خدمات سئو

خدمات سئو امری بلند مدت و نیازمند صبر و حوصله است. در این مقاله قصد داریم تا تمامی مواردی که باید درباره خدمات سئو بدانید و مشکلات متداول در این حوزه را باهم بررسی نمائیم. سئو نیازمند صبر، دانش و تجربه کافی در کنار یکدیگر است. اگر هر کدام از این موارد را در خودتان به عنوان مدیر کسب وکار یا پروژه یا اگر با شخص یا تیمی کار می کنید نمی بینید نمی توانید آن پروژه سئو را با موفقیت به نتایج برتر در موتورهای جستجو برسانید. خدمات سئو می تواند با موارد مختلفی مانند استراتژی سئو، خدمات تولید محتوا، خدمات طراحی سایت و … ارتباط داشته باشد. برای مثال بسیاری از وبسایت ها از نظر ساختار و طراحی به طور جدی مشکل دارند و باید قبل از هر اقدامی در سئو طراحی مجدد شود و مشکلات ساختاری وبسایت به صورت کامل برطرف گردد. در کنار این موضوع تجربه کاربری و رابط کاربری می تواند تأثیر بسزایی بر روی سئو سایت بگذارد. بنابر این باید در کنار خدمات سئو سایت این خدمات نیز به کاربران ارائه شود تا بهترین نتیجه برای آن ها میسر شود.

سئو سایت تضمینی

آیا واقعاً تصور می کنید سئو سایت به صورت تضمینی واقعیت است؟ آیا می توان به صورت حتمی بیان کرد که با این کار سایت شما فلان نتیجه را در موتورهای جستجو میگیرید؟ خیر زیرا شما کنترلی بر روی نتایج ندارید اما باتوجه به بهینه سازی صفحات و موارد کلی سئو می توانید حدود رتبه را تخمین و ارزیابی نمائید. قبل از هر چیزی بهتر است به سراغ شخص و یا شرکتی بروید که در حوزه SEO حرفی برای گفتن داشته باشد و نمونه کارهای زیادی در این زمینه قابل ارائه داشته باشد. بسیاری از کارفرماها به سراغ فریلنسر ها و سئوکارهای متعددی می روند و بر اساس کلمه کلیدی با آن ها توافق می کنند که در بسیاری از موارد به دلیل بی تجربگی و بسیاری موارد دیگر با هم به مشکل می خورند. باید بدانید سئو تضمینی کاملاً دروغ و فریبنده است. قرارداد سئو می تواند بر اساس افزایش ترافیک و یا مشاوره و بهبود کلی سئو سایت به صورت ماهیانه باشد.

بسیاری از افراد کم تجربه معمولاً قرارداد بر اساس رتبه کلمه کلیدی به صورت تضمینی می دهند. اما افراد باتجربه معمولاً هیچ پروژه ای را به صورت تضمینی قبول نمی کنند. متخصصان حرفه ای سئو با استراتژی درست و عالی می توانند بهترین راهکار را برای کارفرمایانی که به دنبال رشد و پیشرفت سایتشان هستند ارائه دهند. سئوکار برای انتخاب بهترین استراتژی سئو برای هر سایتی باید دانش و همچنین تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

جایگاه صبر و حوصله در سئو

صبر و حوصله نیز در سئو از همه چیز مهمتر است. بسیاری از موارد موتور جستجوی گوگل در حال ارزیابی سایت شما است و شما اگر صبر و حوصله نداشته باشید خیلی سریع به سراغ لینک سازی ها و مواردی می روید که طبیعی نیست و باعث افت بیشتر رتبه سایت شما در نتایج می شود. به شخصه شاهد این موضوع بوده ام که بسیاری از سئوکار ها و وبمستران قدیمی نیز هنوز گول این ارزیابی ها را می خورند.

در ابتدای خدمات سئو بهتر است سایت به صورت کامل آنالیز و بررسی شود تا مشکلات سئوی پایه به صورت کامل برطرف شود. ساختار سایت از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. قبل از ایجاد ساختار سایت باید استراتژی سئوی خودتان را مشخص نمائید. یک ساختار درست اصولاً از یک استراتژی درست شکل می گیرد.

مهمترین عامل سئو چیست؟

قبل از اینکه به سراغ خدمات سئو سایت برویم باید بررسی کنیم و ببینیم مهمترین عامل سئو چیست؟ یکی از مواردی که تأثیر زیادی اخیرا در رتبه بندی نتایج داشته است احترام به کاربران است. احترام به کاربران یعنی بهترین تایتل و توضیحات متا که مربوط به آن صفحه می باشد را در نظر بگیرید. نحوه چیدمان، حذف تبلیغات و … می تواند باعث افزایش رتبه شما در نتایج جستجو شود. به صورت کلی می توان گفت هر فاکتوری که به موتورهای جستجو بفهماند اولویت اصلی شما کاربران است باعث کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو (serps) می شود. به طور کلی مهمترین خدمات سئو سایت شامل برطرف کردن مشکلات فنی سایت، تحقیق کلمه کلیدی و تولید و مدیریت محتوا، فعالیت در شبکه های اجتماعی و کسب سوشیال سیگنال، ایجاد بک لینک یا ریپورتاژ در صورت نیاز، تجزیه و تحلیل و همچنین زمان بندی درست برای استراتژی سئو می باشد.

افزایش سرعت ایندکس سایت

تا به حال شده صفحه ای را منتشر کنید و یه هفته بعد آن را بررسی کنید و بینید هنوز هم توسط گوگل ایندکس نشده است. بسیاری از افراد مرتبط آن را در inspect گوگل وارد می کنند تا گوگل آن را سریعتر بررسی کند اما بازهم بسیار دیر توسط گوگل بررسی می شود. این موضوع نشان دهنده این است که بودجه خزش وبسایت شما کم است یا به درستی مدیریت نشده است. یکی از مواردی که می توانید بودجه خزش سایت شما را بیشتر کند افزایش ترافیک صفحات سایت است. اگر ورودی مستقیم زیادی وبسایت شما داشته باشد بیشتر صفحات سایت شما خیلی سریع ایندکس می شوند و می توانید وبسایت خودتان را نیز مشاهده نمائید.

تیم سئو

اگر خودتان یک تیم سئو دارید و یا با تیم سئو کار می کنید شانس بیشتری برای افزایش رنک وبسایتتان دارید زیرا نظر و تجربه چندین متخصص در کنار بکدیگر می تواند بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند. نکات و موارد مهم سئو در کار تیمی می تواند مشخص و قابل اندازه گیری باشد. می توانید عملکرد هر شخص را در تیم سئو بررسی کنید و اگر پروژه سئو بسیار سختی را نیز شروع کرده اید با یک برنامه ریزی درست آن را به راحتی مدیریت کنید.

انواع سئو سایت

سئو کلاه سفید

سئو کلاه سفید به چه معناست؟ سئو کلاه سفید به معنای انجام فعالیت های صحیح و درست در وبسایت است. مواردی که گوگل یا دیگر موتورهای جستجو بیان کرده است را به خوبی رعایت کنیم و اولویت ما فقط و فقط کاربران باشد نه موتور های جستجو… سئو کلاه سفید می تواند امن ترین روش برای فعالیت در این حوزه باشد. اما مسیر شما بسیار طولانی ولی محافظه کارانه است. در هر صورت تصمیم با شماست که از چه روشی برای سئو وبسایت خودتان استفاده کنید.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری در کنار رعایت قوانین صحیح و درست از تکنیک های مختلف برای رتبه بندی استفاده می شود که توسط گوگل شناسایی نشود و طبیعی به نظر برسد. برای مثال یکی از موارد مهم در سئو کلاه خاکستری لینک سازی به نحوی است که طبیعی به نظر برسد. گوگل که در حال حاضر محبوب ترین موتور جستجو می باشد بیان کرده طبیعی به نظر نرسید بلکه طبیعی باشید. معنای آن استفاده از روش های کلاه سفید و اصولی است که کاربر را اولویت قرار می دهد.

سئو کلاه سیاه

اگر بخواهیم کاملاً ساده مفهوم سئو کلاه سیاه را بیان کنیم باید بگوییم همان تکنیک ها و ترفند هایی که در سئو کلاه خاکستری انجام می دهیم اگر لو برود و گوگل آن ها را شناسایی کند به سئو کلاه سیاه تبدیل می شود. بسیاری از افراد با شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو سایت تماس می گیرند و درخواست سئو کلاه سیاه می کنند زیرا درک درستی از مفهوم سئو کلاه سیاه ندارند. شما با سئو کلاه سیاه اصولا اسپم شناخته می شوید و در نتایج رتبه خوبی نمی گیرید یا خیلی سریع از نتایج حذف می شوید.

بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو

اگر به دنبال شرکت های معتبر برای خدمات سئو هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات سئو را به شما معرفی نمائیم.

شرکت سئو کار ، شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا و وبسیما از معروف ترین و معتبرترین شرکت ها در زمینه خدمات سئو می باشند که می توانید پروژه های سئو خودتان را به آن ها واگذار کنید و از وجود یک تیم سئو خبره بهره مند شوید. این شرکت ها با پشتیبانی خوب و تیم متخصصی که در اختیار دارند بهترین راهکار و مشاوره را نیز می توانند به شما ارائه کنند. در کنار این آژانس های سئو می توانید از فریلنسر ها نیز برای انجام پروژه های خودتان کمک بگیرید. فریلنسر های زیادی وجود دارند که در سطح وب می توانید آن ها را پیدا کنید. اما بهترین راه همکاری با شرکت های معتبر در زمینه خدمات سئو سایت است.

سئو یا تبلیغات ؟

سئو یا تبلیغات کدام یک برای کسب و کار شما بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید بررسی کنیم و ببینیم آیا فروش ما در ماه های خاصی در سال است و یا در تمام سال می توانیم محصولات خودمان را به افراد معرفی نمائیم. اگر در تمام طول سال خدمات و محصولات شما کاربردی است بهتر است با دیدی بلند مدت به سئو نیز توجه داشته باشید زیرا تبلیغات شما تا زمانی پابرجا است که هزینه آن را پرداخت نمائید اما سئو در طول زمان می تواند برای شما هزینه کمتری داشته باشد و همچنین ترافیک بیشتری را روانه سایت شما بکند.

در ضمن شما می توانید همزمان بودجه ای را برای تبلیغات در نظر بگیرید که از همان ابتدا فروش داشته باشید و در کنار آن بخشی از بودجه خودتان را برای سئو سایتتان در نظر بگیرید که در بلند مدت بتوانید فروش بیشتری را تجربه کنید.

هزینه و مدت زمان پروژه های سئو

مدت زمان پروژه های سئو بر اساس سختی کلمه کلیدی و رقابتی که وجود دارد ارائه می شود و مدت مشخصی برای آن وجود ندارد اما معمولاً پروژه های سئو بین ۶ تا ۱۲ ماه توسط شرکت های مختلف انجام می شود که زمان معقول و درستی برای بسیاری از کلمات می باشد.

هزینه های پروژه های سئو نیز با توجه به بودجه و رقابت کلمات کلیدی تعیین می شود. هزینه پروژه بر اساس کلمات کلیدی مشخص توسط شرکت های مختلف قیمت های معینی دارد اما برخی از پروژه ها نیز بر اساس بودجه کارفرما مشخص می شوند به این صورت که باتوجه به بودجه کارفرما شرکت های سئو استراتژی کلمات کلیدی و سئو را برای آن سایت مشخص می کنند که به نتیجه مشخصی در پروژه سئو برسند و فروش خود را آغاز کنند.

5/5 - (2 امتیاز)
1 نظر
  1. حسین محمدی می گوید

    سلام خسته نباشید ممنون بابت توضیحات بسیارخوبتون. یه سوال داشتم خدمتتون به نظرتون روی سئو داخلی سایت درسال ۲۰۲۲ بیشتر تمرکز کنیم یا بر روی سئو خارجی سایت؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.