ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰

همان گونه که می دانید موتورهای جستجوی امروزی نظیر گوگل نمونه ای از پر اهمیت ترین و کاربردی ترین شبکه های اطلاعات موجود در سراسر دنیا می باشند. این موتورها زمینه ای مناسب جهت اطلاع رسانی در مورد جدیدترین رخدادهای زمینه های گوناگون را مهیا می سازند. با توجه به شیوع ویروس کرونا و موج کوچ کسب و کارها به سمت فضای دیجیتال، اهمیت سئو دو چندان شده است.

به منظور آشنایی با ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ بهتر است در ابتدا با مفهوم واژه ترند آشنا شوید. ترند به معنای روند است. قرارگیری این واژه در بافت جملات مختلف معانی گوناگونی به آن می بخشد. به معنای ساده تر می توان گفت ترند فراگیر شدن و رواج یافتن یک مبحث مورد نظر است. بنابراین هر موضوعی که در یک بازه زمانی مشخص توسط افراد جامعه مورد توجه قرار بگیرد، ترند نامیده می شود. ترند شدن را در زمینه های متنوعی نظیر توئیتر، شبکه های اجتماعی، مد و فشن، سئو و… مورد استفاده قرار می دهند. به عنوان مثال یکی از ترندهای چند روز اخیر زلزله تهران بود. به محض وقوع زمین لرزه، به سرعت در شبکه های اجتماعی خبرهای مرتبط با زلزله پخش شد و میزان سرچ کلمات مرتبط با زلزله به شدت بالا رفت و به ترند جست و جو تبدیل شد.

گوگل ترند یکی از کاربردی ترین و بی نظیرترین ابزارهای گوگل است که توسط جمع کثیری از خبرنگاران، وبلاگ نویسان، صاحبان مشاغل مختلف صاحبان برندها و… به کار گرفته می شود. با استفاده از این ابزار منحصر به فرد می توان نیازها و خواسته های افراد را بر اساس عبارت ها و موضوعاتی که بیشتر جستجو کرده اند، پیدا کرد. این موضوعات را ترند در سئو نامیده و می توان آن ها را نقطه پرتابی برای پیشرفت های کسب و کار مورد نظر دانست.

افراد فعال در زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو که آن را تحت عنوان سئو نیز نام گذاری می کنند، می توانند با به کارگیری اطلاعات به دست آمده از ابزارهایی نظیر گوگل ترند و دیگر اطلاعات در دسترس، واژه ها و ترکیب های موثر را به دست آورده و با استفاده از آنان در محتواهای گوناگون توجه گوگل و کاربران آن را به خود جلب نمایند.

تمام این مسائل دست به دست هم داده اند تا ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ از اهمیت ویژه ای برخوردار گردند. در ادامه به معرفی هر کدام از این موضوعات و بررسی هر کدام از آن ها به صورت جداگانه خواهیم پرداخت.

کاربر محور عمل کنید!

یکی از کاربردی ترین ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ عملکردی کاربر محور می باشد. الگوریتم BERT گوگل در سال ۲۰۱۹ چنان عمل کرد که موفق شد توجهات و نظرات بسیاری را به خود جلب نماید. به گونه ای که بسیاری از متخصصین سئو به یادگیری آن علاقه مند شده و به استفاده از آن روی آوردند. یک سال گذشت و این بار بهینه سازی کاربر محور و ارائه فنی محتوا را یکی از مهم ترین ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ عنوان کردند. بر این اساس نقاط دسترسی کاربران مجددا مورد بررسی قرار گرفته و بدین ترتیب پس از مشخص شدن محتواهای بیشتر جستجو شده، نسبت به تدوین محتوای جدید اقدام می نمایند.

ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ به شما پیشنهاد می دهد که سعی کنید به صورت مستقیم با کاربران خود ارتباط برقرار نموده و از نیازهای آنان با خبر شوید. بدین ترتیب خواهید توانست سهم زیادی از بازار رقابت را به خود اختصاص دهید.

با تولید محتوای با کیفیت بازار آنلاین را تحت سلطه بگیرید!

تولید محتوای با کیفیت همچنان یکی از مهم ترین جنبه های سئو می باشد. تمرکز متخصصان سئو در سال ۲۰۲۰ تولید محتواهای مرتبط با موضوعات موجود در سایت در عین ارزشمند بودن آن ها برای مخاطبین می باشد. بنابراین سعی کنید به استفاده از محتواهایی روی بیاورید که نمایانگر تخصص شما در زمینه کسب و کارتان باشند.

تجربه کاربر و سئوی فنی را جدی بگیرید!

تجربه کاربر و سئوی تکنیکال یکی از کاربردی ترین موارد در سئو سال ۲۰۲۰ می باشند. وقوع تحول عظیم در تجربه کاربر موضوعی است که حضور آن در ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ همه را شگفت زده کرد! تجربه کاربر شامل تجربه کلی شکل گیری تعاملات اولیه در صفحه های نتایج موتورهای جستجو نظیر گوگل می باشد. لازم به ذکر است که تجربه کاربر در صفحات فرود نیز اگر چه جزئی اما حائز اهمیت است.

یکی از مهم ترین نکاتی که تاثیر به سزایی در بهبود سئوی سایت در سال ۲۰۲۰ دارد، احساس رضایت کاربر از سایت شما در حین خروج از سایت می باشد. بنابراین سعی داشته باشید بهترین خدمات ممکن را به بازدید کنندگان از سایتتان ارائه دهید تا حین ترک سایت راضی باشند!

بر اساس ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ فریم ورک های جاوا اسکریپت با محبوبیت زیادی رو به رو می شوند. این در حالی است که کسب و کارهای مبتنی بر اپلیکیشن های تاثیر پذیر از وب و اپلیکیشن های پیش رونده که تحت عنوان PWA نیز شناخته می شوند، تغییر مسیری سریع، بیشتر و چشمگیری به سوی وب خواهند داشت. بنابراین در سال های پیش رو سئو جاوا اسکریپت اهمیت بیشتری خواهد داشت.

سئوی موبایل را فراموش نکنید!

یکی دیگر از مهم ترین ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ توجه به سئوی موبایل می باشد. توسعه دهندگان وب سایت در سال ۲۰۲۰ مجبور به توسعه سایت هایی هستند که در گام نخست برای موبایل طراحی و تولید شده و پس از آن مراحل سازگاری آن ها با دسکتاپ صورت می پذیرد. این امر موجب ذخیره سازی زمان استفاده شده به منظور بهینه سازی سرعت می گردد.

بر اساس ترندهای سئو در سال ۲۰۲۰ اولویت با عملکرد در گوشی های موبایل خواهد بود. بنابراین سعی کنید راهبردهای سئوی خود را برای کاربران موبایل مورد استفاده قرار دهید.

با توجه به دقیق تر شدن نتایج گوگل، برای حضور در صحنه رقابت سئو در سال های پیش رو میبایست وب سایت شما استانداردهای سئویی خود را تقویت کند. در این راه شما باید از متخصصین این امر که سابقه درخشانی در سئو سایت دارند کمک بگیرید. شرکت وب وان(https://webone.co ) با سال ها تجربه در زمینه سئو و بهره گیری از متخصصین مجرب می تواند به پیروزی شما در رقابت نفس گیر سئو کمک کند.

امتیاز شما برای این مقاله
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.