپرس

دانلود وردپرس انگلیسی

دانلود وردپرس انگلیسی منطبق با آخرین تغییرات وردپرس می باشد. بنابراین با دریافت نسخه انگلیسی به آخرین ورژن WordPress دسترسی خواهید داشت. آخرین تغییرات و امکانات اضافه شده و مشکلات و خطاهای نسخه های قبلی نیز برطرف شده است. اما تفاوت نسخه انگلیسی و فارسی وردپرس چیست؟

دانلود وردپرس فارسی

وردپرس فارسی در واقع همان نسخه رسمی است با این تفاوت که در بسته دانلودی فایل ترجمه زبان فارسی نیز اضافه شده است. بنابراین از ابتدا و به صورت پیش فرض راه اندازی سایت با زبان شیرین فارسی شروع می شود. اما این موضوع دلیلی بر این نمی شود که شما حتما وردپرس فارسی را دریافت کنید.

چند نکته مهم در مورد تفاوت نسخه های وردپرس از دانشگاه وردپرس:

نسخه فارسی و انگلیسی از نظر نرم افرای و امکانات هیچ تفاوتی با هم ندارند.

✅ نکته مهم این است که حتی اگر نسخه انگلیسی را برای نصب و راه اندازی سایت انتخاب کنید در ابتدای فرآیند نصب می توانید زبان فارسی را انتخاب کنید. با این کار آخرین نسخه وردپرس همراه با آخرین ترجمه موجود برای شما نصب می شود.

✅ پیشنهاد ویژه دانشگاه وردپرس دانلود نسخه انگلیسی است. اگر حتی یک سایت به زبان فارسی راه اندازی می کنید می توانید در قدم اول زبان فارسی را برای نصب انتخاب کنید و از زبان شیرین پارسی نیز بهره مند شوید.

https://uniwp.ir/download-wordpress/

آموزش رایگان وردپرس

در بخش های قبل با تعریف وردپرس چیست آشنا شدید و مرجع دانلود وردپرس را نیز معرفی کردیم. پس از دانلود وردپرس فارسی یا انگلیسی می توانید آموزش وردپرس را شروع کنید.

آموزش رایگان وردپرس

در این بخش می خواهیم یک آموزش رایگان وردپرس به شما معرفی کنیم. این دوره آموزش وردپرس به زبان فارسی و در ۱۰۰ جلسه آموزش ویدئویی در دانشگاه وردپرس منتشر شده است. در این آموزش های رایگان از ۰ تا ۱۰۰ کار با وردپرس در این سایت آموزش داده شده است.

 • در بخش مقدماتی آموزش رایگان وردپرس با پیش نیازهای راه اندازی یک سایت آشنا می شوید و می توانید هر آنچه برای ساخت سایت نیاز دارید را تهیه کنید.
 • در ادامه راه اندازی سایت با وردپرس و ساخت سایت را یاد می گیرید. سپس به تولید و مدیریت محتوا مسلط می شوید تا نوشته های سایت را مدیریت کنید.
 • هر سایت از مجموعه ای امکانات تشکیل می شود تا برای اهداف مختلف در سایت استفاده شود. مثلا امکانات یک سایت فروشگاهی وردپرس با یک سایت شرکتی متفاوت است. در دوره آموزش رایگان یونی وردپرس به طور کامل با روش افزایش و نصب امکانات دلخواه روی سایت آشنا می شوید.
 • ظاهر سایت یکی از موضوعات مهمی است که در افزایش اعتماد کاربران نیز تاثیر زیادی دارد. قالب ها و سفارشی سازی ظاهر سایت نیز در آموزش وردپرس رایگان پرداخته شده است.
 • در بخش های پیشرفته تر آموزش رایگان وردپرس با مباحث افزایش سرعت سایت و امنیت آشنا می شوید تا بتوانید یک سایت بی نظیر داشته باشید.

اگر برای آموزش وردپرس آماده هستید به سایت یونی وردپرس (دانشگاه وردپرس) مراجعه کنید.

آموزش وردپرس

5/5 - (7 امتیاز)
2 نظرات
 1. مجتبی می گوید

  اصلا زندگی بدون وردپرس قابل تصور نیست :)

 2. صادق می گوید

  برای طراحی سایت فارسی دانلود وردپرس فارسی بهتره یا انگلیسی؟ اصلا با نسخه انگلیسی هم میشه سایت فارسی ایجاد کرد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.