تبلیغات چاپی چه مزایایی برای کسب و کار شما دارند؟

تبلیغات چاپی

با اینکه رسانه ها و شبکه های مجازی پیشرفت و گسترش چشم گیری در دنیا تبلیغات داشته است ولی هنوز هم بسیاری معتقد هستند که چاپ کاتالوگ و استفاده از بروشورهای تبلیغاتی موثرترین و به صرفه ترین ابزار برای تجارت و بازاریابی در جهان امروز به شمار می رود. در این مطلب قصد داریم شما را با چاپ کاتالوگ، لیبل، دیجیتال و موارد استفاده از آن ها در زمینه های مختلف آشنا کنیم.

چاپ کاتالوگ چه مزایایی دارد؟

هنوز هم مناسب ترین راه در بازاریابی و تبلیغات برای شناخته شدن یک برند یا یک تجارت، چاپ کاتالوگ است. باید بدانید که این روش تبلیغاتی نیز مانند دیگر روش های تبلیغات باید با اصول و معیار خاص خودش پیش برود تا بتوانید نتیجه مطلوب را به دست آورید. کاتالوگ به نوعی هویت شرکت یا واحد تجاری مورد نظر را به نمایش می گذارد. از مزیت هایی که چاپ کاتالوگ در پی دارد می توان به ضمانت پیروزی یک شرکت اشاره کرد. در فرایند چاپ کاتالوگ قبل از هر چیز باید به محتوا، تصویرهای مرتبط به محصولات و رنگبندی کاتالوگ مورد نظر توجه کرد.کاتالوگ شما می تواند به نوعی سرمایه گزاری در کمپین های بازاریابی برای شما باشد. از مزیت های دیگر چاپ کاتالوگ، انعطاف پذیری انواع آن است که می توان به صورت یک کتاب یا یک مجله طراحی شود. به صورت کلی چاپ کاتالوگ راهی عالی است برای به نمایش گذاشتن محصولات شما و همچنین گسترش بازاریابی شرکت شما.

 دلایل استفاده از لیبل

برای سرعت دادن به امور خرید و فروش معمولا از چاپ لیبل استفاده می شود. لیبل درواقع نوعی شناسنامه از محصول شما است و می تواند محصولات یا خدمات شما را معرفی کند. اگر لیبل طراحی شده برای کالا یا محصولات شما طراحی خاص و منحصر به فردی داشته باشد می تواند مشتری های بسیاری را به کالا و خدمات شما جذب کند و در بازار رقابت بین صدها لیبل رنگارنگ و متنوع، برند شما را به اکثریت مشتریان بشناساند. وظیفه چاپ لیبل بر عهده پرینترهای لیبل زن است. این پرینترهای لیبل زن از ویژگی های خاص و امتیازات بسیاری برخوردار هستند و به دلیل همین امتیازات است که محبوب اکثر مردم هستند. این پرینترها سرعت بالایی دارند و در عین حال هزینه چاپ کمی را شامل می شوند. همچنیی از دوام بالایی برخوردار بوده و به شارژ و سرویس نیازی ندارند.

چگونگی و مزایای چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال از جمله روش هایی است که برای تبدیل تصویرهای دیجیتالی به محصول های چاپی استفاده می شود. هزینه چاپ دیجیتال بسیار بیشتر از روش های سنتی چاپ است اما همین هزینه بالا در کنار صرفه جویی برای دیگر هزینه های چاپی مانند تهیه کردن بلیت های چاپ هنگام تیراژهایی با تعداد کم جبران می شود. امروزه منظور از چاپ دیجیتال به صورت عمده همان چاپ تونری به همراه انواع چاپگرهای لیزری بر روی مدل های کاغذ است. عمده تفاوتی که بین چاپ دیجیتال و روش های سنتی آن وجود دارد، عدم استفاده از پلیت های چاپ است. از دیگر مزایای استفاده از چاپ دیجیتال، کوتاه بودن پروسه آن است و دلیل آن هم حذف مراحلی از قبیل لیتوگرافی بوده که معمولا در چاپ های سنتی انجام می شود. همچنین در این مدل چاپ به دلیل حذف کردن پلیت و چاپ مستقیم و سریع السیر از کامپیوتر بر روی کاغذ و همچنین امکان کالیبراسیون، امکان چاپ در تیراژهای بسیار پایین مانند یک عدد هم بدون زیان مالی وجود دارد. دیجیتال در مفهوم اصلی خود به معنای استفاده  صحیح از اعداد و ارقام برای نمایش یک موضوع است یعنی دقیقا همان کاری که بر عهده کامپیوتر است. در این مدل چاپ، تصویرهای دیجیتال در نهایت به محصولات چاپی تبدیل می شوند. برای استفده از چاپ دیجیتال روش های مختلف و منحصر به فرد بسیاری وجود دارد که بر اساس نحوه کار دسته بندی می شوند و شامل “روش دیجیتالی نوری یا پرتویی”، “روش چاپ دیجیتالی الکتروفوتوگرافی”، “روش چاپ مارکرهای لیزری” و “روش چاپ دیجیتال تصعید رنگ” می شوند.

در هر صورت باید برای شناساندن کسب و کار خود در بازار کار، ابزارهای مرتبط و کارآمد را بشناسید و از آن ها استفاده کنید تا به موفقیت برسید. روتا پرینت با داشتن نیروهای مجرب و خلاق می تواند بهترین تکیه گاه و قابل اعتماد در  خدمات چاپی باشد.

1/5 - (2 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.